Statistika našeho portálu

  • 93 278 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 177 Míst a památek

Komentované procházky - Praha

01.10.2014 - 31.10.2014 Praha

Zveme vás na Komentované procházky Prahou.1.10.st. Anglické zahradní město na hradčanských baštách   Vedle Bílkovy vily v Mickiewiczově ulici v oblasti bývalých barokních bastionů byly v období před první světovou válkou postaveny i jiné velmi pozoruhodné stavby. Zastavíme se u kubistické dvojvily podle projektu J.Gočára, domů podle návrhu J. Kotěry, R.Stockara, E.Králíčka, Wilfertovy vily od…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Praha
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Zveme vás na Komentované procházky Prahou.

1.10.st. Anglické zahradní město na hradčanských baštách   Vedle Bílkovy vily v Mickiewiczově ulici v oblasti bývalých barokních bastionů byly v období před první světovou válkou postaveny i jiné velmi pozoruhodné stavby. Zastavíme se u kubistické dvojvily podle projektu J.Gočára, domů podle návrhu J. Kotěry, R.Stockara, E.Králíčka, Wilfertovy vily od architekta J.Zascheho a dalších. Pořádáno ve spolupráci s Městskou částí Praha 6. Sraz v 16.30 před Bílkovou vilou (Mickiewiczova ul. 1). Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

2.10.čt. Koncert v Juditině věži s následující večerní procházkou. Zveme Vás do působivé atmosféry původně románské Juditiny věže na koncert  Světská hudba pozdního středověku - Zuzana Kopřivová – zpěv, Tomáš Hála - gotický varhanní pozitiv a renesanční spinettino. Vrcholné ballady,virelai a rondeau skladatelů působících na italských a francouzských dvorech kolem roku 1400  a další. Začátek v 19.00 v Juditině síni, Mostecká 1, 118 00 Praha 1 Na koncert navazuje večerní vycházka Juditin most  - románský kamenný předchůdce mostu Karlova s úvodní prohlídkou proslulého reliéfu z Juditiny věžě. Pak půjdeme po Karlově mostě směrem na Staré Město a budeme si povídat o samotném mostu Juditině. Vstupné  celkem  180 Kč ( 60 Kč na vycházku + 120 Kč na koncert ) Pozor na tuto akci je třeba se předem emailem či telefonicky přihlásit na evahavlovcova@seznam.cz nebo 721 769 586 průvodkyně PhDr. E. Havlovcová..

4.10.so. Kostel sv. Vavřince na Petříně – svatyně starokatolické církve. Celková prohlídka interiéru i exteriéru. Sraz v 10.00 před objektem na Petříně, na lanovku platí lístek MHD. Vstupné 60/50 Kč, účastníci Pražské univerzity volného času – kurz Církve vstupné zdarma v rámci kurzu, průvodkyně Mgr. J. Náprstková.

 4.10. so. Pražské mosty I. - co všechno o nich ještě nevíte? Vycházka se bude věnovat současným mostům přes Vltavu i jejich předchůdcům, architektům a umělcům spjatým s těmito technickými stavbami a jejich bezprostředním okolím. Sraz ve 14.00  na Alšově nábřeží u sochy Josefa Mánesa. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

5.10.ne. Antonín Wiehl – významný architekt české novorenesance. Vydáme se po stopách osobnosti, která výrazně ovlivnila architekturu Prahy. Sraz v 10.00 u sochy B. Smetany na Novotného lávce. Pořádáno ve spolupráci s Klubem za starou Prahu. Vstupné 60/50 Kč,  členové KZSP 20 Kč, průvodkyně J. Chrastilová.

5.10.ne. Albrecht z Valdštejna - legendární postava 30ti leté války. Projdeme si jeho zahradou, podrobněji si povíme o jeho životě a navštívíme i volně přístupné prostory Valdštejnského paláce, dnešního sídla senátu. Sraz ve 14.00 v atriu stanice metra Malostranská. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně H. Čenková.

6.10.po. Svatováclavská kaple s dr. Kadlecem. Opět se podíváme přímo do interiéru Svatováclavské kaple a erudovaným  výkladem  o historii, nástěnných malbách a  zařízení si připomeneme  výročí smrt sv. Václava z konce září. Pozor na tuto akci je třeba se předem emailem či telefonicky přihlásit na evahavlovcova@seznam.cz nebo 721 769 586. Sraz ve 14.00 před hlavním vstupem do katedrály. Vstupné jednotné 60 Kč + jednotné vstupné do kaple 50 Kč, lektor PhDr. F. Kadlec.

8.10.st.  Večerní procházka Ungeltem – bývalým kupeckým dvorem u Staroměstského náměstí. Dům od domu si projdeme dvorem, kam se uchylovali v nejstarších dobách kupci, kteří Prahou projížděli, povíme si celkově o vývoji této lokality a zajímavých pověstech, které se vyprávějí. Sraz v 18.30 před domem U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí. Vstupné 60/50 Kč průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

11.10.so. Zaniklé osady na území Malé Strany. Malá Strana nevznikla na neobydleném místě, existovaly tady osady, jejichž jména se dnes zachovala pouze v místním pojmenování. Pojďme si některé z nich připomenout (Obora, Nebovidy aj.).  Sraz v 10.00 na stan tram č. 22 Hellichova – směr k Malostranskému náměstí. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

11.10.so. Botanická zahrada UK Na Slupi – prohlídka venkovní expozice s pí dr. Skalickou z botanického hlediska. Opět jsme pro Vás zorganizovali procházkou z botanického hlediska, podobné procházky s pí dr. Skalickou jsou vždy velkým zážitkem. Sraz ve 14.00 před hlavním vstupem do zahrady , blízko stan. tram č. 24 Botanická zahrada Vstupné 60/50 Kč, lektor RNDr. A. Skalická.

 12.10.ne.  PV Polodenní vycházka Kostelec nad Černými lesy s návštěvou arboreta. Projdeme se historickým centrem města, jehož počátky sahají až k Přemyslovcům. Společně navštívíme arboretum, kde na nás čeká odborný výklad. Sraz na zastávce autobusu 381, který odjíždí v 8.00 od stanice metra Háje. Vstupné 90 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

12. 10.ne. Klementinum. Bývalý jezuitský areál nám nabídne prohlídku unikátních historických prostor se Zrcadlovou, Barokním knihovním sálem nebo Astronomickou věží vysokou 68 m, odkud je i překrásný výhled na okolí. Podařilo se nám domluvit slevu na vstupném do objektu.  Pozor na tuto akci je třeba se předem emailem či telefonicky přihlásit na evahavlovcova@seznam.cz nebo 721 769 586. Sraz v 15:00 před objektem Zrcadlové kaple na nádvoří pod věží – nejlépe využít vstup z Mariánského náměstí. Vstupné celkem 160 Kč (60 Kč na vycházku + vstupné do objektu 100 Kč). Průvodkyně místní v Klementinu + PhDr. E. Havlovcová.

13.10.po.  Nová architektura v asanovaném prostoru Starého Města a Josefova.  Procházka nás povede historickým centrem, které zažilo výraznou proměnu na přelomu 19. a 20. století.  Při procházce si připomeneme historizující díla R. Klenky z Vlastimilu i modernistické budovy navržené A.Englem, O.Novotným, J.Plečnikem, B.Hübschmannem a J.Kotěrou. Sraz v 16.30 na Mariánském náměstí před budovou Nové radnice (Magistrát HMP). Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

14. 10.út Bílkova vila. Prohlídka stavby s unikátní symbolistickou koncepcí postavené podle návrhu sochaře a grafika Františka Bílka. V expozici Galerie hlavního města Prahy si připomeneme osobnost tohoto svébytného českého umělce a náboženského myslitele. Pořádáno ve spolupráci s Městskou částí Praha 6. Sraz v 16.30 před Bílkovou vilou (Mickiewiczova ul. 1 - stanice tram 18,20 Chotkova). Vstupné 60/50 Kč + jednotné sníýené vstupné do objektu 40 Kč, , průvodkyně PhDr. J. Škochová.

18.10.so. Pražský hrad v době Rudolfa II. Jak se na Hradě žilo? Jak viděli dvůr císaře zahraniční cestovatelé a kde byla tzv. Kunstkomora? Procházka bude zaměřená především na úpravy a podrobnosti o Hradu z rudolfínské doby. Sraz ve 14.00 u Letohrádku královny Anny. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně H. Čenková

19.10.ne Prohlídka kláštera v Břevnově. Pořádáno ve spolupráci s Městskou částí Praha 6. Sraz v 15:00 před bránou areálu – stan. tram. č. 22  Břevnovský klášter. Vstupné  60/50 Kč +  vstupné do kláštera 50 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

19.10.ne. Do Staré Ruzyně. Vyjdeme z Petřin a podíváme se na některé libocké vily. Projdeme místem, kde se nechal Alois Jirásek inspirovat k zápletce Lucerny a ukážeme si zbytky krásných ruzyňských statků. Z Ruzyně pak pojedeme vlakem. Pořádáno ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 . Sraz ve 14.00 na  konečné tram Petřiny -  např. linka  č. 1. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně H. Čenková.

22. 10.st. Vycházka Kam se v Praze chodilo za múzami zakončená koncertem Klatovského klarinetového kvarteta. Náš již tradiční podzimní koncert s vycházkou, během které se vydáme na místa spojená s pražským uměleckým světem. Sraz v 16:45 na Betlémském náměstí, po vycházce následuje v 19:00 koncert Klatovského divadelního kvarteta v doprovodu zpěvačky B. Bezděkové v divadelním sále bývalého kina Perštýn (program koncertu naleznete níže). Pozor na tuto akci je třeba se předem emailem či telefonicky přihlásit na evahavlovcova@seznam.cz nebo 721 769 586. Na vycházku s koncertem je jednotná cena 330 Kč/osobu, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

25.10. so. PV -  polodenní vycházka Benešova vila v Sezimově Ústí a město Tábor.  Prohlídka interiérů zrekonstruované vily, návštěva malé expozice E. Beneše, procházka parkem. V rámci této polodenní vycházky se projdeme i po Táboře.  Jen pro předem přihlášené, počet účastníků je naplněn, Akce se opakuje 26.10. 2014, i tady se musíte předem přihlásit. Sraz v 8.00 u pokladen Hlavního nádraží, vlak odjíždí směrem na Tábor v 8.33. Mobil na průvodkyni 737 428090. Vstupné jednotné 90 Kč, průvodkyně Mgr. J. Náprstková.

26.10. ne. PV -  polodenní vycházka Benešova vila v Sezimově Ústí a město Tábor. Pro velký zájem opakujeme vycházku. Prohlídka interiérů zrekonstruované vily, návštěva malé expozice E. Beneše, procházka parkem. V rámci této polodenní vycházky se projdeme i po Táboře. Sraz na žel. stan. Tábor po příjezdu vlaku, který odjíždí z Prahy Hlavního nádraží v 8.33, plánovaný příjezd vlaku do Tábora v 9.59, průvodkyně vás bude čekat na nádraží. Pozor na tuto akci je třeba se předem emailem či telefonicky přihlásit na evahavlovcova@seznam.cz nebo 721 769 586. Mobil na průvodkyni 737 428090. Vstupné jednotné 90 Kč, průvodkyně Mgr. J. Náprstková.

26. 10.ne. .Kinského sady, Musaion a kostel sv.Michaela. Podíváme se do pozoruhodného dřevěného kostela sv. Michaela, který byl do Prahy převezen ze Zakarpatské Ukrajiny, pak navštívíme národopisnou expozici v bývalém letohrádku Kinských a projdeme se po zdejších sadech. Sraz v 10.00 před hlavním vstupem do sadů z náměstí Kinských (Smíchov). Vstupné 60/50 Kč + sleva vstupné do objektu, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

26. 10.ne. Večerní procházka pražskými pasážemi a průchody - kolem Václavského náměstí. Dnes to jsou nejen spojnice mezi pražskými ulicemi, ale i místa plná divadel, kin a dalších. Při procházce si budeme povídat o jejich historii a zajímat nás bude i jejich dnešní společenské a kulturní využití. Sraz v 17 hod. u sochy J.Jungmanna na Jungmannově náměstí. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

31.10.pá. Vrtbovská zahrada – jedna z nejkrásnějších  barokních zahrad  v Praze– vychutnejme si jí při večerním osvětlení, které bude tady tento den na konec sezóny rozsvíceno. Sraz v 18.30 před vstupem do zahrady z ul. Karmelitské na Malé Straně - Karmelitská ul. 373/25. Vstupné 60/50 Kč + vstupné do zahrady 62/52 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Stará Praha a my

06.06.2020 - 06.06.2020
Střelecký ostrov

Tak jsme opět tady s naší Prahou hravě! Co třeba se něco dozvědět o Praze a dokonce hravou a zábavnou formou? Něco málo…

Dětská akce: Demokracie online - ce…

07.06.2020 - 07.06.2020
Divadlo Minor

Živé interaktivní vysílání inscenace Demokracie režiséra Braňa Holička. Vaše děti si z pohodlí domovů budou moci…

Noc kostelů - Praha

12.06.2020 - 12.06.2020
Praha

V letošním ročníku je aktuálně přihlášeno 1096 kostelů a modliteben.

Noc sokoloven v Tyršově domě - Praha

12.06.2020 - 12.06.2020
Praha

V pátek 12. 6. 2020 se veřejnosti v rámci projektu Noc sokoloven otevřou brány Tyršova domu, sídla České obce sokolské…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 5. červen

Dnes má svátek Dobroslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete