Statistika našeho portálu

  • 99 248 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Hledáme perníkovou chaloupku v Hradci Králové

25.05.2014 Hradec Králové

 Již 38. ročník populární turistické akce Hledáme perníkovou chaloupku se jako každý rok koná poslední květnovou neděli, letos 25. května 2014. Start je v Malšovicích – ulice E. Destinové (zast.MHD 7 Na Občinách, MHD 9 U Střelnice). Trasy jsou dlouhé  6, 12, 18 i 25 km, jistě si vyberou všechny věkové kategorie.Putování je zpestřeno plněním úkolů - můžete zdolávat příkop, běhat půl minuty, skákat…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

 Již 38. ročník populární turistické akce Hledáme perníkovou chaloupku se jako každý rok koná poslední květnovou neděli, letos 25. května 2014. Start je v Malšovicích – ulice E. Destinové (zast.MHD 7 Na Občinách, MHD 9 U Střelnice). Trasy jsou dlouhé  6, 12, 18 i 25 km, jistě si vyberou všechny věkové kategorie.

Putování je zpestřeno plněním úkolů - můžete zdolávat příkop, běhat půl minuty, skákat z místa do dálky, vyzkoušet si pochodování na chůdách, házet šiškami na cíl, pozdravit se s vodníkovou rodinkou a skákat jako žáby,  hledat u Sněhurky v lese poschovávané trpaslíky, ale zamyslet se také nad tím, jak se správně v lese chovat, pozorovat přírodu a nakonec nalézt  chaloupku a ježibabu. Trasa je vyznačena, abyste ale nezabloudili, dostanete na startu  mapku, do které si zapisujete plnění úkolů, nakonec vyluštíte heslo – např. "jaro léto podzim zima, v lese je nám vždycky prima". Jaké bude letos? Na vyřešení se musíte zúčastnit.
Trasa vede Městskými lesy a můžete také sledovat, jak se  Hradec Králové o své lesy stará, zpřístupňuje je, vytváří podmínky pro rekreační využití. Poblíž rybníka Výskyt  můžete vidět důsledky vichřice z roku 2012, informační panel Vám podá podrobné vysvětlení, jít dál pohádkovou cestou, novinkou je překrásné Hradiště.
A jaká je odměna za účast? Dostanete diplom, perníček, odznak a drobné obrázky, především však prožijete neděli v krásné jarní přírodě. A to určitě stojí za to, abyste přišli.

Na shledanou s Vámi se těší organizátoři z Tělovýchovné jednoty SPV Malšovice a  z Regionálního centra Sportu pro všechny za podpory statutárního města Hradec Králové,  nově akci podpořil Krajský úřad prostřednictvím aktivity Rodinné pasy.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

G ples - Hradec Králové

28.01.2023 - 29.01.2023
Kulturní dům Střelnice

Po dvouleté pauze je to opět tu!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 27. leden

Dnes má svátek Ingrid

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete