Statistika našeho portálu

  • 99 257 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

ZOO Lešná

21.04.2013 Zlín

ZOO Zlín - Lešná srdečně zve všechny na tradiční oslavy Dne Země. OSLAVY DNE ZEMĚ JIŽ TUTO NEDĚLIUž víc jak 40 let slaví lidé po celém světě 21. dubna mezinárodní Den Země. Stejně jako v minulosti i letos ho lidé můžete prožít ve zlínské zoo. Na tento den totiž připravili pracovníci zoo ve spolupráci s dalšími organizacemi pestrý program.Hlavní aktivity se budou točit okolo nově připravované…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
ZOO Lešná
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Zlín
Obec
Zlín

Fotogalerie k článku

ZOO Zlín - Lešná srdečně zve všechny na tradiční oslavy Dne Země.

OSLAVY DNE ZEMĚ JIŽ TUTO NEDĚLI

Už víc jak 40 let slaví lidé po celém světě 21. dubna mezinárodní Den Země. Stejně jako v minulosti i letos ho lidé můžete prožít ve zlínské zoo. Na tento den totiž připravili pracovníci zoo ve spolupráci s dalšími organizacemi pestrý program.

Hlavní aktivity se budou točit okolo nově připravované expozice Hala-Bala a představení jejích budoucích obyvatel, tapírů čabrakových. V okolí zámku Lešná tak budou připraveny pracovní dílny, v odpoledních hodinách proběhnou tři prohlídky připravované expozice Hala-Bala s průvodcem a v asijské oblasti zpestří procházku řešení tapířího kvizu.

Na nádvoří zámku Lešná navíc dorazí pracovníci ze společnosti Velo-Z, kteří představí návštěvníkům kapotované dvousedadlové lehokolo poháněného lidskou silou s možností pomocného elektromotoru, který je napájen z baterií a solárních článků. Tento výrobek byl vyvinut a sestaven v České republice a navíc je šetrný k životnímu prostředí a splňuje všechny požadavky ke každodennímu použití.

Po úspěchu z minulých let se do zlínské zoo vrátí pracovníci Hvězdárny Domu Kultury v Uherském Brodě. Díky speciálnímu dalekohledu, který do zoo přivezou, bude možné v případě příznivého počasí pozorovat Slunce a dozvědět se, jak například dochází k jeho zatmění. Hvězdářské stanoviště bude umístěno u tropické haly Yucatan.

A pro všechny návštěvníky máme ještě jedno překvapení.

Dosloužila vám žehlička, vysavač, fén či jiný drobný elektrospotřebič? Přineste jej právě v neděli 21. dubna do zlínské zoo a vyměňte za volnou dětskou vstupenku.

Každý, kdo v neděli 21. dubna přinese k hlavnímu vstupu do zoo (první vstup při příjezdu od Zlína) vysloužilý elektrospotřebič, získá volnou dětskou vstupenku do zoo platnou v tento den. Kromě toho obdržíte i hezký dárek. Akci "S vysloužilci do ZOO" jsme pro vás opět připravili spolu s kolektivním systémem ELEKTROWIN. Máme společný zájmem - chránit přírodu. Přidejte se i vy!

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Přednáška: Baťovské stopy v krajině…

25.02.2023 - 25.02.2023
nám. T. G. Masaryka 2734

Chodíte rádi na výlety? Vydejte se prostřednictvím této přednášky poznávat „baťovské stopy“ v krajině. Zajímavá místa…

Veletrh Stavebnictví-Therm-Domov-Z…

30.03.2023 - 01.04.2023
Sportovní hala DATART,…

31. ročník veletrhu stavebnictví a vytápění, domova a zahrady - Veletrh Stavebnictví-Therm-Domov-Zahrada 2023 ve Zlíně.

Cirkus Varius na ledě - Zlín

10.02.2023 - 10.02.2023
Zimní stadion Luďka…

V únoru 2023 přijede poprvé do České republice Circus Varius se svým programem „Cirkus Varius na ledě“. V ledové show…

8. Festivalový půlmaraton Monet 202…

04.06.2023 - 04.06.2023
Kongresové centrum

Oblíbený běžecký závod ulicemi festivalového Zlína se v roce 2023 uskuteční ve standardním termínu Zlín Film Festivalu,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 31. leden

Dnes má svátek Marika

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete