Statistika našeho portálu

  • 87 167 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 158 Míst a památek

Festival krátkých filmů pod taktovkou studentů - Zlín

09.04.2019 - 11.04.2019 třída Tomáše Bati 4091

Studentský festival krátkých filmů REC FEST se po roční pauze opět vrací na scénu. Pod letošním ústředním mottem VZKŘÍŠENÍ budou mít návštěvníci možnost shlédnout práce nejen studentů ateliérů Audiovizuální tvorby Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, ale i filmové počiny dalších talentovaných tvůrců. Každý rok si pak vybrané krátké snímky odnesou ceny za nejlepší hraný, animovaný i dokumentární film. Jubilejní pátý ročník festivalu se uskuteční v rozmezí 9. - 11. dubna v prostorách Městského divadla Zlín.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
třída Tomáše Bati 4091
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Zlín

Fotogalerie k článku

Mladý studentský festival REC FEST je přehlídkou krátkometrážních filmů uplynulých dvou let za jejíž organizací stojí tým studentů z Fakulty multimediální komunikace Univerzity Tomáš Bati ve Zlíně. Jedná se o tři programově nabité dny plné krátkých a intenzivních audiovizuálních zážitků a zajímavého doprovodného programu ve formě debat s filmovými profesionály, jedinečných workshopů a přenášek.

"Náš festival prošel roční odmlkou a vrací se tak v roce 2019 pomyslně jubilejním pátým ročníkem zpět na scénu. Znovuoživení festivalové tradice si zasloužilo příhodné téma, tak jsme jako podtitul festivalu vybrali slovo ‚Vzkříšení‘. Festival stejně jako v předchozích ročnících opět tvoří sehraný tým studentů – těch, co už REC FEST tvořili v minulosti, i nováčků. Na pátém ročníku nás celkem pracuje přes třicet zlínských cinefilů," říká s úsměvem František eF. Horvát, ředitel festivalu.

REC FEST do Zlína zve také známé osobnosti ze světa filmu. V minulosti se na místním červeném koberci objevili například Jiří Mádl, Ester Geislerová či Jiří Dvořák, filmový dramaturg Jaroslav Sedláček, kreativní producentka Kamila Zlatušková, režisérka a scenáristka Olgu Dabrowská, režisér Radim Špaček, dramaturgyně a pedagožka Zuzana Gindl-Tatárová, či filmová publicistka Veronika Zýková.

Letošní ročník REC FESTU je situován ve Studiu Z v Městském divadle Zlín. Jeho prostory se po dobu trvání festivalu promění v kinosály, v nichž budou probíhat projekce jednotlivých filmů. Ty mohou jejich tvůrci  - které pořadatelé nekonkretizují jen na studenty filmových škol – přihlašovat skrze online formulář na oficiálních stránkách festivalu nejpozději dva měsíce před samotnou událostí.

Festival pravidelně otevírá předání "Pocty REC FESTu", kterou udělují organizátoři festivalu vybrané osobnosti tuzemské kinematografie. Třídenní filmovou událost poté uzavírá galavečer spojený s vyhlášením vítězů, které vybírá odborná porota složená z velkých jmen české i slovenské kinematografie. Autoři oceněných filmů si kromě jedinečné skleněné sošky odnáší také hodnotné ceny, které v budoucnu napomohou jejich další audiovizuální tvorbě.

Mapa

Další akce v okolí

Bundy zelený - Zádveřice-Raková

27.01.2019 - 10.08.2019
v přírodním areálu…

Již druhý ročník country festivalu.

Pálení čarodějnic na hradě Lukov

27.04.2019 - 27.04.2019
hrad Lukov

27. dubna proběhne na hradě pálení čarodějnic. Připravena je i ohňová show.

Kapela Mandrage vystoupí na 59. Zlí…

24.05.2019 - 24.05.2019
Nám. T. G. Masaryka

Úvodní koncert 59. ročníku Zlín Film Festivalu odehraje populární skupina Mandrage. Popová parta z Plzně vystoupí…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

středa 24. duben

Dnes má svátek Jiří

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete