Statistika našeho portálu

  • 87 760 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

Festival otevřených sklepů - Sv. Martin pod Pálavou

10.11.2018 - 11.11.2018 Horní Věstonice

V sobotu a neděli 10. a 11. listopadu se v Horních Věstonicích, Dolních Věstonicích, Pavlově, Milovicích a Bulharech otevře celkem 31 sklepů větších i menších vinařů, mladých vinařství i těch s dlouholetou tradicí. Návštěvníkům nabídnou k ochutnání na 300 vzorků svých vín.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Vína zpod Pálavy vynikají díky místnímu vápenitému podloží regionu kolem Pavlovských vrchů, kde se vinice rozkládají. Ochutnat a prozkoumat jejich jedinečnost budou moci návštěvníci po celý svatomartinský víkend. Všech 31 sklepů bude otevřených v sobotu i neděli a mezi obcemi bude jezdit kyvadlová autobusová doprava, kterou mohou využívat všichni návštěvníci v rámci vstupenky na festival. Pohodlně se tak dostanou ke všem vinařům a stihnou ochutnat vzorky třeba od každého z nich.

Právě propojení pěti obcí, ve kterých jsou sklepy otevřené v jednu chvíli, je specialitou Festivalu otevřených sklepů, kterou svým návštěvníkům nabízí už deset let. Do festivalu se zapojí vinaři ze všech pěti obcí a v některých zdejších sklepech budou také hostující vinaři z okolí, například z Hustopečí, Dolních Dunajovic nebo Přibic. Každý z vinařů si pro své hosty připraví kolem deseti vzorků vín. "Doporučujeme ochutnat zejména pro Pálavu typický Ryzlink vlašský, Rulandské bílé nebo Chardonnay. Samozřejmě také Pálavu, Veltlínské zelené nebo Müller Thurgau," vybírá Juraj Flamik a dodává, že ve festivalové nabídce bude mnohem víc, takže si každý najde tu svou oblíbenou odrůdu a vína, která mu zachutnají.

V ceně vstupenky mají návštěvníci zahrnuté ochutnání všech festivalových vín a dále také kupony na nákup lahví vín v celkové hodnotě 200 Kč. K atmosféře festivalu neodmyslitelně patří setkání s vinaři, možnost nákupu vín přímo ve sklepech i bohatý doprovodný program. Hrát budou cimbálové muziky a harmonikáři, návštěvníci si budou moci prohlédnout sklepy nebo si třeba vyzkoušet natahovat víno koštýřem. Dolními Věstonicemi bude také procházet průvod svatého Martina.

Novinkou letošního festivalu bude také festivalový průvodce v online podobě. Ve svém chytrém telefonu tak budou mít návštěvníci po ruce veškeré informace, seznamy vín k degustaci, mapy nebo aktuality týkající se dopravy. Zároveň budou moci online nakupovat vína od vybraných vinařství.

Mapa

Další akce v okolí

Svatomartinský Mikulov

08.11.2019 - 16.11.2019
Mikulov

Mikulov čeká ve dnech 8. – 16. listopadu již 9. ročník Svatomartinského Mikulova, festivalu, který připomene dávnou…

Mikulov Gourmet Festival

31.05.2019 - 02.06.2019
Mikulov

Mikulov Gourmet Festival je velkolepou oslavou kvalitní moravské kuchyně a jejího snoubení se skvělými moravskými víny…

Den dětí aneb Jak to chodilo v prav…

01.06.2019 - 01.06.2019
archeopark Pavlov

Přijďte si s dětmi užít jejich den netradičně.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Tip na dovolenou v autokempu

Pokud patříte mezi ty, kteří už nyní dopředu plánují svou letní dovolenou, zkuste se nechat inspirovat rozkošnou dovolenou na Rozkoši v autokempu Rozkoš.

Více na stránce Rozkošná dovolená na Rozkoši.

Kategorie

čtvrtek 23. květen

Dnes má svátek Vladimír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete