Statistika našeho portálu

  • 88 556 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Hrátky se zvířátky - Muzeum Zábřeh

22.06.2018 - 23.09.2018 Muzeum Zábřeh

V pátek 22. června bude v Muzeu v Zábřehu otevřena výstava s názvem Hrátky se zvířátky, určená primárně dětem. Na výstavě čeká malé i velké návštěvníky mnoho her, ale i předmětů, které chtějí představit život na statku v minulosti, kdy byla hospodářská zvířata nepostradatelnými společníky lidí. Poskytovala lidem obživu a pomáhala při práci. K vidění budou v různých podobách a zobrazeních krávy,…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

V pátek 22. června bude v Muzeu v Zábřehu otevřena výstava s názvem Hrátky se zvířátky, určená primárně dětem. Na výstavě čeká malé i velké návštěvníky mnoho her, ale i předmětů, které chtějí představit život na statku v minulosti, kdy byla hospodářská zvířata nepostradatelnými společníky lidí. Poskytovala lidem obživu a pomáhala při práci. K vidění budou v různých podobách a zobrazeních krávy, koně, kozy, ovce, prasata, drůbež, psi a kočky. Zejména prostřednictvím zábavných her, ale i sbírkových předmětů se děti seznámí s jejich životem, s produkty, které člověku zvířata poskytovala, nebo s tím, jak se o ně lidé starali. Jak byla zvířata pro člověka důležitá, poznají z mnoha sbírkových předmětů, na kterých je člověk vyobrazoval. Najdeme je na džbánech, formách na pečení různého pečiva, v betlémech, na obrázcích apod. Děti si budou moci vyzkoušet, jak se dojí kráva, jak se češe koňská hříva, mohou zkusit poznávat zvířátka podle stop, zahrají si na kočku a myši. Zajímavé je i vytváření vlastního statku formou doplňování textilního obrazu.

Pro školní kolektivy nabízíme i možnost objednat si komentovanou prohlídku přizpůsobenou věku dětí.      

V den otevření – v pátek 22. června od 9 hodin do 16 hodin – se bude konat celodenní akce určená dětem. Kromě prohlídky výstavy s výkladem přizpůsobeným věku čeká na děti mnoho tvoření s tematikou hospodářských zvířat a další zábavné i poučné aktivity (hry, hádanky apod.).

Vstupné: plné 30 Kč, snížené 15 Kč, děti do 2 let zdarma

Mapa

Další akce v okolí

Bioslavnosti 2019 - Staré Město pod…

13.07.2019 - 13.07.2019
areál spol. PROBIO,…

Těšit se můžete na vše spojené s domácím pečením kváskového chleba – ukázka přípravy těsta, kváskové poradenství,…

Česke hrady.cz - Hrad Bouzov

23.08.2019 - 24.08.2019
Hrad Bouzov

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ letos slaví patnácté narozeniny a v magickém prostředí osmi hradů po celé…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

středa 26. červen

Dnes má svátek Adriana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete