Statistika našeho portálu

  • 94 936 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 190 Míst a památek

Extrem food festival

13.05.2017 Brno

Milovníci exotické a extrémní kuchyně budou mít svátek v BrněV sobotu 13. května proběhne v brněnském Centru volného času Lužánky od 10:00 do 20:00 druhý ročník EXTREM FOOD FESTIVALU. Festival nabídne netradiční cizokrajné pokrmy, prodej exotických surovin, ale také osvětové přednášky o  tom, jak cestovat za chutí nebo nevšední kuchařské workshopy. Pořadatelem je brněnský spolek Naboso, který má…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Lužánky - středisko volného času Lidická 50
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Milovníci exotické a extrémní kuchyně budou mít svátek v Brně

V sobotu 13. května proběhne v brněnském Centru volného času Lužánky od 10:00 do 20:00 druhý ročník EXTREM FOOD FESTIVALU. Festival nabídne netradiční cizokrajné pokrmy, prodej exotických surovin, ale také osvětové přednášky o  tom, jak cestovat za chutí nebo nevšední kuchařské workshopy. Pořadatelem je brněnský spolek Naboso, který má na svém kontě úspěšně vyprodané filmové festivaly  Expediční kamera a  Snow film fest a který v minulém roce upořádal první ročník festivalu zaměřeného na netradiční potraviny.

"Tak jako v roce 2016 i letos nechceme nabízet něco, co lze běžně koupit v supermarketu. Návštěvnici se mohou těšit na netradiční jídla, hmyzí kuchyni a exotické pokrmy, které jsou sice běžné, ale spíše daleko od ČR," říká pořadatel Pavel Pichler. K ochutnání budou cvrčci, červi, nejsmradlavější ovoce na  světě nebo žabí stehýnka. Zapít to celé může návštěvník nápojem z ptačího hnízda, zahraničními pivy, arabskou kávou nebo exotickými nápoji z Asie. "Jsme si vědomi, že hranice extrémního a exotického jídla je pro každého někde jinde. Proto kromě extrém zóny na návštěvníky čekají i běžnější pokrmy od restaurací, které budou připravovat pokrmy z thajské, arabské nebo čínské kuchyně," uklidňuje Pavel Pichler.

Nezvětšujeme se, chceme být malí a domácí

Akce je stejně jako v prvním roce  pojata jako malý domácí festival a to nejen velikostí prostory, ale také i celkovým konceptem, kdy organizátoři doufají, že na akci dorazí milovníci pohody, dobré nálady a jídla. V roce 2016, kdy vyšlo počasí, se areál proměnil v jedno piknikové místo a tak i letos již organizátoři nakupují deky na piknik a zajištují doprovodný program jako např. koncert na didgeridoo nebo beatbox.

"Chceme, aby všichni, kdo přijdou, mohli ochutnat co nejvíce jídel, viděli, jak se jednotlivé suroviny upravují, jak je správně okořenit i naservírovat a proto nemůžeme dělat festival pro tisíce lidí a počet návštěvníků korigujeme právě online předprodejem " upozorňuje Pichler.
Vstupné na celodenní akci je 130 Kč a v ceně vstupenky, kterou lze koupit v předprodeji, najdete program akce, exotický recept s kořením, sušenku s červem, exotický čaj a malé překvapení.

Kompletní program hledejte na http://www.extremfood.cz/.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Veletrh PRODÍTĚ - Brno

04.03.2021 - 07.03.2021
Brno

Veletrh PRODÍTĚ je nejvýznamnější oborovou kontraktačně–prodejní prezentací v České republice. Novinky svého sortimentu…

Příměstský in-line kemp s angličtin…

12.07.2021 - 16.07.2021
CESA VUT

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

Příměstský in-line kemp s angličtin…

19.07.2021 - 23.07.2021
CESA VUT

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

Příměstský cyklo kemp 2021 - Brno

19.07.2021 - 23.07.2021
CESA VUT

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 1. březen

Dnes má svátek Bedřich

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete