Statistika našeho portálu

  • 84 335 Akcí v kalendáři
  • 5 367 Ubytovacích zařízení
  • 24 150 Míst a památek

Hustopečský slunovrat s vínem

22.06.2018 - 23.06.2018 Hustopeče

Příchod letního slunovratu je vždy očekáván s nedočkavostí. Síla slunce vrcholí a začíná období léta. Jedna z nejkratších nocí si po staletí zachovává nádech magie a kouzel a patří k ní ohně, které podle tradic dodávají slunci sílu. V Hustopečích se tento svátek slaví od loňského roku s vínem a tvoří pomyslnou bránu k letní sezóně otevřených sklepů.Hustopečský slunovrat s vínem nabídne…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Příchod letního slunovratu je vždy očekáván s nedočkavostí. Síla slunce vrcholí a začíná období léta. Jedna z nejkratších nocí si po staletí zachovává nádech magie a kouzel a patří k ní ohně, které podle tradic dodávají slunci sílu. V Hustopečích se tento svátek slaví od loňského roku s vínem a tvoří pomyslnou bránu k letní sezóně otevřených sklepů.

Hustopečský slunovrat s vínem nabídne návštěvníkům skvělá vína u více než desítky vinařů v obou vinařských uličkách – Vinařská a Na Hradbách. Těšit se můžete na mladá i archívní vína, příležitost k degustaci bude do půlnoci i déle. 
Vinaři z obou ulic se také zapojí do tradičních rituálů slunovratu a vzájemně poměří své síly. Návštěvníkům bude názorně předvedeno, jakou sílou musí oplývat vinař, abychom si výsledkem jeho práce mohli zpříjemnit nejeden večer. Vítězná ulička se pak bude následující rok pyšnit trofejí Slunovratu. Na závěr svého přátelského klání vhodí zástupci obou vinařských uliček do rituálního ohně přinesené věnce, které zajistí dobrou úrodu. Ohně navíc budou hořet v obou uličkách a můžete je využít k opečení špekáčku.

Připravena bude i zábavná hra pro hodné děti a zlobivé dospělé. Magické bytosti vás provedou rituály slunovratu. Čeká na vás věštění, zaříkávání i tanec s lesními vílami. Děti, které se zapojí do soutěží, dostanou špekáček a odměnu zdarma. Dospělí si naopak mohou vylosovat zajímavé odměny od lahví vína po vstupenku na Světový duel vín.

Celá akce odstartuje v pátek 22. června v 17.00 hodin v ulici Vinařská a program poté bude pokračovat také v ulici Na Hradbách.

Vstupné je 200 Kč a v ceně je sklenička s prvním vzorkem svatojánského vína, leporelo s mapou, jeden degustační vzorek v každém z otevřených sklepů a špekáček.

Mapa

Další akce v okolí

Hustopečský masopust na Turhandlích

02.02.2019 - 02.02.2019
Hustopeče

Těšit se můžete na tradiční průvod fašankových masek, cimbálovou muziku, zabijačkové speciality a otevřené sklepy.…

ADVENT A VÁNOCE V MIKULOVĚ

02.12.2018 - 31.12.2018
Mikulov

Přijďte si vychutnat předvánoční a vánoční atmosféru starobylého Mikulova, který nabízí řadu skvěle obsazených koncertů…

Vánoční zpívání v kostele sv. Jiljí

25.12.2018 - 25.12.2018
Kostel sv. Jiljí

Vánoční zpívání v kostele.

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 19. listopad

Dnes má svátek Alžběta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí najdete a do 2 minut sjednáte až s 50% slevou na srovnávači cestovního pojištění Srovnejto.cz

Vaše cestovní pojištění od ePojisteni.cz může trvat pár dní, ale i celý rok.

Na Atlase Česka dále najdete