Statistika našeho portálu

  • 95 128 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Febiofest

20.03.2014 - 28.03.2014 Praha

 Mezinárodní filmový festival Febiofest probíhá během měsíců března a dubna (nejdříve v Praze a následně i v dalších regionech České republiky). Jedná se o festival zahrnující filmy všech délek, žánrů a formátů, který přináší domácímu publiku to nejlepší z posledního roku včetně distribučních premiér, retrospektiv a profilů.Celostátní filmový festival hrané tvorbyHlavím krédem organizátorů je…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Různá města
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

 

Mezinárodní filmový festival Febiofest probíhá během měsíců března a dubna (nejdříve v Praze a následně i v dalších regionech České republiky). Jedná se o festival zahrnující filmy všech délek, žánrů a formátů, který přináší domácímu publiku to nejlepší z posledního roku včetně distribučních premiér, retrospektiv a profilů.

Celostátní filmový festival hrané tvorby

Hlavím krédem organizátorů je zachovat původní profil a cíl festivalu založeného v roce 1993, kterým bylo heslo: "Všechno pro diváka". Kromě již jmenovaných filmových snímků se můžete těšit na speciální sekce, které uspokojí potřeby dětských diváků (Febiofest Junior), příznivců experimentálního filmu či členů gay a lesbické komunity. Na základě hlasování českých filmových kritiků je  nejlepším filmům každoročně ve třech kategoriích (hraný film, animovaný film, dokumentární film) udělována prestižní cena KRISTIÁN.

Projekce jsou situovány do multiplexu Village Cinemas Anděl, kina PONREPO a proměnlivého video auditoria (kina, nádraží, kostely apod.). V posledních letech se součástí Febiofestu stal i hudební festival, který návštěvníkům nabízí každý večer 3 koncerty na hlavní scéně v klubu Febiofestu a 2 koncerty na malé scéně v pizzerii Mediterrane. Chvílím oddechu se lze oddávat v přilehlé relaxační zóně. Mezi vítěze posledních ročníků patří snímky Protektor, Magnus, Fimfárum či Pravidla lži. Po ukončení festivalu v našem hlavním městě putují vybrané snímky do dalších měst. Ty nejlepší filmy tak mohou vidět diváci v celé naší republice. Během posledních ročníků dokonce Febiofest překračuje hranice i do Slovenské republiky.

Febiofest - rok 2014

 

 

 

Další akce v okolí

Online: Kosmonauti (2/2) - celá ČR

19.04.2021 - 24.04.2021
Praha

Vydejte se do vesmíru prostřednictvím Prima ZOOM. 60 let od prvního letu člověka do vesmíru.

Online: Dernisáže na Pragovce - cel…

22.04.2021 - 22.04.2021
Pragovka Gallery a The…

Pragovka Gallery a The White Room  pořádá dernisáže výstav z pásma Ekologická úzkost II: Nebezpečný odstup,…

Grand Veteran - Praha

24.04.2021 - 24.04.2021
Psychiatrická lečebna…

Srdečně Vás zveme na jedinečnou akci všech klubů historických vozidel v ČR Grand Veteran. Na jednom místě se veřejnosti…

Online: Přijďte si s námi zahrát - …

25.04.2021 - 25.04.2021
Praha 1

Již pošesté si Vás dovolujeme pozvat na akci Přijďte si s námi zahrát, která se letos bude konat ONLINE.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 21. duben

Dnes má svátek Alexandra

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete