Statistika našeho portálu

  • 86 615 Akcí v kalendáři
  • 5 373 Ubytovacích zařízení
  • 24 155 Míst a památek

Festival Na jednom břehu - Letní kino Širák - Hradec Králové

01.06.2013 Letní kino Širák v Hradci Králové

POČASÍ ROZHODLO!! FESTIVAL NA JEDNOM BŘEHU SE PŘESOUVÁ!!To, že festival Na jednom břehu letos nebude v Letním kině je už nyní celkem jisté!! Čeká nás obří a komplikovaný přesun do krytého prostoru, stejně jako v roce 2009. Tím prostorem bude královéhradecký kulturní dům ADALBERTINUM, jehož provozovateli HKVS velké díky za operativní organizaci a schopnost vyhovět našim požadavkům.Návštěvníci se…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Letní kino Širák v Hradci Králové
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Hradec Králové
Obec
Hradec Králové

Fotogalerie k článku

POČASÍ ROZHODLO!! FESTIVAL NA JEDNOM BŘEHU SE PŘESOUVÁ!!

To, že festival Na jednom břehu letos nebude v Letním kině je už nyní celkem jisté!! Čeká nás obří a komplikovaný přesun do krytého prostoru, stejně jako v roce 2009. Tím prostorem bude královéhradecký kulturní dům ADALBERTINUM, jehož provozovateli HKVS velké díky za operativní organizaci a schopnost vyhovět našim požadavkům.

Návštěvníci se mohou tímto těšit na teplo, útulné prostředí, vynikajcí dramaturgii, dobrý zvuk, skvělou světelnou show a afterpárty až do čtvrté ranní hodiny.

Počet vstupenek je ale v této chvíli omezen na 400 návštěvníků. Kdo chytí předprodej, ten má vstup tímto zajištěn!! Elektronicky na www.hk.point.cz

 

Mezinárodní festival  Na jednom břehu zve 1. června do letního kina Širák v Hradci Králové příznivce globální hudby bez hranic oslavující tvůrčího ducha a dětskou duši v nás.  Letošní jedenáctý festivalový ročník nabídne na dvou scénách tři zahraniční a několik českých kapel.

A protože se koná na Den dětí, propukne tu v odpoledních hodinách Mejdan pro děti: pro ty nad metr až do deseti. Vysoce hořlavé i autentické blues, reggae, psychedelické tribal trance, elektro country, balkánská dechovka z Madridu a Dětské odpoledne.

Hazmat Modine je světoznámý newyorský šraml a jeho kapelník, hráč na foukací harmoniku a zpěvák Wade Schuman měl od samého začátku také jasný cíl: dokázat, že blues má pořád potřebu prostopášné výstřední vynalézavosti a kontaktu s publikem. "Nechceme, aby se pouze cítilo dobře. Je potřeba ho svést a uvést do pohybu. Hazmat Modine jsou post-jugbandová kapela, žádné nostalgické retro."

Kultovní maďarská kapela Korai Örom je považována za přední evropské reprezentanty divoké psychedelie, do níž rafinovaně vkládají prvky progresivního rocku, jazzu, tradiční maďarské hudby, minimalismu a Orientu.

Pod podivným názvem Million Dollar Mercedes Band se skrývá mezinárodní balkánská dechovka z Madridu. Dub.o.net je  skupina soustředěna kolem jamajského zpěváka Vincenta Bobo Richardse, která kříží jamajské reggae a dub s elektro výbušností londýnského asijského undergroundu.

Dobré ráno blues band s fenomenálním hráčem na foukací harmoniku Matějem Ptaszkem doplní street artovou scénu a český objev, kapela Nylon Jail, přiváží psychedelické country elektro, industriálních kytar a s chladnou něhou a prachem Divokého západu.

Na festivalu se představí i estrádní a improvizační kapela Snaha postkultovního divadla Vosto5.

V přírodním areálu Letního kina také od 14 hodin proběhne Dětské odpoledne s hudební, výtvarnou dílnou a karnevalovým průvodem vyvrcholí v 16 hodin společným jamsessionem s bubeníkem Milošem Dvořáčkem. Festival Na jednom břehu tradičně obohatí vegetariánská i masová, česká i zahraniční kuchyně, čajovna, vinotéka, prodejny originálních uměleckých předmětů, doplňků a oblečení a street artová graffity show.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Zahájení sezóny 2019 na Chlumu - Vš…

23.03.2019 - 23.03.2019
Muzeum války 1866

Přehlídka historických uniformovaných jednotek rakouských a pruských vojáků, tradiční slavnostní salva z pušek a děla a…

Noční koloběžkování - Hradec Králové

04.05.2019 - 04.05.2019
Hradec Králové

Královéhradecké lesy si oblečou světelný kabát pro děti v sobotu 4. 5. 2019 a závodníci i koloběžkáři-pohodáři se…

T-Mobile Olympijský běh - Hradec Kr…

19.06.2019 - 19.06.2019
Hradec Králové

Jak jinak oslavit Olympijský den než pohybem? Vyberte si jeden z 80 závodů po celé České republice, postavte se na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete