Statistika našeho portálu

  • 98 404 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Festival TrutnOFF BrnoON - Brno

25.05.2021 Brno

TrutnOFF BrnoON bude. Moment setkání žádný on-line nenahradí. Českomoravský Woodstock opět rozezvučí brněnskou Střelnici. Době navzdory a s návratem ke kořenům. Kapacita bude omezena.

Adresa a kontaktní informace

web
www.trutnoffbrnoonfestival.cz

Fotogalerie k článku

"Době navzdory a s návratem ke kořenům, naše setkání bude," hlásí do ustupující covidové mlhy  pořadatelé od loňska přesunutého známého a legendárního festival TrutnOFF BrnoON, který  adoptovalo naše druhé největší město. Uskuteční se opět v tradičním termínu 20. - 22. srpna na  stejném místě jako loni, mezi stromy a dobrými travami u "Sun River" v areálu Na Střelnici v  Brně – Pisárkách. Stejně jako v roce 2020, kdy byl TrutnOFF BrnoON Open Air s více než  padesáti účinkujícími jedním z největších festivalů prvního covidového léta, i letos v srpnu  rozezvučí břehy Sluneční řeky Svratky několik desítek hudebních skupin. Ztiší jej ale i  přednášky, meditace či open air bohoslužby. Kapacita bude omezena podle aktuálních vládních  restrikcí. Jako první čtyřlístek pořadatelé oznamují punkový Visací zámek, undergroundovou  legendu Plastic People of the Universe, alternativní Dunaj a elektronicky roztančenou slovenskou  kapelu Puding paní Elvisovej. 

"Věříme, že se naši kmenoví spiklenci i nově příchozí opět po dlouhém lockdownu zvednou z domácího  bezpečí a se zdviženou hlavou namíří své mokasíny pod stromy ke Sluneční řece a rozhodnou se jít zase  tančit s vlky na živou produkci. Moment setkání totiž žádné on-line koncerty nemůžou nahradit.  Naopak, jsou hrobem pro živou kulturu," říkají pořadatelé TrutnOFF BrnoON Festivalu, jehož první  ročníky před sedmatřiceti lety rozprášila Státní bezpečnost. 

Kapely různorodých žánrů, výjimečná setkání, debaty, meditace, přednášky nebo open air bohoslužby a  magická pospolitost, to jsou charakteristické rysy nejstaršího tuzemského festivalu svého druhu u nás. A  jak loňský rok ukázal, zasvěceným známá atmosféra je přenositelná. Ať je pod horami na Bojišti nebo  Na Střelnici v Brně. 

"Často tu vedle sebe vystupují tak různí muzikanti, že je nikde jinde vedle sebe neuvidíte," řekl již před časem o různorodé trutnoffské dramaturgii náčelník Václav Havel. "Jeho hosté sem přece nejezdí jen  proto, aby viděli a slyšeli různé zpěváky a kapely, ale i proto, aby se viděli navzájem," oceňoval rovněž  jeho specifickou atmosféru, kterou měl rád. 

Nucený odchod, ale zároveň i symbolický návrat ke kořenům. Tak by se také dal charakterizovat loňský  "comeback" legendárního festivalu, který v předchozích letech navštěvovaly takové kapely jako Faith  No More, Iggy Pop, Patti Smith, Korn, Motörhead, Parov Stelar, Prodigy nebo třeba Waldemar  Matuška, Eva Pilarová či Winnetou Pierre Brice a hoolywodský herec Elijah Wood alias Hobbit. Nejen  hudební přehlídku, přezdívanou "fótr všech festivalů” či "Woodstock" se totiž na novém místě v Brně  podařilo uskutečnit i v loňském srpnu. A to i přes všechna často chaotická a rychle se měnící  pandemická opatření. 

Festival, kde se bezkonfliktně potkává tvrdý rock s cimbálovkou a různorodé duchovní proudy a  politické názory, po 37 letech v podkrkonošském Trutnově zakořenil vloni v Brně, díky vstřícnosti  tamního magistrátu. "Podobnou vstřícnost jsme za celou historii pod horami v Trutnově nepoznali. Je to  nesrovnatelné. Nebe a dudy," uvádějí pořadatelé. 

Vstupenky nyní v nejnižší ceně 1 300 kožek/korun lze zakoupit na webových stránkách festivalu  www.trutnoffbrnoonfestival.cz. I letos tradičně platí, že při objednání 9 vstupenek se dostává desátá  zdarma. 

 

Wakan-Tanka! 

Eva "Lipová" Navrátilová – organizátorka festivalu 

Martin "Geronimo" Věchet – zakladatel festivalu, 

Marta "Indiánka" Věchetová - spoluorganizátorka 

+420 608 711 710

Mapa

Další akce v okolí

Hudební Show: Prime Orchestra - Brno

01.10.2022 - 02.10.2022
Brno

PRIME ORCHESTRA se vrací do České republiky s novým programem "Rock Sympho Show"

Lucie v opeře tour 2022 - Brno

05.11.2022 - 05.11.2022
Brno

Skupina Lucie po 20 letech zahraje s filharmonií. Podzimní tour představí písně v nových aranžích.

Jubilejní 20. Večer legend - Brno

30.09.2022 - 30.09.2022
Brno-město

Večer legend 20 Jubilejní 20. Večer legend přiveze do Brna světově oceňovanou Deep Purple show Purpendicular Nabitý…

Riddikulus! - Brno

27.11.2022 - 27.11.2022
Dělnický dům Židenice

Vytaste hůlky, je načase skočit na záchranný autobus a odvézt se do světa kouzel!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 26. září

Dnes má svátek Andrea

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete