Statistika našeho portálu

  • 98 485 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Inscenace Zlý jelen! - Praha

13.07.2021 - 14.07.2021 Praha

Zlý jelen -premiéra a první repríza se konají 13. a 14. července v divadle NoD od 19h.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Slavíkova 22, Praha 3
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Kdo zabil Zlého jelena? A co jsou zač ti divní ptáčkové, co se teď potulují knížecím lesem? Koho si půvabná Růženka nakonec vezme, a s kým se vyspí? Jsou Ivan a Ivana dvojčata, nebo je to jen shoda jmen? Jaké tajemství skrývá Myslibor? A jaký je nejepší recept na jelení kýtu? Z chaloupky není úniku, neboť ji obestoupila rozlícená zvěř.

Starobylá myslivecká komedie v novém hávu. Příběh plný ušlechtilých sudokopytníků s parohy, ale i pěkných ptáčků. A který z nich zabil Zlého jelena? Umělecký gang Depresivní děti touží po penězích připravuje moderní adaptaci klasické předlohy Václava Klimenta Klicpery.  Enviromentální hororová komedie s detektivní zápletkou - to je Zlý jelen. Premiéra a první repríza se konají 13. a 14. července v divadle NoD od 19h.

Václav Kliment Klicpera feat. David Lynch. České národní obrození feat. surrealismus. Fraška feat. filozofické podobenství.

"U prastarého textu Václava Klimenta Klicpery nás zaujalo, kolik současných témat obsahuje. Je to nebývalé environmentální text, mohli bychom říct, že pracuje s motivem Příroda vrací úder. Příroda zde účtuje s lidmi a oni sami se sebou a to navíc nesmírně vtipným způsobem, " přibližuje inscenaci režisér Jakub Čermák. Soubor Depresivní děti touží po penězích tak opět transponuje klasikou látku, aby zdůraznil nanejvýš žhavé události. Pražské umělecké těleso navazuje na řadu předchozích úspěšných adaptací, ze kterých můžeme připomenout například loňský (Memento) Mor Alberta Camuse nebo Maryša (mlčí), která si za rok 2019 vysloužila nominaci na cenu Divadelních novin.

Tentokrát Depresivní děti kromě Klicpery vzývají také Daphne du Maurier, Gretu Thunberg či Davida Lynche.

JELENÍ APOKALYPSA aneb český předobraz Hitchcockových Ptáků aneb SKUTEČNOST DOBÍHÁ UMĚNÍ

V červnu 2017 na ostrově Vancouver v Tichém oceánu varovaly místní úřady před agresivními jeleny, kteří napadali obyvatele a jejich psy. Stejný problém zažívají návštěvníci Národního parku Watertonská jezera v Kanadě (rok 2018) či Bloomingtonu v americké Indianě (2018) nebo v Coloradu (2019), kde došlo k usmrcení psa jelenem. Připravme se, apokalypsa přichází i do Česka! Jistý jelen v honitbě Horní Planá na Českokrumlovsku si pro jihočeské policisty připravil vpravdě kuriózní případ. Lovci, který se ještě nedostal k ráně, sebral zbraň a utekl i s jeho flintou. Policie i myslivci zbraň hledali, ale nenašli. (2020)

Čarokrásný les, donedávna nebezpečné teritorium (zlého) jelena, se promění v apokalyptickou radioaktivní džungli. Kolem jelenova záhadného umrtí se roztáčí šílená komedie s transcedentálním přesahem. Genderově nejasné postavy a charaktery s nečitelnou karmou se ocitnou v jediném útočišti - hájovně, kterou neprůstupně obklopila zvířata, reagující na ztrátu svého symbolu. Uvěznění obyvatelé tedy kromě vyšetřování jelenovy smrti a svých milostných vztahů, čelí odplatě přírody. Zlý jelen Václava Klimenta Klicpery se tak změní v ekologickou, postapokalyptickou komedii s písničkami i hrátkami s genderem.

CHALOUPKO, KDO V TOBĚ PŘEBÝVÁ?

Během své existence se Depresivní děti dotkly mnoha různých uměleckých žánrů a získaly si pozornost odborné veřejnosti, ale i přízeň diváků. Ti se mohou těšit na známé a oblíbené tváře, které s Depresivními dětmi už poněkolikáté spolupracují.

"Mám radost, že mi Jakub svěřil roli naivky Růženky. Ne každý režisér by měl tu odvahu," říká se smíchem herečka Anežka Rusevová, která se objeví po boku kolegy Daniela Krejčíka.

"Po premiéře Dánské dívky na Fidlovačce jsem Kubovi řekl, že ho miluju a budu s ním zkoušet jakoukoliv hru, klidně i Princeznu Pampelišku. Když mi volal, že naše příští zkoušení bude myslivecká komedie od Klicpery, myslel jsem si, že se zbláznil a když jsem dostal roli Ivany, potvrdilo se mi to. Nikdy jsem nezkoušel komedii, nikdy jsem nechtěl zkoušet Klicperu, ale nejradši bych už nikdy nezkoušel s jiným režisérem, protože on i z toho Zlýho jelena udělal neskutečně zábavnou jízdu," popisuje Daniel spolupráci s kmenovým režisérem Depresivních dětí.

Režisér Jakub Čermák, který byl v roce 2020 byl oceněn poctou festivalu ...příští vlna/ next wave... jako Osobnost roku a také Cenou české divadelní DNA na festivalu Malá inventura za přínos alternativnímu divadlu, uzavírá:

"Vždycky mě přitahovaly starší texty, které se již moc často nehrají, rád se do nich nořím a hledám nové úhly pohledu. Pevně věřím, že se nám podařilo vytvořit Zlého jelena, který na českých jevištích ještě nebyl - současný, společensky odpovědný, ale také lehký a třeskutě zábavný."

 

Zlý jelen, Depresivní děti touží po penězích

Režie: Jakub Čermák

Scéna a kostýmy: Martina Zwyrtek

Hudba: Petra Horváthová

Hrají: Tomáš Čapek, Daniel Krejčík, Anežka Rusevová, Martina Jindrová, Jiří Racek, Jiří Ratajík, Petra Mošovská, Petr Matyáš Cibulka, Lukáš Štěpánek a Martin Kadrnožka

Premiéra: 13.7.2021 v divadle NoD
První repríza: 14.7. v divadle NoD
Vstupenky v síti GoOut.

Další akce v okolí

Parov Stelar: Venom Tour 2022 - Pra…

07.10.2022 - 07.10.2022
Sportovní hala Fortuna

Parov Stelar představí v Praze zbrusu novou show.

Putovní festival Hear Me! - Praha

08.10.2022 - 08.10.2022
Dvorana

Desátý ročník putovního festivalu volné improvizace a jiné hudby Hear Me!, pořádaný Starou sítí pro novou hudbu, se…

SOČR: Queyras hraje Dvořáka - Praha

10.10.2022 - 10.10.2022
Rudolfinum (Dům umělců)

pondělí 10. 10. 2022 | 19.30 hodin | Rudolfinum Bohuslav Martinů: Skála, H 363 Igor Stravinskij: Symfonie o třech…

Koncert: Il Divo uctí památku zesnu…

10.10.2022 - 10.10.2022
Praha

Fanoušky věhlasné nadnárodní skupiny Il Divo zasáhla před necelým rokem zdrcující zpráva. Ve věku 53 let zemřel v…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 6. říjen

Dnes má svátek Hanuš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete