Statistika našeho portálu

  • 94 743 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

DOSHISHA UNIVERSITY ORCHESTRA

16.03.2013 Praha

DOSHISHA UNIVERSITY ORCHESTRA - PRESTIŽNÍ ORCHESTR MLADÝCH JAPONSKÝCH HRÁČŮ Z KYÓTA ZAHRAJE DVOŘÁKOVU NOVOSVĚTSKOU  Již v sobotu 16. března 2013 se může pražské publikum těšit na interpretaci proslulé Dvořákovy Novosvětské symfonie mladými japonskými umělci. Koncert zazní v pražském Rudolfinu v rámci koncertního cyklu prestižních zahraničních souborů tvořených studenty,MUSICA ORBIS 2013. Doshisha…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

DOSHISHA UNIVERSITY ORCHESTRA - PRESTIŽNÍ ORCHESTR MLADÝCH JAPONSKÝCH HRÁČŮ Z KYÓTA ZAHRAJE DVOŘÁKOVU NOVOSVĚTSKOU

 Již v sobotu 16. března 2013 se může pražské publikum těšit na interpretaci proslulé Dvořákovy Novosvětské symfonie mladými japonskými umělci. Koncert zazní v pražském Rudolfinu v rámci koncertního cyklu prestižních zahraničních souborů tvořených studenty,MUSICA ORBIS 2013.

 Doshisha University Orchestra je tvořen 120 hráči, kteří převážně navštěvují  Doshisha University v Kyótu. Tato univerzita byla založena v roce 1875 a je jednou z prestižních křesťanských škol v Japonsku. Orchestr působí především ve městě Kyóto, jednom z nejstarších japonských měst s bohatou historií. I orchestr se může pochlubit dlouhou historií, první koncert byl uveden v roce 1925 a zájem o orchestr projevila i japonská císařská rodina, která navštívila 14. pravidelný koncert.

 Posláním orchestru mladých hráčů je rozvíjet u svých členů hudební dovednosti a také nadšení a lásku k hudbě. Na svých koncertech Doshisha University Orchestra vždy usiluje o to, aby se hudba dotkla citů lidí a představení bylo plné energie.

 Orchestr kromě domácí koncertní činnosti vyjíždí pravidelně jednou za tři roky na zahraniční turné.  Cílem těchto cest je, mimo jiné, poznat kulturu zemí, ve kterých se zrodila díla, která mladí hráči na svých koncertech interpretují.  Mezi oblíbenými skladateli Japonců najdeme i Antonína Dvořáka, jehož skladby mají ve svém repertoáru. Mladí hráči potěšili publikum ve Spojených státech, Německu, České republice a Maďarsku a jejich výkony byly vždy výborně přijaty. Prahu si vybral orchestr pro svoji letošní zahraniční cestu mimo jiné proto, že Praha je partnerským městem domovského sídla orchestru, města Kyóto.

 Do Prahy přijíždí orchestr s dirigentem Hiroyuki Odanem a kromě Héroldovy předehry k opeře Zampa a výběru z Griegovy suity Peer Gynt zahraje pražskému publiku i nejznámější 9. symfonii Antonína Dvořáka, Novosvětskou.  Dvořákova symfonie č. 9 vznikla v době skladatelova pobytu ve Spojených státech, kde působil v letech 1892 až 1895 jako ředitel newyorské konzervatoře. Toto dílo se řadí k nejlepším dílům světové symfonické tvorby a my se jen můžeme těšit, jak jej uchopí mladí talentovaní japonští hráči.

 Koncertu propůjčili záštitu primátor hl.m. Prahy Bohuslav Svoboda, Velvyslanectví Japonska v ČR, město Kyóto a Univerzita Doshisha.

 John Tregellas, ředitel agentury The Prague Concert Co., k nadcházejícímu koncertu řekl:

"V loňském roce byly v rámci cyklu představeny 3 vynikající americké orchestry a jeden studentský orchestr z Anglie. Všechny koncerty sklidily velký úspěch a splnily naše očekávání – do Prahy přijeli opravdu špičkoví mladí umělci. Nyní do Prahy již podruhé po devíti letech přijíždí japonský orchestr DOSHISHA UNIVERSITY ORCHESTRA. První koncert v roce 2004 měl u posluchačů velký ohlas, proto věřím, že i v tentokrát se můžeme těšit na koncert plný mladé energie a vysokého hráčského nasazení."

 Posluchači klasické hudby se mohou těšit na následující koncerty cyklu -  27. června 2013 EL CAMINO YOUTH SYMPHONY ORCHESTRA (USA)| 4. července 2013 SAN JOSÉ YOUTH SYMPHONY ORCHESTRA (USA) | 12. července 2013 smíšený pěvecký sbor ze Skotska NATIONAL YOUTH CHOIR OF SCOTLAND |.

 Staňte se členy Koncertního klubu The Prague Concert Co. a získejte významné slevy.  Informace obdržíte po registraci.Více na  www.concert.cz

 Vstupenky  jsou k zakoupení v síti Bohemia Ticket, Ticketportal,Ticketpro, Via Musica, pokladna Rudolfina
Cena 500,- Kč/vstupenky nejsou číslovány, sleva 50% studenti, ZTP a doprovod

Další akce v okolí

Online: Festival 13+ - celá ČR

20.01.2021 - 23.01.2021
Divadlo v Dlouhé

12. ročník divadelní přehlídky nejen pro teenagery

Online: Scandi 2021 - celá ČR

25.01.2021 - 31.01.2021
Praha

Přehlídka Scandi - výběr nejzajímavějšího ze současného skandinávského filmu. Během čtyř dnů nabídne prostřednictvím…

Online: Benefiční stream pro sedmič…

29.01.2021 - 29.01.2021
Praha

Benefiční stream pro Klub 007 Strahov.

Online: Rock for People in the game…

31.01.2021 - 31.01.2021
Praha

Festival Rock for People se přenese do herního prostředí

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pátek 22. leden

Dnes má svátek Slavomír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete