Statistika našeho portálu

  • 86 056 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Kapela Lovesong Orchestra pořádá dobročinný hudební workshop pro děti ze ZŠ Poznaňská - Praha

10.12.2018 Praha

Lovesong Orchestra, pětičlenná dechovka kapelníka Tomáše Průši, která v Čechách zavádí nový styl zábavy u živé muziky, pořádá workshop pro děti ze ZŠ Poznaňská při psychiatrické léčebně Bohnice. Ten proběhne 10. prosince v pražském Rock Café.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Kapela Lovesong Orchestra hraje nejraději akusticky přímo mezi publikem, jenž se snaží různými způsoby do vystoupení zapojit a předat mu tak maximální autentické zážitky. Nově připravila koncept hudebního workshopu na téma "Jak se dělá kapela", který poprvé představí dětem ze ZŠ Poznaňská. Školu navštěvují žáci, kteří pro své zdravotní či jiné potíže nejsou schopni zvládnout běžnou základní školu s velkým počtem žáků ve třídě. Děti se na workshopu od Lovesong Orchestra dozví, jak používat jednotlivé nástroje, vyzkouší si je, a nakonec si společně zahrají jednoduchou skladbu. Workshop bude součástí jendoho z pravidelných projektových dnů, které škola pořádá, a v rámci kterého je pro děti připravena také exkurze po historické budově Národního Divadla.

 

Tomáš Průša, zakladatel a kapelník Lovesong Orchestra, řekl:

 

"S kapelami, v nichž jsem v minulosti působil (Vltava, The Tap Tap), jsme často hráli na různých akcích pro charitu, v jejíž prospěch jsme věnovali náš honorář. Časem jsem se ale inspiroval k tomu, že lepší možností bude vymyslet si vlastní dobročinnou akci, které skutečně věřím. Mám zkušenosti z rodiny, jak silně dokáže živá hudba působit na postižené děti, a s klukama z Lovesong Orchestra chceme postupně najít cestu, jak právě tyto děti zapojit."     

 

Workshop pro děti ze ZŠ Poznaňská se uskuteční pouhých pár dnů před křestem prvního alba kapely Lovesong Orchestra s názvem Naživo!. Album bylo skutečně nahráno při živém vystoupení a prostor na něm dostali i fanoušci kapely. Slavnostní křest proběhne na tradiční zimní Balkan Fiestě, která se koná v Café NONA (ve 3. patře Nové scény Národního divadla) v sobotu 15. prosince od 21:00 hodin. Vstupenky na akci lze zakoupit na https://www.smsticket.cz/nakup/krok-1-vyber/14249-balkan-fiesta-gyspy-coro-moro za 140 Kč.

 

Pro více informací o základní škole Poznaňská navštivte www.zs-poznanska.cz.

Podrobnější informace k nové desce Lovesong Orchestra naleznete na www.lovesongorchestra.cz/nazivo.

Další akce v okolí

Světlo a život - Praha

06.01.2019 - 24.02.2019
Nová budova Národního…

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava…

Světlo a život - Praha

06.01.2019 - 24.02.2019
Nová budova Národního…

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava…

Obrazy Kamila Lhotáka na Pražském h…

08.01.2019 - 28.02.2019
Hrad II. nádvoří 198,…

Od 8. ledna do 28. února 2019 jsou v Obrazárně Pražského hradu na II. nádvoří vystaveny dva obrazy Kamila Lhotáka,…

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete