Statistika našeho portálu

  • 87 808 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

Herkules - přednáška - Pardubice

25.03.2019 Dům techniky, nám. Republiky 2686, Pardubice

Hrdina Herkules vynikal nejen svými mimořádnými schopnostmi, ale i životem plným zdánlivě neřešitelných situací. Tak jako každý z nás denně bojuje se svými nedostatky, tak se i Herkules snažil napravit své chyby s použitím odvahy, vytrvalosti a důvtipu aplikovanými ve dvanácti pracích spojených symbolicky s dvanácti znameními zvěrokruhu.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Dům techniky, nám. Republiky 2686, Pardubice
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Pardubice

Fotogalerie k článku

Řecká a římská mytologie nám nabízí mnohé vzory, které bez ohledu na to, že jsou staré několik tisíciletí, můžeme následovat i dnes. Příklad Herkula je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších mezi nimi, protože kromě mnoha jiných významů nám ukazuje celou cestu, kterou bychom jako lidé měli ve své evoluci projít.


Stejně jako my se narodil ovládán instinkty, emocemi a vášněmi. Stejně jako nám mu toto pomáhalo přežít, ale často, protože nad nimi neměl kontrolu, jej jednání poháněné nezkrocenými impulzy přivedlo do problémů a neštěstí. Stejně jako my prožil v životě hodně utrpení, ale každá bolest jej něčemu naučila, každá jej posunula dál. Byl stále více soucitný, trpělivý, pokorný a ochotný pomoci těm, kteří to potřebují. Stával se postupně lepším, protože rozvíjel skrze bolest a zkušenost svou lidskost. 


Herkules je příkladem člověka, který se nevzdává, plní to, co mu osud předloží. I v bezvýchodné situaci hledá řešení, neustále se rozvíjí a transformuje, aby díky tomu nakonec vždy zvítězil. Protože vítězství je jeho osudem, a může být i naším, i když je někdy zapotřebí mnohokrát upadnout a znovu se zvednout k jeho dosažení.
Herkules je hrdina, který se dokázal neotáčet zpět a nechat za sebou to, co překonal. Nelpěl na minulosti jen proto, že ji znal a cítil se v ní bezpečně. Naučil se jednat správným způsobem ve správném čase a na správném místě. Proto je jediným antickým héroem, který svým jednáním dosáhl toho, že probudil svou božskou jiskru a postavil se po boku olympských bohů. Je velkým příkladem, který nám ukazuje nejen cestu, ale i cíl, jenž je společný nám všem.


Pojďme se spolu inspirovat zkušenostmi, které nám tento mýtus přináší z hlubin času, abychom i my svůj život proměnili v cestu, která má vznešený cíl.

Kde: Dům techniky, nám. Republiky 2686, Pardubice
Vstupné: 90 Kč (studenti a senioři 70 Kč)

Mapa

Další akce v okolí

Aviatická pouť - Pardubice

01.06.2019 - 02.06.2019
Letiště Pardubice

V Pardubicích budou k vidění letečtí mistři!

MINT Market Pardubice

01.06.2019 - 01.06.2019
Automatické mlýny -…

Větší, zábavnější a nabitější zážitky bude druhý ročník MINT Marketu Pardubice. Trhy s originální a lokální módou i…

Železnohorský traktor 2019 - Seč

17.08.2019 - 17.08.2019
areál za kulturním domem

6. ročník největšího setkání traktorů a veteránů ve Východních Čechách - Železnohorský traktor 2019

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Tip na dovolenou v autokempu

Pokud patříte mezi ty, kteří už nyní dopředu plánují svou letní dovolenou, zkuste se nechat inspirovat rozkošnou dovolenou na Rozkoši v autokempu Rozkoš.

Více na stránce Rozkošná dovolená na Rozkoši.

Kategorie

sobota 25. květen

Dnes má svátek Viola

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete