Statistika našeho portálu

  • 91 158 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Mezinárodní festival Divadelní svět Brno

23.05.2019 - 28.05.2019 Brno

Mezinárodní festival Divadelní svět Brno vznikl v roce 2010 ze společné iniciativy většiny brněnských příspěvkových divadel a hlavního pořadatele – Brněnského kulturního centra. Hlavním smyslem festivalu je představení domácí divadelní tvorby v konfrontaci se špičkovou divadelní scénou světovou.Být připraven, toť vše!

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Mezinárodní festival Divadelní svět Brno vznikl v roce 2010 ze společné iniciativy většiny brněnských příspěvkových divadel a hlavního pořadatele – Brněnského kulturního centra. Hlavním smyslem festivalu je představení domácí divadelní tvorby v konfrontaci se špičkovou divadelní scénou světovou.

Být připraven, toť vše!

Během uplynulých ročníků se ustálilo zahájení festivalu v podobě vířivé Noci kejklířů a jeho zakončení monumentální Slavností masek. Během Divadelního světa obsadí divadelníci a performeři většinu brněnských divadel, náměstí a ulic, kde zájemcům nabízejí unikátní kulturní slavnost. Nejmenší návštěvníky pak jistě potěší divadelní jarmark či pestré variace rozmanitých klaunů a kejklířů.

Festivalové dění je provázeno i působivými architektonickými zásahy do urbanistického profilu města, které v něm po několik dnů vytvářejí specifickou středověkou atmosféru. Domácí i zahraniční divadelní soubory pak v jednotlivých divadlech vystupují s pásmy několika představení, která jsou obvykle doplněna bonusovými výstupy určenými přímo pro festivalové dění. Organizátoři se těmito akcemi snaží naplnit motto festivalu, které zní "Být připraven, toť vše!". První ročník brněnského Divadelního světa byl dedikován prvnímu prezidentu České republiky Václavu Havlovi a druhý par Siru Peteru Brookovi, který představuje významnou osobnost britské divadelní režie a pedagogiky. 

Divadelní svět Brno 2019

Podrobný program

 

Těšíme se na vás!

 

Mapa

Další akce v okolí

Severský filmový podzim 2019 - Brno

20.11.2019 - 24.11.2019
Kinokavárna Černá Pole

Severský filmový klub slaví malé výročí, již podesáté pořádá tradiční přehlídku kinematografie severských a pobaltských…

Dvojkoncert legend Turbo a Kern v B…

21.11.2019 - 21.11.2019
Sono Centrum

Čtvrtek 21.listopadu 2019 v brněnském Sono Centru bude patřit příznivcům české rockové muziky. Vystoupí zde totiž dvě…

One Night of Elvis /UK/ v Brně

22.11.2019 - 22.11.2019
Sono Centrum

Máte rádi Elvise Presleyho? V tom případě si rozhodně nenechte ujít tribute show One Night Of Elvis, která přijíždí z…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 21. listopad

Dnes má svátek Albert

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete