Statistika našeho portálu

  • 94 413 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Jan Mráček a Lukáš Klánský

05.02.2013 Litovel

JAN MRÁČEK A LUKÁŠ KLÁNSKÝ Jan Mráček patří k našim největším a nejslibnějším houslovým talentům. Pochází z hudební rodiny a na housle začal hrát v pěti letech. V současné době studuje na Pražské konzervatoři. Již od dětství se objevoval na významných koncertních pódiích. Mezi jeho nejvýznamnější ocenění na soutěžích patří první ceny z Mezinárodní houslové soutěže J. Kociana v Ústí nad Orlicí,…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

JAN MRÁČEK A LUKÁŠ KLÁNSKÝ

Jan Mráček patří k našim největším a nejslibnějším houslovým talentům. Pochází z hudební rodiny a na housle začal hrát v pěti letech. V současné době studuje na Pražské konzervatoři. Již od dětství se objevoval na významných koncertních pódiích. Mezi jeho nejvýznamnější ocenění na soutěžích patří první ceny z Mezinárodní houslové soutěže J. Kociana v Ústí nad Orlicí, absolutní vítězství národního kola Concertino Praga, nejvyšší ocenění z Letních hudebních kurzů Václava Hudečka v Luhačovicích a první cena na Beethovenově Hradci. Největším úspěchem je II. cena na mezinárodní soutěži Pražského jara. Stal se nejmladším laureátem v historii této významné soutěže. Jan Mráček koncertuje v Čechách i v zahraničí, jeho partnerem u klavíru je Lukáš Klánský. Ten se narodil v Praze. Na klavír začal hrát v pěti letech. Je laureátem mnoha národních i mezinárodních soutěží. Po absolutoriu konzervatoře pokračuje ve studiích na Pražské HAMU ve třídě svého otce, prof. Ivana Klánského. Od svých osmi let odehrál přes 800 koncertů v tuzemsku, ale i v Německu, Francii, Itálii, Belgii, Chorvatsku, Slovinsku, Polsku a Turecku. Pro svůj velký talent, hudební inteligenci a ukázkovou zvukovou kultivovanost je nejen ceněným sólistou, ale i vyhledávaným komorním hráčem. Spolupracoval s Královskou operou La Monnaie v Bruselu na nastudování opery Leoše Janáčka Káťa Kabanová. Jako sólista si zahrál například pod taktovkou dirigentů Libora Peška a Ištvána Déneše. Představil se i španělskému publiku (Barcelona, Oviedo, Melilla, Valencie) jako sólista se souborem Barocco sempre giovanne. Jeho komorní repertoár zahrnuje většinu zásadních děl houslové, violoncellové, pěvecké, flétnové a klarinetové tvorby.

Koncert s houslemi a klavírem, který se uskuteční v rámci KPH, můžete slyšet v úterý 5. února v 19:00 hod. v Koncertním sále Městského klubu v Litovli.

Vstupné

80 Kč.

Mapa

Další akce v okolí

Slavnostní koncert ke Dni vzniku sa…

27.10.2020 - 27.10.2020
Reduta

Koncert Moravské filharmonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu.

Sen noci… Skladatelé ovlivnění Shak…

05.11.2020 - 05.11.2020
Reduta

Koncert Moravské filharmonie navozující atmosféru shakespearovské letní noci.

Český Honza: Písničky z pohádek - O…

08.11.2020 - 08.11.2020
Reduta

Nedělní matiné pro rodiče s dětmi od 3 let pořádané Moravskou filharmonií Olomouc.

Lidová poezie v písních - Olomouc

09.11.2020 - 09.11.2020
Reduta

Komorní koncert Moravské filharmonie Olomouc nabízí jedinečný prožitek intimní atmosféry.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 22. říjen

Dnes má svátek Sabina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete