Statistika našeho portálu

  • 88 487 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Do Tovačova přijedou Hanáci na Letnice - festival tance

16.06.2018 Zámek Tovačov

Město Tovačov v nabídce kulturních programů ve svém kalendáři i na letní scéně v parku tovačovského zámku  ponechává každý rok prostor také pro  uskutečnění folklórních programů. Milovníci  hanáckých lidových písní, tanců  a krojů si je mohou   v letošním roce užít v Tovačově pod Spanilou věží v sobotu 16.6. od 15,30h.  Na "Tovačovské fěrtóšek – LETNICE" se letos chystá na dvě stovky tanečníků z…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Tovačov
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Přerov
Obec
Tovačov

Fotogalerie k článku

Město Tovačov v nabídce kulturních programů ve svém kalendáři i na letní scéně v parku tovačovského zámku  ponechává každý rok prostor také pro  uskutečnění folklórních programů. Milovníci  hanáckých lidových písní, tanců  a krojů si je mohou   v letošním roce užít v Tovačově pod Spanilou věží v sobotu 16.6. od 15,30h.  Na "Tovačovské fěrtóšek – LETNICE" se letos chystá na dvě stovky tanečníků z hanáckých  spolků z  celé Hané.  Proto dostal  od  moderátorky programu paní Mgr. Marie Pachtové  název  "Mapa Hané".  Do programu se přihlásili  dětské soubory Ječmínek z Mysločovic na Kroměřížsku, Maleníček z Lipníka  nad Bečvou ze Záhoří,  Klebetníček z Vyškova,  Sluníčko z Kojetína,  Klas a Kláseček  z Kralic na Hané zastupuje Prostějovsko, Majetínek z Majetína zastupuje Olomoucko  a také dospělí  Hanáci ze souborů Trnka Vyškov, kteří se se svým programem chystají  letos do Strážnice,  úžasný Mánes Prostějov,  a veselá Haná Přerov. Chystají se samozřejmně i místní spolky Hanáček a Hatě Tovačov. Program představí hanácké  písně a tance  a hanácké kroje ve všech možných podobách z různých koutů Hané.            

         Součástí programu bude také křtění nového cd "V Tovačově krásné zámek". V minulém roce  se podařilo nahrát hanáckému spolku Hatě  z Tovačova za pomocí studentů konzervatoře  evangelické akademie z Olomouce  a  Anny Jeklové. Pro hanácké písně a tance na  novém cd  byly použity  nedatované  notové záznamy z Tovačova snad  z druhé poloviny 19.století od tovačovského kapelníka J.Haukwitze a současníka tovačovské sběratelky  hanáckých písní, tanců a výšivek Xavery Běhálkové. Nahrávka slouží  pro potřeby spolku Hatě Tovačov pro nácvik  tanečních programů.

Mapa

Další akce v okolí

Dřevorockfest 2019 - Dřevohostice

05.07.2019 - 05.07.2019
Dřevohostice

XIV. ročník tradičního letního open-air festivalu rockové hudby v areálu zámku v Dřevohosticích

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

pondělí 24. červen

Dnes má svátek Jan

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete