Statistika našeho portálu

  • 96 778 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 198 Míst a památek

Zámek Děčín

14.02.2013 - 01.07.2013 Děčín

Josef Stegl (1895–1966) je dnes patrně nejznámějším malířem meziválečného Děčína. Zabýval se výhradně krajinomalbou a zanechal po sobě stovky obrazů s náměty z rodného Děčína, blízkého labského údolí a Českého středohoří. Jeho plátna s prosluněnou atmosférou vyzařují silný vztah ke krajině a k domovu. Ne nadarmo bývá také nazýván malířem domova.V roce 1945 musel Stegl s rodinou Děčín opustit. Ani…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Děčín
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Děčín
Obec
Děčín

Fotogalerie k článku

Josef Stegl (1895–1966) je dnes patrně nejznámějším malířem meziválečného Děčína. Zabýval se výhradně krajinomalbou a zanechal po sobě stovky obrazů s náměty z rodného Děčína, blízkého labského údolí a Českého středohoří. Jeho plátna s prosluněnou atmosférou vyzařují silný vztah ke krajině a k domovu. Ne nadarmo bývá také nazýván malířem domova.

V roce 1945 musel Stegl s rodinou Děčín opustit. Ani poté však nepřestával zobrazovat svůj rodný kraj. Jeho díla se pro mnohé stala důležitým pojítkem se ztracenou vlastí.

Ve svém rodném městě byl dlouhá léta zapomenut a do širšího povědomí začal opět vcházet od 80. let 20. století. Poslední velká výstava Steglovy tvorby se konala na přelomu let 2010 a 2011 v Oblastním muzeu v Děčíně. O rok později vydala Iniciativa pro děčínský zámek reprezentativní biografii, jejímž autorem je renomovaný děčínský historik a archivář Petr Joza.

Otevřeno:

denně od 9 do 17 hodin

Vstupné:

30 Kč, děti 15 Kč

Těšíme se na vaši návštěvu - Zámek Děčín.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 20. leden

Dnes má svátek Ilona

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete