Statistika našeho portálu

  • 86 541 Akcí v kalendáři
  • 5 373 Ubytovacích zařízení
  • 24 155 Míst a památek

Dny evropského dědictví v Brně

16.09.2017 - 17.09.2017 Brno, různá místa

Letošní Dny evropského dědictví nesou podtitul Památky a příroda. V TIC BRNO jsme pro vás připravili sérii komentovaných procházek po známých i méně známých místech v Brně, které vám odhalí zajímavé brněnské památky zasazené do přírodního kontextu.Dny evropského dědictví budou letos probíhat 16. a 17. září. S průvodci se můžete vydat z Biskupského dvora přes Denisovy sady do parku Studánka,…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Brno, různá místa
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Letošní Dny evropského dědictví nesou podtitul Památky a příroda. V TIC BRNO jsme pro vás připravili sérii komentovaných procházek po známých i méně známých místech v Brně, které vám odhalí zajímavé brněnské památky zasazené do přírodního kontextu.

Dny evropského dědictví budou letos probíhat 16. a 17. září. S průvodci se můžete vydat z Biskupského dvora přes Denisovy sady do parku Studánka, prozkoumat Špilberk a další městské parky, konkrétně Lužánky a Tyršův sad nebo krásy bývalých vápencových lomů na Hádech, kam vás doprovodí geolog. Neméně zajímavá bude procházka za poznáním rezidencí někdejších brněnských továrníků v Černých Polích, kromě schodišťové haly vily Löw-Beer se sice do interiérů nepodíváte, ale i tak se dozvíte spoustu zajímavostí.

Jednotná cena za komentovanou prohlídku je 60 Kč a lístky se dají pořídit v infocentrech TO JE BRNO v Panenské ulici anebo pod krokodýlem v Radnické ulici a také online na www.ticbrno.cz. Na této adrese najdete i další podrobnosti týkající se jednotlivých tras a tipy na výlet bez průvodce k brněnským památkám v přírodě - ke Kostelíčku v Líšni, funkcionalistické rozhledně na Kamenném vrchu, památníku na Bílé hoře nebo na úbočí Červeného kopce, odkud lze obdivovat areál BVV z ptačí perspektivy.

Brněnské vyhlídky z jindy uzavřených nebo nepřístupných místa TIC BRNO představí i v rámci "Open Days".
"Určitě se vám budou líbit vyhlídky z terasy manažerské učebny v Divadle na Orlí, ochozů Alfa Pasáže v Poštovské ulici, z věže Husova sboru v Králově Poli nebo teras parkovacího domu Domini," zve na prohlídky Petra Kovářová, vedoucí divize marketing a cestovní ruch TIC BRNO.

Vstupné se neplatí, vyhlídky budou otevřeny v sobotu 16. září. Časy, kdy je možné vyhlídky navštívit na sebe navazují tak, aby zájemci stihli všechna čtyři místa navštívit.

"Open Days v rámci Dnů evropského dědictví, tedy otevření zajímavých a běžně uzavřených míst, jsou malou ochutnávkou na Open Days, které uspořádáme příští rok v dubnu. Inspirací nám byly tyto akce v jiných světových městech a jsem ráda, že na jaře se přidá i Brno," dodává Petra Kovářová.

 

Těšíme se na vás!                                                                

Mapa

Další akce v okolí

Akce pro nezadané Brno zdarma sezna…

03.02.2019 - 15.12.2019
Brno

Hledáš spřízněnou duši? Pojď s námi každou neděli na naši pravidelnou akci pro nezadané do 45 let v Brně zdarma-…

Společné plavání Brno zdarma - sezn…

05.02.2019 - 17.12.2019
Sportovní 486/4, 602 00…

Naše společné plavání je určeno pro všechny singles muže a ženy, kteří buď aktivně hledají partnera nebo třeba jen…

Cestovatelské kino: Černobyl - Brno

20.03.2019 - 20.03.2019
Brno

Radioaktivní mrak, který vystrašil Evropu.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát romantickou večeři pro dva na luxusní lodi v Praze.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

pondělí 18. březen

Dnes má svátek Eduard

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete