Statistika našeho portálu

  • 94 752 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Když Františkovy Lázně vyprávějí příběh jedné rodiny

12.10.2019 Františkovy Lázně

Když Františkovy Lázně vyprávějí příběh jedné rodiny. Procházka městem s Dr. Ulrike Zischkou

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

12. 10. 2019 v 15 hodin, začátek u pavilonu Františkova pramene

Mluví-li se o historii Františkových Lázní, vždy je řeč o významných událostech, přírodních léčivých zdrojích, dlouhých staletích léčebných výsledků, o budovách, odvážných podnikatelích, úspěšných lékařích, oddaném personálu a samozřejmě o slavných návštěvnících. Právě obyvatelé města a jeho dopomohli Františkovým Lázním k úspěchu a samozřejmě také spokojení hosté, kteří lázním propůjčili věhlas.

Následujte stopy kdysi významné františkolázeňské lékařské rodiny Diesslových včetně jejich medicínského, politického, kulturní a sociálního angažmá. Dovězte se více z historie města prostřednictvím vzpomínek a příběhů této rodiny. Ulrike Zischka Vás nejenže provede po stopách rodiny Diesslových, nýbrž také nastíní živoucí spojení včerejška s dneškem. S posledním nositelem rodinného jména, Toni Diesslem, ji pojilo dlouholeté přátelství, podobně jak tomu bylo již mezi její rodinou a Toniho předky ve Františkových Lázních.

Dr. Ulrike Zischka se narodila roku 1945 ve Františkových Lázních jako dcera posledního německého městského lékaře Dr. med. Antona Zischky. Po dokončení studia etnografie, kunsthistorie a dějin pravěku a starověku na mnichovské univerzitě působila v muzeích v Berlíně a Mnichově. V letech 1981–2008 vedla národopisné oddělení Mnichovského Městského muzea. Podílela se na přípravě řady výstav a publikací ke kulturněhistorickým tématům. V poslední době se intensivně zabývá výzkumem prostředí a kulturních dějin Františkových Lázní a jejich obyvatel ve vztahu mezi minulostí a současností.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 25. leden

Dnes má svátek Miloš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete