Statistika našeho portálu

  • 96 824 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 200 Míst a památek

Zoopark Chomutov

02.03.2013 Chomutov

Tuleň Kašek oslaví v sobotu 2. března 30. narozeniny. Podkrušnohorský zoopark připravuje speciální narozeninové komentované krmení a odpoledne plné soutěží o ceny.Přijďte si Kaška sami nakrmit, dozvědět se zajímavosti o chovu tuleňů v zooparku a zasoutěžit si o originální triko s Kaškem v limitované edici. Tuleň Kašek se narodil v roce 1983 ve volné přírodě a jako opuštěné mládě byl umístěn v…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zoopark Chomutov, Přemyslova
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Chomutov
Obec
Chomutov

Fotogalerie k článku

Tuleň Kašek oslaví v sobotu 2. března 30. narozeniny. Podkrušnohorský zoopark připravuje speciální narozeninové komentované krmení a odpoledne plné soutěží o ceny.

Přijďte si Kaška sami nakrmit, dozvědět se zajímavosti o chovu tuleňů v zooparku a zasoutěžit si o originální triko s Kaškem v limitované edici.

Tuleň Kašek se narodil v roce 1983 ve volné přírodě a jako opuštěné mládě byl umístěn v polské záchranné stanici Kolobrzeg, odtud putoval do zoologické zahrady v polských Katovicích a v roce 1996 byl doporučen pro chov v Podkrušnohorském zooparku. Jeho zvířecí partnerkou se stala samice Taške, která postupně porodila dvanáct mláďat. Odchovaná mláďata rozdávají radost v evropských zoologických zahradách, v chovu zooparku zůstala pouze dvě mláďata narozená v roce 2005 a  2009.

Ve volné přírodě se tuleni chovaní v zooparku vyskytují v severní oblasti Baltického moře. Samci těchto ploutvonožců se dožívají přibližně 25 let, samice až 35 let. Díky silné podkožní vrstvě tuku dokáží tuleni přežít i ve velmi ledové vodě. Jsou to výborní plavci, při pronásledování ryb jim pomáhá výborný sluch a čich. Mláďata tuleňů kuželozubých vstupují do vody až když je dokončeno přelínání tzv. "dětské" srsti do srsti dospělých zvířat. Samice zůstává poblíž mláděte a chodí ho na pevninu krmit.

Podrobné informace o vstupném najdete

zde

Těšíme se na vás!

Bohatý výběr akcí, dětských, akcí na hradech a zámcích, v muzeích, historických, folklorních, gastronomických atd., po celé České republice najdete zde

Děkujeme vám za přízeň.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 27. leden

Dnes má svátek Ingrid

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete