Statistika našeho portálu

  • 98 415 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Festival Sněz tu žábu - Praha

03.09.2021 - 05.09.2021 Praha

Festival Sněz tu žábu představí současné francouzské divadlo už posedmé.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha
web
www.sneztuzabu.cz

Současné francouzské divadlo, hudba, ale i základy francouzské  konverzace. Sedmý ročník festivalu Sněz tu žábu se letos uskuteční od 3. do 5. září v pražském  Divadle NoD a jako každý rok představí v české premiéře několik současných divadelních her  frankofonních autorů. "Letos si určitě nenechte ujít robotické představení Artefakt. Pod  vedením francouzského režiséra Jorise Mathieu vám Shakespeara nebo Becketta odehraje  robotická paže, automatický hlasový systémem nebo 3D tiskárna," zve na festival jeho  ředitelka Natálie Preslová. Kromě toho se můžete těšit na divadelní skici francouzských  divadelních textů, koncerty a také na křest knihy překladů současného francouzského  dramatu, který proběhne na střeše Divadla NoD.

Více o programu a festivalu najdete na  www.sneztuzabu.cz  

Letošní ročník se po roční on-line pauze odehraje naživo, a to v Divadle NoD v centru Prahy, které se  na tři dny zaplní francouzskou kulturou. Ačkoli je festival Sněz tu žábu primárně divadelní, pravidelně  svým divákům nabízí i nedivadelní zážitky. "Českému publiku chceme představit současnou  francouzskou kulturu v širší perspektivě, nejen skrze dramatické texty a divadlo. Na programu proto  máme také koncert nebo česko-francouzskou konverzaci. Naším dlouhodobým cílem je vytvořit most  mezi oběma zeměmi a také trochu bořit zažité stereotypy o francouzské kultuře," říká dramaturgyně  festivalu Linda Dušková.  

Hlavním hostem festivalu je robotická divadelní inscenace Artefakt v režii Jorise Mathieu, která  představí divákům, jak bude vypadat divadlo, až lidstvo zmizí z povrchu zemského. Diváky čeká  procházka se sluchátky na uších, temnou postapokalyptickou krajinou, které vládnou stroje,  hologramy a umělá inteligence.  

Celý festival zahájí křest knihy překladů frankofonních divadelních her, které se objevily na  předchozích ročnících festivalu. Kniha vychází ve spolupráci s Institutem umění/Divadelním ústavem a  Francouzským institutem v Praze a uskuteční se na střeše Divadla NoD s panoramatickým výhledem  na Prahu. Po křtu bude následovat skica textu Suzy Storck od Magali Mougel, v režii Braňa Mazúcha.  Autorka se v textu zamýšlí nad otázkou, co se stane, když neposlechneme sami sebe a přinutíme se  žít tak, jak je to podle názoru ostatních "normální". Dalším autorem, který se v českém prostředí díky  festivalu představí vůbec poprvé, je Baptiste Amann. Jeho divadelní hra Území (Budem si pískat  Marsejézu…), v režii Adama Skaly, zavede diváky mezi čtyři sourozence, kteří se po smrti svých  rodičů snaží prodat rodinný dům. Prodej ale komplikují vzpomínky na dětství, rodinná traumata a  především jedna mrtvola z 18. století, kterou na zahradě domu objeví. 

Kromě divadelních her a skic je na programu také hudba. V NoDu zahraje DJ Polyester, poslední  večer festivalu se představí francouzské uskupení pod vedením kontrabasisty Yorama Rosilia s  projektem Share, který dává prostor improvizované hudbě.  

Festival Sněz tu žábu nabízí v Česku ojedinělou možnost seznámit se s novými tendencemi v  současném frankofonním divadle a zároveň vytváří prostor určený k setkávání a interakcím mezi  českou a francouzskou kulturou. Festival pravidelně zprostředkovává kontakty mezi českými divadly a  francouzskými autory, vybírá a doporučuje francouzské hry k překladu, aktivně se účastní diskuzí a  konferencí v obou zemích nebo se zapojuje do výběrových komisí textů ve Francii.  

Kompletní program najdete na www.sneztuzabu.cz 

Vstupenky na divadelní představení a skici si lze koupit v předprodeji GoOut:  https://bit.ly/SnezTuZabu2021  

Doprovodný program je zdarma.  

 

Kontakty:  

Natálie Preslová 

ředitelka festivalu Sněz tu žábu  

info@sneztuzabu.cz 

a  

Jan Urban 

PR NoD  

jan@roxy.cz 

tel. 603 715 560 

Další akce v okolí

Mezinárodní festival ilustrace a ko…

22.09.2022 - 28.09.2022
Kampus Hybernská

Nenechte si ujít 9. ročník největšího českého festivalu ilustrace a komiksu! Hlavní výstava s názvem Divočáci zmapuje…

Festival Paměti národa - Praha

29.09.2022 - 01.10.2022
jižní Tribuna (ulice…

Festival věnovaný všem, kterým záleží na svobodě. Vystoupí Bára Poláková, Vladimír Merta, Lenka Dusilová, Thom Artway,…

Festival Den architektury 2022

30.09.2022 - 06.10.2022
Praha

Architektonické skvosty i zapomenuté stavby, domy, které znovu ožily díky rekonstrukcím, dílo Josipa Plečnika i jeho…

Koncert filmové hudby II - Praha

30.09.2022 - 30.09.2022
Malenická 1784, Praha 11

Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka se vrací do Kulturního centra Zahrada s novým Koncertem filmové hudby.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete