Statistika našeho portálu

  • 88 386 Akcí v kalendáři
  • 5 376 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Kdo si hraje nezlobí - Muzeum Kroměřížska - Kroměříž

01.06.2012 - 30.09.2012 Muzeum Kroměřížska, Velké náměstí 38 Galerie v podloubí

Přijďte si do muzea prohlédnout hračky, se kterými si děti hrály od konce 19. století do 80. let století dvacátého. Najdete zde hračky dětí z různých společenských vrstev. Levné, doma vyrobené i velmi drahé tovární výrobky. A budete se nejen dívat, ale můžete si i pohrát v herně, která je součástí výstavy.Velmi atraktivní budou vybavené pokojíčky pro panenky, kočárky, různé typy vláčků, mnoho…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Muzeum Kroměřížska, Velké náměstí 38 Galerie v podloubí
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Kroměříž
Obec
Kroměříž

Fotogalerie k článku

Přijďte si do muzea prohlédnout hračky, se kterými si děti hrály od konce 19. století do 80. let století dvacátého. Najdete zde hračky dětí z různých společenských vrstev. Levné, doma vyrobené i velmi drahé tovární výrobky. A budete se nejen dívat, ale můžete si i pohrát v herně, která je součástí výstavy.

Velmi atraktivní budou vybavené pokojíčky pro panenky, kočárky, různé typy vláčků, mnoho druhů stavebnic a stolních her.

Celá jedna místnost bude věnována domácím loutkovým divadlům - velký fenomén našich domácností v letech 1920 - 1950. Uvidíme, že některé hračky jsou na trhu už velmi dlouho, např. puzzle a obrázkové kostky z r. 1880, vystřihovací panenky z r. 1890. Chlapce jistě zaujmou cínoví vojáčci i s dobovým hradem, děvčátka zase panenky s kompletní výbavou.

Všechny tyto krásné hračky byly zapůjčeny ze soukromého muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou. Muzeum bylo v Rychnově nad Kněžnou otevřeno v roce 2005 a patří manželům Pecháčkovým, kteří se o historii hraček zajímají už dvě desetiletí, a podařilo se jim za tu dobu zachránit velké množství hraček, které svědčí o lidské vynalézavosti a dovednosti.

Výstava bude doplněna dvěma hernami pro malé i velké návštěvníky.

Zde budou připraveny stavebnice Cheva od firmy CHEMOPLAST BEC, a. s., molitanové stavebnice, domečky pro panenky i s panenkami a spoustou oblečků, obchod pro malé prodavače, kuchyňka pro malé hospodyňky, autodráhy, moderní stolní hry a spousta dalších hraček, se kterými si děti budou moci hrát tak dlouho, jak budou samy chtít.

Výstava je doplněna o lidové hračky zapůjčené z Městského muzea a galerie v Poličce a hračkami z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Holešovská regata - Zámek Holešov

21.06.2019 - 22.06.2019
Zámek Holešov

Rodinný festival Holešovská Regata čeká devátý ročník. Ten proběhne v Zámecké zahradě Holešov 21.–22. června 2019.

Setkání veteránů Holešov

13.07.2019 - 13.07.2019
Zámek Holešov

Tradiční setkání veteránů spojené s burzou na zámku v Holešově

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

22.06.2019 - 22.06.2019
Muzeum Kroměřížska,…

Společenství Josefa Zezulky Vás zve na setkání s biotronikou, v rámci Duchovní univerzity Bytí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

čtvrtek 20. červen

Dnes má svátek Květa

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete