Statistika našeho portálu

  • 98 404 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Český divadelní Netflix

10.12.2020 - 31.01.2021 Praha

Ostravské Divadlo Mír, známé i díky show Tři Tygři, spouští vlastní video platformu MirPlay.cz.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Online akce
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Ostravské Divadlo Mír, známé i díky show Tři Tygři, spouští vlastní video platformu MirPlay.cz, která divákům nabídne exkluzivní obsah v podobě filmových inscenací, skečů Třech Tygrů, záznamů divadelních představení, ale i nových filmů či seriálů. Diváci se mohou těšit na kvalitní podívanou, kdy v případě filmových inscenací dochází k jedinečné symbióze divadelních textů a filmového přístupu k natáčení. Online platforma MírPlay, která je naprostou novinkou i v celostátním měřítku, je spuštěna od 10. prosince a diváci do ní mají mít přístup za měsíční předplatné 90 Kč. Divadlo Mír, jež na konci listopadu vyhrálo odbornou anketu Křišťálová lupa v kategorii Online video, tak vstupuje do nové éry své existence. Je totiž jediným divadlem v ČR, které má kromě klasického dřevěného jeviště nyní i své vlastní digitální jeviště.


Soubor kolem principála a majitele divadla Alberta Čuby se tvorbě online obsahu věnoval ještě před prvním jarním uzavřením kulturní scény. Právě koronakrize ale umělce známé na internetu zejména díky skečům Tři Tygři, kteří mají dnes přes 200 tisíc odběratelů a skoro 39 miliónů zhlédnutí, přiměla k razantnímu přesunu do virtuálního prostředí. Vytvoření první platformy svého druhu považuje Čuba nejen za alternativní provoz klasického divadla, ale také za narovnání vztahů s diváky. "Doposud jsme fanoušky vyzývali, aby nám penězi dobrovolně přispívali. Především v jarní vlně koronakrize, kdy byla divadla zavřená mezi prvními, nám to připadalo na místě. Teď je však situace jiná a my nepovažujeme za správné žádat o peníze v době, ve které by měly být finanční prostředky směřovány skutečně potřebným lidem. V průšvihu jsou teď totiž úplně všichni. Proto lidem už delší dobu neříkáme, aby nás podpořili, ale aby nás případně odměnili za to, že je na internetu bavíme. Nyní ale přicházíme s platformou MírPlay, jejímž motivem je i snaha, aby se vztah mezi námi a našimi diváky více narovnal. Pokud člověk chce, tak si vstup do MírPlay koupí a my mu za jeho peníze nabídneme zábavu, pokud ale nechce, tak si ho zkrátka nekoupí," vysvětluje Čuba motivaci spuštění nové video platformy, jejíž členství považuje za shodné s nákupem vstupenky do divadla. Kromě měsíčního předplatného budou mít diváci možnost i zvýhodněného ročního členství za 900 Kč, což odpovídá ceně dvou vstupenek do divadla.


Digitální jeviště, zábava bez reklam i nové filmy
Na MírPlay najdou diváci i veškerý obsah z YouTube kanálů Divadla Mír a Třech Tygrů. Na rozdíl od YouTube však nejsou na MírPlay rušeni reklamami a každé nové video zde bude mít premiéru s určitým předstihem před YouTube. Některá videa jsou navíc k vidění pouze na této platformě. Diváci se již nyní mohou těšit například na filmové inscenace Smrt talentovaného vepře a Porota, film Ruchoth Raoth, záznam divadelního představení Bull, nebo na nové skeče a záznamy představení Třech Tygrů z klubu Heligonka. Největší hodnotu platformy vidí Čuba v přístupu ke dvěma novým filmům, které se právě dokončují a budou dostupné pouze na MírPlay. "Konkrétně se jedná o filmovou adaptaci autorské inscenace Trochu hodně mimo Štěpána Kozuba a Davida Vyhnánka s názvem Riško a Fučo: Na konci cesty. Další velkou novinkou bude film Volným pádem od Štěpána Kozuba, v hlavní roli s Robinem Ferrem, který uvedeme začátkem příštího roku," doplňuje Čuba. Na MírPlay se připravuje také filmová inscenace divadelní hry Karla Čapka Adam Stvořitel, která se již dlouhou dobu na divadelních jevištích neobjevila a takto zfilmována bude dokonce úplně poprvé. Na Štědrý den se mohou fanoušci "tygřího humoru" těšit na speciální vánoční video skeč Třech Tygrů, ve kterém se objeví i jedna velká žijící herecká legenda. Divadlo Mír zkrátka i v situaci, kdy je veškerá kultura pozastavena, neustále tvoří obsah a snaží se hledat nové cesty, jak své diváky v této nelehké době bavit.

Další informace naleznete na webu zde a sociálních sítích zde.

Další akce v okolí

Koncert: Ivan Ženatý a Martinů Stri…

26.09.2022 - 26.09.2022
Jilská 5, Praha 1

Nenechte si ujít Soubor Martinů Strings Prague tímto koncertem otvírá svoji jubilejní, již 10. sezonu. (Jaroslav…

Spielraum Kollektiv ve své nové ins…

27.09.2022 - 27.09.2022
Libeňská synagoga

Babičce je 92. Zažila válku, okupaci, převrat, koronu a teď sleduje dění na Ukrajině. Co ze svého života by si přála,…

Festival Paměti národa - Praha

29.09.2022 - 01.10.2022
jižní Tribuna (ulice…

Festival věnovaný všem, kterým záleží na svobodě. Vystoupí Bára Poláková, Vladimír Merta, Lenka Dusilová, Thom Artway,…

Koncert filmové hudby II - Praha

30.09.2022 - 30.09.2022
Malenická 1784, Praha 11

Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka se vrací do Kulturního centra Zahrada s novým Koncertem filmové hudby.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 26. září

Dnes má svátek Andrea

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete