Statistika našeho portálu

  • 85 457 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 151 Míst a památek

Filmový festival Zlatý voči

16.05.2018 - 17.05.2018 kavárna Zázemí v centru Prahy

23. ročník mezinárodního filmového festivalu studentů teorie audiovize se uskuteční 16. a 17. května v kavárně Zázemí v centru Prahy, kde bude představena nejnovější sklizeň filmovědeckého režisérského umu. Bez obalu, bez zábran, bez ostychu. Na plátno i mimo něj se v letošním roce navrátí FETIŠ.FILMYFilmový program je sestaven z audiovizuálních jednohubek (do maximální stopáže příjemných 20…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
kavárna Zázemí v centru Prahy
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

23. ročník mezinárodního filmového festivalu studentů teorie audiovize se uskuteční 16. a 17. května v kavárně Zázemí v centru Prahy, kde bude představena nejnovější sklizeň filmovědeckého režisérského umu. Bez obalu, bez zábran, bez ostychu. Na plátno i mimo něj se v letošním roce navrátí FETIŠ.

FILMY

Filmový program je sestaven z audiovizuálních jednohubek (do maximální stopáže příjemných 20 minut) z univerzit z celého světa. Snímky jsou obskurní, zábavné, divné, šokující, neuchopitelné, mnohdy nepochopitelné, zneklidňující, fascinující. V odborné porotě, která vybere ty nejvýraznější počiny, zasedne filmový historik David Čeněk, režisér Olmo Omerzu, filmová teoretička a kurátorka Andrea Slováková, filmová kritička a studentka filmové vědy Anna Krejčířová.

DEBATY

Odborná část (ne)filmového programu přinese dvě odborné debaty, v nichž se propojí teoretický pohled s pohledem praktickým. První diskuze pod vedením Petra Fischera, novinář a šéfredaktor stanice Českého rozhlasu – Vltava, se zaměří na pozici filmových ocenění v současném audiovizuálním průmyslu. O svůj pohled se podělí producentka Kamila Dohnalová, kulturní redaktor Vojtěch Rynda a režisér Michal Hogenauerz

Druhá debata se pod vedením Ondřeje Trhoně pokusí o reflexi počítačových her v českém prostředí. Počítačové hry se staly součástí audiovizuální kultury, jsou tedy nedílnou součástí našich životů, ačkoliv se nemusíme považovat za hráče. Herní studia pronikají z periferie akademického diskurzu do centra pozornosti. Pozvání do debaty přijali teoretička a autorka knihy Umění počítačových her Mgr. Helena Bendová, Mgr. Silvestr Buček, zakladatel spolku MU Game Studies, cinematic director Martin Klekner, který spolupracoval na české hře Kingdom Come: Deliverance.

KŘEST KNIHY

Součástí letošního ročníku Zlatých vočí, příhodně věnovaného tématu FETIŠ, bude slavnostní uvedení knihy Jiřího Angera– Afekt, výraz, performance: Proměny melodramatického excesu v kinematografii těla. Kniha usiluje o dialog mezi afektivním obratem v humanitních vědách a filmovou teorií, jakož i mezi melodramatickým (nad)žánrem a experimentálním filmem. A jestliže je melodramatický exces pověstný fetišizací utrpení a ohromující vášně, tato kniha ukazuje, jak se z fetiše může stát osvobozující performance.Publikaci uvede autor, filmový teoretik a publicista Jiří Anger, spolu se speciálním hostem prof. Josefem Vojvodíkem, pro nějž jsou tělesnost a patos v umění hlavní výzkumnou náplní.

HUDBA

Ve večeních hodinách dostane prostor kapela Cold Cold Nights a Šašeman kvintet. Nebude chybět ani milovaný DJ Deleuze.

Akci pořádají studenti Filmové vědy Univerzity Karlovy v Praze a veškerý program je otevřen široké veřejnosti a je zcela zdarma.

Více informací naleznete na: www.zlatyvoci.cz, www.facebok.com/zlatyvoci

 

Další akce v okolí

Sonda InSIGHT, aneb proč jsme posla…

21.01.2019 - 21.01.2019
Nová budova Národního…

Přijďte si poslechnout zajímavou přednášku o sondě, která koncem listopadu 2018 úspěšně přistála na Marsu.

Hula-hoop s dětmi! - Praha

21.01.2019 - 21.01.2019
Komunitní rodinné…

Přijďte si k nám vyzkoušet hula-hoop

Jak se rekvalifikovat do IT? Inform…

23.01.2019 - 23.01.2019
Green Fox Academy…

Česká republika má rekordně nízkou míru nezaměstnanosti. V IT u nás dokonce chybí až 20 000 lidí, přitom je to jeden z…

Cestovatelské kino: Norsko - Praha

24.01.2019 - 24.01.2019
Kino Lucerna

Severská exotika v plné síle! Poznejte jednu z nejbohatších zemí světa s přírodou, která uchvátí i nejnáročnější…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete