Statistika našeho portálu

  • 87 784 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

Jak se dělá láska - výstava - Zámek Přerov

02.06.2012 - 09.09.2012 Zámek Přerov,

Výstava nejlepších prací z dětské výtvarné soutěže Jak se dělá láska.Dětská výtvarná výstava Jak se dělá láska vznikla na základě stejnojmenné dětské výtvarné soutěže, kterou vyhlásil Folklorní soubor Haná Přerov ve spolupráci s Muzeem Komenského v Přerově v rámci Folklorního festivalu V zámku a podzámčí 2012 (15. a 16. června, Přerov, Horní náměstí). Úkolem soutěžících bylo výtvarně ztvárnit…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Přerov,
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Přerov
Obec
Přerov

Fotogalerie k článku

Výstava nejlepších prací z dětské výtvarné soutěže Jak se dělá láska.

Dětská výtvarná výstava Jak se dělá láska vznikla na základě stejnojmenné dětské výtvarné soutěže, kterou vyhlásil Folklorní soubor Haná Přerov ve spolupráci s Muzeem Komenského v Přerově v rámci Folklorního festivalu V zámku a podzámčí 2012 (15. a 16. června, Přerov, Horní náměstí). Úkolem soutěžících bylo výtvarně ztvárnit různé podoby lásky. Celkem se soutěže zúčastnilo 277 dětí s 268 pracemi ze 47 školských zařízení, především z Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského kraje. Překvapením pro organizátory byl velký zájem škol i z dalekého okolí, například z Prahy, Zvoleněvsi v okrese Kladno a Blovic v okrese Plzeň-jih. Na zmíněné muzejní výstavě Jak se dělá láska je vystaveno celkem 35 výtvarných prací, rozdělených do tří kategorií. V první kategorii jsou práce dětí z mateřských škol, ve druhé kategorii, nejpočetnější, pak výkresy dětí z prvního stupně základních škol. Poslední, třetí, kategorie je tvořená pracemi dětí z druhého stupně základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Protože zajímavých výkresů bylo daleko více, než jde vystavit v omezených prostorech chodby muzea, rozhodla se odborná porota, složená z Mgr. Dagmar Bouchalové ze ZŠ Trávník Přerov, Věry Cumbálníkové z MŠ Radost Přerov a Mgr. Kateřiny Tomeškové z Muzea Komenského v Přerově, vystavit dalších 26 vybraných prácí alespoň na jeden den, přímo během folklorního festivalu V zámku a podzámčí v sobotu 16. června.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Další akce v okolí

Festival V zámku a podzámčí - Přerov

05.06.2019 - 08.06.2019
Horní nám. v Přerově

V roce 2007 proběhl první roční folklorního festivalu V zámku a podzámčí, který se postupně stal oblíbenou přehlídkou…

Zubrfest 2019 - Přerov

15.06.2019 - 15.06.2019
Pivovar Zubr

Rádi do hospody? Tak proč ne rovnou do té největší na Moravě! Přerovský pivovar Zubr vás zve do svého areálu na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Tip na dovolenou v autokempu

Pokud patříte mezi ty, kteří už nyní dopředu plánují svou letní dovolenou, zkuste se nechat inspirovat rozkošnou dovolenou na Rozkoši v autokempu Rozkoš.

Více na stránce Rozkošná dovolená na Rozkoši.

Kategorie

pátek 24. květen

Dnes má svátek Jana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete