Statistika našeho portálu

  • 90 478 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 170 Míst a památek

Den Zubačky s párou 29. června 2019

29.06.2019 Tanvald

V sobota 29. června zavítá na Zubačku parní lokomotiva 310.0134 i historická motorová lokomotiva T435.0108. Těšit se také můžete na zvláštní vlaky s ozubnicovou lokomotivou či ukázku hasičské techniky.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Zvláštní vlaky mezi Tanvaldem a Kořenovem bude tvořit historický motorový M240.056 "Singrovka", barový vůz Balm Bistro, vozy Balm a unikátní ozubnicová lokomotiva T426.0 "Rakušanka". Mezi Kořenovem a Harrachovem bude cestující vozit parní lokomotiva 310.0134 "Kafemlejnek" s vozy Ce a historickou motorovou lokomotivou "Hektor" T435.0108.

Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádražích v Tanvaldě a v Kořenově nebo přímo ve zvláštních vlacích. Budete odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách. V barovém voze můžete kromě občerstvení zakoupit i upomínkové předměty ze Zubačky. Pivo a limonáda se roznášejí po celém vlaku.

V Kořenově také můžete navštívit Muzeum ozubnicové dráhy a Výtopnu Kořenov, svézt se tu můžete vláčkem Důlní železnice či historickým autobusem na Jizerku nebo do Příchovic. Pokud si koupíte jízdenku all inclusive, tak vše z tohoto máte v ceně jízdenky. Bohaté občerstvení je tu samozřejmostí.

Ve směru od Čerčan a Prahy můžete přijet zvláštním vlakem vedeným historickou motorovou lokomotivou "Hektor" T435.0108. Spolek Posázavský Pacifik vypraví na Zubačku vlak složený z historických vozů. V soupravě bude zařazen i vůz s barovým oddílem. Více informací včetně jízdního řádu naleznete na této stránce dole v sekci Ke stažení.

Ve směru od Liberce se na Zubačku můžete vypravit historickou tramvají a historickým autobusem. Boveraclub vypraví na trať mezi Libercem a Jabloncem historickou tramvaj, mezi Jabloncem, Tanvaldem a Kořenovem pojede historický autobus.

Železniční společnost Tanvald se na Vás těší v sobotu 29. června na Zubačce!

Jízdní řád a další informace zde.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 14. říjen

Dnes má svátek Agáta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete