Statistika našeho portálu

  • 88 576 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Iva Pekárková nám přiblíží nádherný a nelítostný New York - Ostrava

19.07.2018 Smetanovo náměstí 222/8 Moravská Ostrava

Čtvrtek 19.7. v 10-12 hodin – Iva Pekárková: Můj I. Q.; DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.czIva Pekárková strávila mládí jako uprchlice v USA a celý život se věnovala poznávání cizích kultur. V Česku se nejvíc proslavila řízením taxíků v New Yorku. Teď má už šestnáct let rozvětvenou rodinu v Nigérii, žije a tlumočí v Londýně. Vydává romány, povídkové soubory, cestopisy, blogoknihy. Její román Pečená zebra (o…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Smetanovo náměstí 222/8 Moravská Ostrava
Oblast
Moravskoslezsko
Kraj
Moravskoslezský kraj
Okres
Ostrava - město
Obec
Ostrava

Fotogalerie k článku

Čtvrtek 19.7. v 10-12 hodin – Iva Pekárková: Můj I. Q.; DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz

Iva Pekárková strávila mládí jako uprchlice v USA a celý život se věnovala poznávání cizích kultur. V Česku se nejvíc proslavila řízením taxíků v New Yorku. Teď má už šestnáct let rozvětvenou rodinu v Nigérii, žije a tlumočí v Londýně. Vydává romány, povídkové soubory, cestopisy, blogoknihy. Její román Pečená zebra (o černobílých vztazích v Česku) byl nominován na cenu Magnesia Litera.

Iva Pekárková se narodila 15. 2. 1963 v Praze. Po gymnáziu studovala obor mikrobiologie a virologie na PFUK, před ukončením v roce 1985 emigrovala. Rok strávila v Rakousku v utečeneckém táboru, pak žila v Bostonu, kde pracovala pro nadaci Amerického fondu pro československé uprchlíky. Později odešla do New Yorku. Živila se jako číšnice, sociální pracovnice a taxikářka. V roce 1997 se vrátila do Prahy. Od roku 2006 žije v Londýně. Debutovala v roce 1989 knihou Péra a perutě. Později vyšly knihy BetonPostřehy z LondonistánuLevharticePečená zebra,  Sloni v soumraku, Multikulti a Dej mi ty prachy.

Můj I. Q.

"I. Q. ze mě vytahuje kořeny. Jeden po druhém, rychle, v rytmu rapu. Tak rychle, až to lupe. Lup. Lup. Lup. I. Q. je vytáhne, oklepe od hlíny – a já jsem celá děravá, plná děr jako po vytržených zubech. Z I. Q. je ve mně čím dál míň a míň; už ve mně nekoření; už není ani trochu MŮJ."

Můj I. Q., to je příběh velké, bláznivé lásky nebo spíš obsese. Vztah předem odsouzený k zániku, ale o to silnější, palčivější a hlubší, tu slouží jako podobenství zoufalé lásky k městu New York, nádherné a nelítostné metropoli, která své věrné přetavuje do podob, jaké by sami nečekali. Svěže, neotřele, rytmicky psané vyznání, v kterém je o New Yorku všechno.

DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz se účastní mezinárodního diskuzního fóra Meltingpot v rámci Colours of Ostrava jako jediná externí scéna. Po dobu konání festivalu nabízíme řadu besed s českými i zahraničními hosty. Všichni návštěvníci Meltingpotu, kteří se prokáží identifikačním náramkem Colours of Ostrava, mohou využít slevu ve výši 20 % na veškerý sortiment Domu knihy včetně kavárny.

Ostatním návštěvníkům besedy nabízíme 20% slevu na vybraný titul uvedeného autora, platnou v den události. Sleva vám bude odečtena na pokladně při nákupu na prodejně v DOMĚ KNIHY Knihcentrum.cz. Nevztahuje se na nákup v e-shopu. 

Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum-ostrava.cz/rezervace. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas! 

Besedy se zahraničními autory budou tlumočit překladatelé z jazykové školy 1st English, kde se angličtina vyučuje už od roku 2009.
Informace o akcích v DOMĚ KNIHY naleznete také v mobilní aplikaci Moje Ostrava, kterou lze zdarma stáhnout pro 
Android i iOS. 

 

 

Mapa

Další akce v okolí

Festival v ulicích - Ostrava

28.06.2019 - 29.06.2019
Ostrava

Multižánrový festival nabídne atmosféru plnou radosti a zážitků. Připravte se na desítky výběrových koncertů na pódiích…

Hurá na prázdniny! - Ostrava

28.06.2019 - 28.06.2019
Nákupní centrum Géčko…

Zábavný den plný příprav na prázdniny. Zábavné expozice, soutěže.

Akce pro děti za vysvědčení Army Fa…

29.06.2019 - 29.06.2019
Malý svět techniky U6,…

Oslavte vysvědčení a konec školního roku na Army Family Day v Landek Parku v největší hornické expozici!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

čtvrtek 27. červen

Dnes má svátek Ladislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete