Statistika našeho portálu

  • 93 278 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 177 Míst a památek

Kaplické lovecké slavnosti

31.08.2012 - 01.09.2012 Kaplice

Srdečně vás zveme na městské slavnosti na konci léta.Slavnosti dostaly i letos přízvisko lovecké a krom lovectví, ve středověku oblíbené panské kratochvíli, zastoupenému sokolníky, kteří vám předvedou cvičené dravé ptáky, psovody s rozličnými loveckými psími plemeny či vábením zvěře se tentokrát zaměří také na rybáře, dřevorubectví a především jednu okázalou středověkou podívanou a tou býval…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Srdečně vás zveme na městské slavnosti na konci léta.

Slavnosti dostaly i letos přízvisko lovecké a krom lovectví, ve středověku oblíbené panské kratochvíli, zastoupenému sokolníky, kteří vám předvedou cvičené dravé ptáky, psovody s rozličnými loveckými psími plemeny či vábením zvěře se tentokrát zaměří také na rybáře, dřevorubectví a především jednu okázalou středověkou podívanou a tou býval rytířský turnaj na koních.

PÁTEK - SOUTĚŽ PRO MLADÉ RYBÁŘE

Začněme pátkem. V tento den je připraven bohatý program především pro děti. Přestože hlavní část začíná v městském parku až v 16.00 hodin, už dopoledne můžete navštívit program a skákací hrad na náměstí, sponzorovaný JEDNOTOU DS Kaplice. Od 12.00 hodin se v parku na jezírku bude konat rybářská soutěž pro mladé rybáře. Podmínkou účasti je věk do 15ti let (vhodný je doprovod rodiče) a je potřeba mít vlastní rybářské vybavení. Zájemci se přihlašují v infocentru. Po skončení soutěže budou ti nejlepší slavnostně pasováni na rybáře.

Od 16.00 hodin už poběží hlavní program, při kterém budete moci zhlédnout ukázky rybolovné techniky, hod vrhací sítí, rybářskou expozici, ukázky filetace nebo, což bývá vždy velmi oblíbené u dětí, vyzkoušet si lovit kapříky z kádí. Koňokol, sudochlíst, váhytoč, otočný žebřík, chůdy, aquakatapult, houpadlo, Belazokarusel – co se pod těmito záhadnými jmény skrývá, to rozkryjí Plamínkovy historické hry. Návštěvu přislíbil sokolník s dravými ptáky a jako Robin Hood nebo středověcí lovci s lukem si budete moci zastřílet za asistence Lukostřeleckého klubu Trefa z Českých Budějovic. Lukostřelba je určena nejen dětem, ale zastřílet si mohou i dospělí. Vyzkoušet si lukostřelecké umění je už samo o sobě adrenalinové, ovšem o něco větší odvahu a ještě větší adrenalin slibuje lanová dráha, při které si ze stromu sjedete na laně přes parkové jezírko. Lanová dráha bude v parku v provozu i o sobotním programu.

Páteční večer uzavře v pivním stanu Budvaru diskotéka.

SOBOTA – RYTÍŘI A DŘEVORUBCI

Sobotní slavnost zahájí v půl jedenácté historický kostýmovaný průvod s družinou pana Markvarta z Pořešína. Průvod vyjde od kulturního domu, půjde Lineckou ulicí, kolem náměstí a zakončen bude v městském parku. Slavnostní ceremonie, bubeníci, fanfáry, vábení zvěře, cvičení psi či sokolnictví na vlastní oči (a možná i na vlastní ruce), to vše se bude odehrávat při hlavní scéně letního amfiteátru, ale nevšední zážitek slibuje také dřevorubecká show. Tato jedinečná podívaná se odehraje na prostranství vedle pivního stanu a budou při ní v efektních ukázkách soupeřit dva závodníci, z nichž jeden – David Síla je mistrem Evropy seriálu dřevorubeckých soutěží Eurojack. Jednu ze soutěží v řezu ruční pilou "single buck" si bude moci publikum vyzkoušet i na vlastní kůži.

Ve 13.00 hodin naplní městský park řinkot středověkých zbraní a dusot koňských kopyt… Středověký rytířský turnaj v podání skupiny Traken přinese napínavá klání, při kterých se urození rytíři na koních budou snažit shodit soupeře ze sedla a svedou mezi sebou dramatické souboje jako jezdci i bojovníci na zemi.

V 15.00 hodin začne na hlavním podiu koncert revivalu rockové legendární skupiny Rolling Stones a na večer je připraven koncert živelné ska/reggae kapely Pub Animals. Z hudebních žánrů bude v pivním stanu zastoupena jak dechová hudba, tak country, taneční muzika a s přibývajícím večerem i hard rock. V kostele sv. Petra a Pavla bude sloužena svatohubertská mše. Tato troubená mše bývá unikátním hudebním uměleckým dílem a nezapomenutelným zážitkem jak pro laiky, tak milovníky myslivosti.

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 5. červen

Dnes má svátek Dobroslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete