Statistika našeho portálu

  • 98 901 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Dokument o Studentské akademii

17.05.2013 Praha

Studentská akademie se dočkala vlastního dokumentuPRAHA-Již v květnu na další akci pořádané SA, na Květinové party, která se bude konat 17. května v Music City, budete mít možnost zhlédnout dokument o Studentské akademii natočený Sárou Šimáčkovou a Marií Leličovou, studentkami maturitního ročníku filmového a televizního oboru SPSŠT Panská. Dvaadvacet minutový snímek vám prozradí nejen vznik ale i…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Studentská akademie se dočkala vlastního dokumentu

PRAHA-Již v květnu na další akci pořádané SA, na Květinové party, která se bude konat 17. května v Music City, budete mít možnost zhlédnout dokument o Studentské akademii natočený Sárou Šimáčkovou a Marií Leličovou, studentkami maturitního ročníku filmového a televizního oboru SPSŠT Panská. Dvaadvacet minutový snímek vám prozradí nejen vznik ale i chod jednotlivých akademií, seznámí vás s vedoucími a ukáže záběry z vystoupení našich žáků na Polární party.   


Dokument, který se točil od října 2012 do února 2013, vznikl jako dlouhodobá maturitní práce a rozhodně nepatří mezi první tvůrčí díla mladých autorek. V úvodu Vás ředitelka projektu Jiřina Faloutová uvede do děje a představí všeobecnou činnost SA. Dále se můžete těšit na rozhovory s vedoucími, například s ředitelem katedry pantomimy na Hamu, uměleckým šéfem NoD a vedoucím Divadelní akademie Adamem Halašem, s vedoucí Filmové akademie mladou dokumentaristkou Terezou Rajchovou, dále s vedoucím Hudební akademie Slávkem Jandou z legendární skupiny Abraxas či s umělkyní a vedoucí Art akademie Janou Babincovou.    

 

"Vybrali jsme si studentskou akademii proto, že jsme se byli loni podívat na filmovou akademii a byly jsme z toho obě nadšené. A tak slovo dalo slovo, vznikl námět, zkontaktovali jsme všechny, co mají co dočinění se Studentskou akademií a bylo to", řekla Šimáčková, jež měla na starosti produkci a režii filmu.  Druhá tvůrkyně, Marie Leličová, se ujala kamery a střihu. 

 

Studentská akademie

Již tři roky nabízí Studentská akademie, která vznikla v rámci projektu obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius s názvem "Můžu ti pomoct?", volnočasové aktivity pro žáky základních a středních škol ZDARMA pod heslem Dělej, co tě baví. Studenti různých sociálních skupin tak získali možnost trávit volný čas smysluplně mezi zajímavými lidmi s podobnými zájmy a pod vedením profesionálů.

V současné době pořádá Studentská akademie 6 uměleckých akademií (rádiovou, filmovou, djskou, hudební, divadelní a art&design) Nejen, že naučí žáky něco nového a slouží jako velice zajímavý koníček ve volném čase, může fungovat i jako pomyslný kompas jejich budoucího života. Například Divadelní a Filmová akademie může pravidelné účastníky akademií připravit na přijímací řízení na HAMU či DAMU. 

Abychom mezi sebou seznámili jednotlivé studenty SA a upevnili tak jejich spolupráci, pořádáme různé akce, na kterých se obvykle podílejí všechny akademie, ať už workshopem, výzdobou nebo vystoupením.
O tom, že je projekt úspěšný, svědčí například vystupování hudební skupiny AcademiX na předních letních festivalech, představení Divadelní akademie na kulturních akcích apod.

 

Projekt "Můžu ti pomoct?"
Projekt, jehož záštitu převzala radní hlavního města Prahy JUDr. Helena Chudomelová, má dva cíle. Prvním cílem je podpora a rozvoj primární prevence rizikového chování, přizpůsobení funkční metodiky a dobré praxe pro její realizace ve středních školách za pomocí spolupráce se samotnými žáky. Druhým záměrem projektu, za jejichž účelem vznikly studentské akademie, je podpora smysluplného trávení volného času a  zapojení rizikových skupin do umělecko-zábavné tvorby.

Každá zapojená škola prochází nejdříve analýzou prostředí a následně pak zhodnocením atmosféry v dané škole. Učitelé hned po zařazení školy do projektu procházejí akreditovaným vzdělávacím programem zaměřeným na problematiku rizikového chování a navštíví s žáky komunity zaměřené na léčbu drogově závislých nebo zapojení se do jiných menších projektů společně se žáky ostatních účastněných škol.

Do projektu se mohou přihlásit střední školy, učiliště nebo nově třídy 8. a 9. ročníků základních škol ZDARMA.

 

Dialog Jessenius o.p.s.
Cílem obecně prospěšné organizace vzniklé roku 2009 je, jak již napovídá motto: "Vědět je klíč", rozšíření informovanosti široké veřejnosti o závažných onemocněních a rizikovém chování. Zaměřuje se nejen na zlepšení komunikace mezi zdravotníky, pacienty a rodinnými příslušníky, ale také na komunikaci mezi žáky, učiteli, vedením škol a jejich zřizovateli.

V rámci kampaně na podporu prevence rizikového chování se konají Meziškolní konference, na kterých si žáci přihlášených škol společně se svými učiteli, za pomocí krátkých prezentací, snaží přijít společnými silami na to, jakým způsobem se dá předejít závislostem a rizikovému chování.
Další činností společnosti je výroba edukačních filmů, natočené za účelem včasného rozpoznání choroby a její následné léčby. Některá onemocnění by totiž neměla tak hluboký dopad, kdyby o nich byli pacienti lépe informováni a věděli, u koho najdou pomoc a odpověď na všechny jejich otázky. Dokumenty, na kterých se podílí řada expertů z nejrůznějších medicínských oborů, obsahují i rozhovory s nemocnými o jejich zkušenostech s léčbou. Filmy ve formě DVD jsou k dostání pro rizikové skupiny pacientů buď přímo v nemocnicích, nebo v pacientských organizacích.

 

Více na www.dialog-jessenius.cz/projekt/muzu-ti-pomoct nebo www.studentska-akademie.cz
Trailer k dokumentu o SA : https://www.youtube.com/watch?v=4iw0Xzbvdyo

 

Kontakt pro média:

 

Jiřina Faloutová – ředitelka projektu Můžu ti pomoct? a zakladatelka společnosti

Email: jirina.faloutova@dialog-jessenius.cz, tel: 776 369 685

 

Další akce v okolí

Dny otevřených dveří Gardners - Pra…

01.12.2022 - 02.12.2022
Showroom a výdejna…

Dny otevřených dveří našeho skleníku jsou tu! Nakupte dárky přímo v našem showroomu se svařákem v ruce!

Mikuláš a předvánoční tvoření - Pra…

03.12.2022 - 04.12.2022
OC Šestka

Krátké a leckdy chmurné dny vybízejí buď se zachumlat pod peřinu, nebo zajít někam do tepla za zábavou. V Obchodním…

Mikulášská zábava - Praha

04.12.2022 - 04.12.2022
Manifesto Market Anděl

Přijďte si užít nedělní Mikulášskou pohodu s rodinou v Manifesto Anděl!

Akční Vyšehrad - Praha

04.12.2022 - 04.12.2022
Vyšehrad

„Něco málo vyplníte, dobře se zabavíte a všechny oslníte, co nového víte!“.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete