Statistika našeho portálu

  • 94 728 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

GALERIE/CZD: GALLERY MEETS THE GRAPHIC - Praha

13.11.2012 - 15.01.2013 Praha

Výstava představuje v prostorách GALERIE/CZD vizuální identity muzejních institucí a galerií z vybraných částí světa. Speciální pozornost je věnovaná více i méně známým institucím z České republiky.Jednotný vizuální styl či corporate identity je v dnešním světě základní podmínkou úspěšné komunikace každé firmy, organizace i instituce. Tím, jak se navenek prezentuje - jaké barvy používá, jak s…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Praha v prostorách GALERIE/CZD
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Výstava představuje v prostorách GALERIE/CZD vizuální identity muzejních institucí a galerií z vybraných částí světa. Speciální pozornost je věnovaná více i méně známým institucím z České republiky.

Jednotný vizuální styl či corporate identity je v dnešním světě základní podmínkou úspěšné komunikace každé firmy, organizace i instituce. Tím, jak se navenek prezentuje - jaké barvy používá, jak s nimi pracuje, jakou typografii volí - si určuje, jak bude veřejností vnímána a koho bude oslovovat. Design jistě není všemocný, ale do značné míry ovlivňuje náš výběr, a to ať již se jedná o tvar a materiál židle, velikost a barvu obalu výrobku nebo právě ztvárnění plakátů a letáků k výstavě.

Muzea a galerie jsou nositeli kulturních hodnot a idejí ve společnosti. Jejich úzká vazba na tvůrčí odvětví by je měla zavazovat k profesionální prezentaci na veřejnosti, měla by z nich činit jakési tahouny v kreativních odvětvích. Ale je tomu opravdu tak? Výstava "GALLERY MEETS THE GRAPHIC" představuje rozdílná pojetí vizuálních stylů muzejních institucí a galerií. Postihuje různé přístupy z rozdílných částí světa, i když převládají vizuální styly západních institucí, které jsou pro naše kulturní zázemí srozumitelnější a bližší. Vizuální identity muzejních institucí a galerií deklarují ještě jeden zásadní předpoklad grafického designu poslední doby, a to, že dobrá značka funguje i bez loga. Logo již dávno není centrem korporátního stylu, je jen jednou z mnoha součástí komplexního celku. Bez korporátních barev, písma, doprovodných ilustrací a fotografií a bez přesných pravidel použití by logo nezmohlo nic.

Jen s pomocí dalších prvků může vytvářet tak zapamatovatelný, chytrý, zábavný a neotřelý vizuální dojem, jaký vyvolávají některé z vybraných institucí.

Architektonické řešení výstavy: Studio deFORM (Jakub Pollág, Václav Mlynář) Vizuální styl výstavy: Radka Pitrmucová Kurátorský výběr: Kateřina Šlaufová, Radka Pitrmucová

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Další akce v okolí

Online: Kvak a Žbluňk jsou kamarádi…

16.01.2021 - 16.01.2021
Divadlo v Dlouhé

Online loutkové představení veselých příběhů zeleného žabáka Kvaka a hnědého ropušáka Žbluňka.

Online: Ká dva vlastní cestou - cel…

16.01.2021 - 16.01.2021
Bělohorská 24, Praha 6…

Kino Dlabačov se po dobu uzavření kina připojuje k online projekcím v rámci „Moje kino Live“

420people chystá ohňostroj tance, h…

18.01.2021 - 19.01.2021
La Fabrika, Komunardů…

OHNĚ STROJE, tak se jmenuje nové představení souboru současného tance 420PEOPLE, v němž se už podruhé spojil s…

Online: Fragmenty metropole - celá …

18.01.2021 - 18.01.2021
Seydlerova 2835/4,…

Fotograf roku představuje v Czech Photo Centre cyklus Fragmenty metropole

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 16. leden

Dnes má svátek Ctirad

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete