Statistika našeho portálu

  • 94 287 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 186 Míst a památek

J. S., Retrospektiva – obrazy z let 1973 - 2020 - Praha

01.09.2020 - 01.10.2020 Praha

Nejnovější letošní obrazy, ale i retrospektivní průžez tvorbou autora J. S. si můžete prohlédnoout od 1. 9. v Laufen Prague Gallery. Díla malá i velká vás pohltí každým detailem a přenesou vás do barevného světa malířovy fantazie.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Laufen Prague Gallery
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

O tvorbě slovy J. S:

"Přirovnal-li bych své obrazy k próze, své nefigurativní obrazy bych musel přirovnat k poezii. Některé jsou více lyrické, jiné obsahují i epické prvky. Nenutí mozky k verbálnímu myšlení, navozují náladu. Nevím co znamenají – asi pro každého něco jiného, jiný pocit… Pro mne jsou nádherným dobrodružstvím hry s barvami, kdy nejsem ničím omezen, přesto však musím čelit nástrahám, slepým uličkám a pokušením. Dokončení každého obrazu je pro mne spjato s euforií maratónského běžce. Po dokončení každého abstraktního obrazu prožívám euforii sprintera. Těžko říci, která je větší, sprintů však lze uběhnout podstatně více. Sebe bych potom přirovnal k narkomanovi, který objevil novou, rychleji působící drogu. Maluji dál v atelieru s okny do nebe svoji "prózu”, ale občas musím sjet výtahem do sklepa a "šlehnout si”! Když se pak vypotácím unaven, ale šťasten, nemám ponětí o čase a ještě dlouho nemohu blahem usnout…"

O autorovi

Ač není teoretikem umění, jako jeden z prvních pochopil neblahý vliv nešťastně zavedených termínů "umělec" a "umění" pro hodnotová měřítka v českém kulturním prostředí. Většinou jsou spojovány se slovesem "uměti"; od tvůrců umění je vyžadována velká dovednost, řemeslná zručnost a sebereflexe, která by je měla mít k držení svých děl v ústraní, nejsou li nadaní. Teprve současné generace začínají chápat, že v tvorbě jde především o zaujetí ducha, k čemuž je především zapotřebí odvahy stvořit něco, co je umělé - tedy se v přírodě nenachází. (I toto stanovisko je však příliš pyšné - vždyť člověk je jen součástí přírody, jako jiné spotřebiče. V duchu této myšlenky J.S. tedy považuje sebe spíše za "uměláka" a svoji tvorbu za "umělo". Oč jednodušší to mají národy, kterým jejich jazyky nenastražily takovéto zmatení pojmů...

Pro veřejnost je výstava otevřená zdarma ve dnech 1. 9. 2020 – 1. 10. 2020, po – pá 9:00 – 18:00

Laufen Prague Gallery

Galerie v nevšední čisté oáze značek Jika, Roca a Laufen vystavuje vše ze světa koupelnových řešení. Od praktických kousků po skvosty, které mohou stát ve výstavních síních vedle dalších uměleckých děl.

Pod interiérem showroomu z října 2014 je podepsán český architekt Michal Janků. Ve dvou podlažích o celkové ploše více než 700 m2 má vedle designových sérií značky Laufen své nezastupitelné místo i historicky nejoblíbenější česká koupelnová značka Jika.

 

Další akce v okolí

Výstava: 5. setkání - Praha

24.09.2020 - 28.09.2020
Praha

Již jen do pondělí 28. září (včetně) se koná výstava 5. setkání v Galerii ve věži Novoměstské radnice

Zábava pro děti v Muzeu čokolády Ch…

25.09.2020 - 29.09.2020
Celetná 15, Praha

Chocotopia jsou 3 patra plná zábavy, zážitků a čokolády pro celou rodinu rovnou u Staroměstského náměstí na adrese…

Interaktivní muzeum pravěku Trilopa…

25.09.2020 - 29.09.2020
Praha

V Triloparku nás čeká jedinečná cesta do dob, kdy na našem území bylo moře osídlené různými - a často celkem hrůznými -…

Mimořádné prohlídky výstavy: K moři…

26.09.2020 - 28.09.2020
Muzeum Kouzlo starých…

Kde a jakým způsobem tráví čas nejen majetná viktoriánská společnost v létě? Jak vypadá a co nesmí chybět přímořské…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 27. září

Dnes má svátek Jonáš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete