Statistika našeho portálu

  • 87 656 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

Expresem Sv. Jiří na Řípskou pouť

27.04.2019 Praha

V sobotu 27. dubna se můžete svézt zvláštním historickým vlakem Svatý Jiří, na jehož trase je možné vybírat z bohatého programu. Vlak sestavený z historických vozů odjíždí z pražského smíchovského nádraží v 8.56 hod. Upozornění: Ve Středočeském kraji byl vydán zákaz jízd parních lokomotiv z důvodu trvajícího sucha. Pokud nebude zákaz krajem zrušený, bude původně plánovaná parní lokomotiva nahrazena historickou dieselovou lokomotivou.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Na trase vlaku si lze vybrat z bohatého kulturního programu. Pro rodiny s dětmi bude určitě nejlákavější Řípská pouť v Krabčicích (výstup na zastávce Ctiněves). Kromě desítek stánků a atrakcí se můžete těšit na hudební program a také seskoky parašutistů. Vyznavači zlatavého moku by měli navštívit Podřipský rodinný minipivovar, který je jen pár set metrů od zastávky vlaku v Ctiněvsi. Po předložení jízdenky z parního vlaku získáte malé pivo zdarma. Pro rodinný výlet doporučujeme také stanici Zlonici. V nedalekých Lisovicích se nachází železniční muzeum, ve kterém tentokrát budou tradiční exponáty doplněny výstavou hasičské techniky. V provozu bude i místní malodráha. S jízdenkou ČD získáte slevu na vstupném.

Vlak vyjede z pražského smíchovského nádraží v 8:56 hod. a v Praze ještě zastaví na hlavním nádraží a na nádraží v Holešovicích. Poté bude vlak sledovat tok řeky Vltavy. V Kralupech nad Vltavou je naplánována padesáti minutová přestávka, při které bude možné navštívit výstavu železničních vozidel na Středočeském železničním dnu. Do Ctiněvsi přijede vlak 17 minut po jedenácté hodině.

U příležitosti Středočeského železničního dne uskuteční parní vlak sv. Jiří netradiční okružní jízdu Praha – Kralupy n. Vlt. – Zlonice – Slaný – Kralupy n. Vlt. a pak po stejné trase zpět.

Součástí vlaku s historickými vozy ze 40. a 50. let (Bai a Rybák) bude také historický bufetový vůz.

Mapa

Další akce v okolí

Příběh krajiny ve službách národa -…

02.04.2019 - 18.08.2019
Národopisné muzeum…

Panelová výstava představuje návštěvníkům prostřednictvím bohatých sbírek Národního muzea téma krajiny, jež nabývala ve…

Ťukněte si s námi - Praha

04.04.2019 - 27.06.2019
Praha

Přijďte si zastepovat

Chřestové překvapení - Praha

01.05.2019 - 31.05.2019
Praha

Ochutnejte naše chřestové speciality

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Tip na dovolenou v autokempu

Pokud patříte mezi ty, kteří už nyní dopředu plánují svou letní dovolenou, zkuste se nechat inspirovat rozkošnou dovolenou na Rozkoši v autokempu Rozkoš.

Více na stránce Rozkošná dovolená na Rozkoši.

Kategorie

pondělí 20. květen

Dnes má svátek Zbyšek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete