Statistika našeho portálu

  • 94 743 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Jan Mráček a Lukáš Klánský

05.02.2013 Litovel

JAN MRÁČEK A LUKÁŠ KLÁNSKÝ Jan Mráček patří k našim největším a nejslibnějším houslovým talentům. Pochází z hudební rodiny a na housle začal hrát v pěti letech. V současné době studuje na Pražské konzervatoři. Již od dětství se objevoval na významných koncertních pódiích. Mezi jeho nejvýznamnější ocenění na soutěžích patří první ceny z Mezinárodní houslové soutěže J. Kociana v Ústí nad Orlicí,…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

JAN MRÁČEK A LUKÁŠ KLÁNSKÝ

Jan Mráček patří k našim největším a nejslibnějším houslovým talentům. Pochází z hudební rodiny a na housle začal hrát v pěti letech. V současné době studuje na Pražské konzervatoři. Již od dětství se objevoval na významných koncertních pódiích. Mezi jeho nejvýznamnější ocenění na soutěžích patří první ceny z Mezinárodní houslové soutěže J. Kociana v Ústí nad Orlicí, absolutní vítězství národního kola Concertino Praga, nejvyšší ocenění z Letních hudebních kurzů Václava Hudečka v Luhačovicích a první cena na Beethovenově Hradci. Největším úspěchem je II. cena na mezinárodní soutěži Pražského jara. Stal se nejmladším laureátem v historii této významné soutěže. Jan Mráček koncertuje v Čechách i v zahraničí, jeho partnerem u klavíru je Lukáš Klánský. Ten se narodil v Praze. Na klavír začal hrát v pěti letech. Je laureátem mnoha národních i mezinárodních soutěží. Po absolutoriu konzervatoře pokračuje ve studiích na Pražské HAMU ve třídě svého otce, prof. Ivana Klánského. Od svých osmi let odehrál přes 800 koncertů v tuzemsku, ale i v Německu, Francii, Itálii, Belgii, Chorvatsku, Slovinsku, Polsku a Turecku. Pro svůj velký talent, hudební inteligenci a ukázkovou zvukovou kultivovanost je nejen ceněným sólistou, ale i vyhledávaným komorním hráčem. Spolupracoval s Královskou operou La Monnaie v Bruselu na nastudování opery Leoše Janáčka Káťa Kabanová. Jako sólista si zahrál například pod taktovkou dirigentů Libora Peška a Ištvána Déneše. Představil se i španělskému publiku (Barcelona, Oviedo, Melilla, Valencie) jako sólista se souborem Barocco sempre giovanne. Jeho komorní repertoár zahrnuje většinu zásadních děl houslové, violoncellové, pěvecké, flétnové a klarinetové tvorby.

Koncert s houslemi a klavírem, který se uskuteční v rámci KPH, můžete slyšet v úterý 5. února v 19:00 hod. v Koncertním sále Městského klubu v Litovli.

Vstupné

80 Kč.

Mapa

Další akce v okolí

Slavné melodie z československých f…

22.01.2021 - 22.01.2021
Reduta

Pojďte si s námi připomenout slavné melodie české filmografie.

Houslový recitál Ivana Ženatého - O…

25.01.2021 - 25.01.2021
Reduta

Houslový recitál českého hudeního virtuóza Ivana Ženatého.

Závěrečný koncert Mezinárodního dir…

29.01.2021 - 29.01.2021
Reduta

Završení mezinárodního dirigentského kurzu veřejným koncertem.

Vzájemné hudební inspirace Strausse…

04.02.2021 - 04.02.2021
Reduta

Koncert Moravské filharmonie o vzájemném přátelství Strausse a Mahlera.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pátek 22. leden

Dnes má svátek Slavomír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete