Statistika našeho portálu

  • 88 521 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Galakoncert Filharmonie nadace Animato - Praha

02.11.2018 Praha

Mezinárodní orchestr Filharmonie nadace Animato, je těleso vybraných talentovaných studentů z hudebních univerzit a akademií několika zemí Evropy. Filharmonie zavítá do Prahy již posedmé ve své historii. Vystoupí v nejkrásnějším secesním sále Prahy pod taktovkou mladého talentovaného dirigenta britského původu, Kevina Griffithse. V sólovém partu se pražskému publiku už podruhé představí…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Mezinárodní orchestr Filharmonie nadace Animato, je těleso vybraných talentovaných studentů z hudebních univerzit a akademií několika zemí Evropy. Filharmonie zavítá do Prahy již posedmé ve své historii. Vystoupí v nejkrásnějším secesním sále Prahy pod taktovkou mladého talentovaného dirigenta britského původu, Kevina Griffithse. V sólovém partu se pražskému publiku už podruhé představí renomovaná americká pianistka Claire Huangci. Galakoncert v Obecním domě je součástí podzimního turné Filharmonie, která kromě Prahy vystoupí ještě v Bratislavě, St. Pölten, v Budapešti a ve Vídni.

Program

  1. Verdi: Síla osudu, předehra
  2. I. Čajkovskij: Klavírní koncert č. 1 b moll, op. 23
  3. A. Rimskij-Korsakov: Šeherezáda, op. 35

Kevin Griffiths, dirigent (GB)

Claire Huangci, klavír (USA)

 

Pianistka Claire Huangci, absolventka prestižního Curtisova institutu ve Filadelfii v USA, se již etablovala jako respektovaná umělkyně. Zásadním bodem v její kariéře bylo vítězství na Chopinově soutěži v Darmstadtu v roce 2009 a také na Chopinově soutěži v Miami o rok později. Claire vystoupila s předními orchestry jako jsou Mozarteumorchester Salzburg, Stuttgart Radio Symphony Orchestra ěi Münchner Kammerorchester a dalšími. V roce 2015 vyšlo její druhé sólové CD se skladbami D. Scarlattiho, které získalo cenu německých kritiků a bylo zařazeno do "Editor’s Choice” prestižního magazínu Gramophone.

 

Mladý dirigent Kevin Griffiths je od roku 2011 uměleckým ředitelem a hlavním dirigentem švýcarského Collegium Musicum Basel. Pravidelně hostuje na festivalech Menuhin Festival Gstaad s  Vaduz-Classic Festival v Lichtenštejnsku. Pod jeho taktovkou hrála již řada významnýh orchestrů jako jsou Frankfurt Opera and Museum Orchestra, Deutsche Staatsphilharmonie Rheinland-Pfalz, Tonhalle Orchestra Zurich, Hallé Orchestra Manchester či londýnský Orchestra of the Age of Enlightenment. Jako asistent splpracoval se světoznámými dirigenty jako jsou Sir Simon Rattle, Vladimir Jurowski, Leonard Slatkin či Trevor Pinnock.

 

Vstupenky v ceně 300 Kč / 150 Kč (studenti, senioři, ZTP)

Více informací o projektu nadace Animato najdete na www.animatofoundation-orchestra.com .

Koncert se koná pod záštitou švýcarského velvyslance, J. E. Dominika Furglera.

Další akce v okolí

Festival KoresponDance 201 - Praha

25.06.2019 - 25.06.2019
Invalidovna

V polovině července otevře zámek Žďár své brány mezinárodnímu festivalu současného tance, pohybového divadla a nového…

Šansony na tvrzi - Praha

26.06.2019 - 26.06.2019
Praha

Šansony na tvrzi. 26.6.2019 od 18.00

The Backbeat Beatles /UK/ v Praze

26.06.2019 - 26.06.2019
Divadlo Hybernia

The Backbeat Beatles, přední světový tribute band, poprvé vystoupí v Praze.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

úterý 25. červen

Dnes má svátek Ivan

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete