Statistika našeho portálu

  • 98 149 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Koncert v Mladečských jeskyních

22.04.2013 Litovel

Jako každým rokem i letos nám umožnilo vedením Mladečských jeskyní uspořádat koncert v jedinečném prostředí jeskyní. Letos přijalo pozvání trio umělců Kateřina Šmídová Kalvachová – soprán, Pavel Švingr – bas a Miroslav Sekera – klavír. KATEŘINA ŠMÍDOVÁ – KALVACHOVÁJe absolventka bakalářského studia na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě ve třídě profesorky Zlatice Livorové a absolventka…

Adresa a kontaktní informace

Jako každým rokem i letos nám umožnilo vedením Mladečských jeskyní uspořádat koncert v jedinečném prostředí jeskyní. Letos přijalo pozvání trio umělců Kateřina Šmídová Kalvachová – soprán, Pavel Švingr – bas a Miroslav Sekera – klavír.

 

KATEŘINA ŠMÍDOVÁ – KALVACHOVÁ

Je absolventka bakalářského studia na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě ve třídě profesorky Zlatice Livorové a absolventka magisterského studia na HAMU v Praze ve třídě profesorky Magdalény Hajóssyové. Účastnila se mnoha pěveckých kurzů jako např. Mezinárodní pěvecké kurzy Antonína Dvořáka v Karlových varech, Mezinárodní pěvecké kurzy Petera Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou             a v Piešťanech na Slovensku. Spolupracuje s Eurooperou pod záštitou dirigenta Miloše Krejčího, s nimiž pravidelně vystupuje v Německu se mší C dur L. van Beethovena a sopránovým sólem Exultate jubilate W. A. Mozarta.

 

MIROSLAV SEKERA

Patří k výrazným osobnostem naší mladé klavírní generace. Jeho hra se vyznačuje smyslem pro barvu s jedinečností projevu.

Stal se vítězem mezinárodní soutěže J. Brahmse v rakouském Portschachu, ale již předtím získal ocenění v mnoha významných soutěžích u nás i v zahraničí.

Hře na klavír se věnuje od tří let. Současně s klavírem započal studium hry na housle. Díky umění hry na tyto nástroje byl vybrán do role malého Mozarta v oskarovém filmu "Amadeus" režiséra Miloše Formana. Hře na oba nástroje se věnoval až do svého přijetí na Pražskou konzervatoř, kde se rozhodl pouze pro studium hry na klavír. Dále pokračoval na Hudební fakultě Akademie muzických umění v Praze u docenta Miroslava Langera. Studium dokončil jako nejúspěšnější student. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem. Koncertuje v České republice i v zahraničí.

 

PAVEL ŠVINGR

Studuje na Akademii múzických umění ve třídě Ivana Kusnjera. Zúčastnil se mnoha mistrovských pěveckých kursů a workshopů, např. ISA PragWienBudapest pod vedením Prof. Leopolda Spitzera a Bernardy Fink. V roce 2010/11 ztvárnil v rámci operního studia Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni (Schlosstheater Schönbrunn) roli Bartola ve Figarově svatbě W. A. Mozarta. V roce 2009 ztvárnil roli Číšníka a Lodníka ve slavné inscenaci japonského režiséra Joshiho Oidy opery Smrt v Benátkách Benjamina Brittena ve Státni opeře Praha. 
V dubnu 2010 debutoval v divadle J. K. Tyla v Plzni v roli Sarastra v Mozartově Kouzelné flétně. Úspěšně se zúčastnil celé řady domácích i mezinárodních soutěží, na nichž získal mnohá ocenění. Patří mezi ně zejména 1. cena v písňové soutěži B. Martinů v Praze, zvláštní ocenění za interpretaci písně B. Martinů, v roce 2009 na 44. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech obdržel 2. cenu v kategorii Junior muži. V únoru 2011 zvítězil v Berlíně na mezinárodní soutěži Kammeroper Schloss Rheinsberg, kde získal roli Vodníka ve Dvořákově Rusalce. 
Pravidelně koncertně vystupuje také v rámci mezinárodního projektu Euroopera; naposledy zpíval v listopadu 2010 basové sólo v Beethovenově mši C-dur s dirigentem Milošem Krejčím v Německém Zittau. V dubnu 2011 zpíval basové sólo v Dvořákově Stabat mater se Severočeskou filharmonií Teplice pod taktovkou Charlese Olivieri-Munroa.

 

Zveme všechny posluchače na koncert do krásného prostředí Mladečských jeskyní u Litovle a to v pondělí 22. dubna v 19 hod. Vstupné 120 Kč. Odjezd autobusu z náměstí Př. Otakara v 18:15 hodin (jízdenka v ceně vstupenky). Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně Městského klubu Litovel (www.mklitovel.cz) nebo v TIC (Bavi). 

 

Díky vstřícnosti Obecního úřadu Mladeč, Správě Mladečských jeskyní a především mecenáši kulturních akcí, generálnímu sponzorovi Ing. LADISLAVU VITOULOVI, Vápenka Vitoul, s. r. o., můžeme tento koncert zrealizovat.

 

Mapa

Další akce v okolí

Den na hradě s Rodinnými pasy - Šte…

14.08.2022 - 14.08.2022
Hrad Šternberk

V neděli 14. srpna proběhne Den s Rodinnými pasy na hradě Šternberk v Olomouckém kraji.

Den pro rodinu vlastní i náhradní -…

11.09.2022 - 11.09.2022
Smetanovy sady

Po roce je tu opět Den pro rodinu vlastní i náhradní v Olomouci! S radostí Vás zveme na oblíbenou akci pro rodiny…

Hypnotizér v Olomouci - Olomouc

03.11.2022 - 03.11.2022
Divadlo na Šantovce,…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na interaktivní přednášku, kterou pořádá Divadlo na Šantovce…

Energie pro kulturu 2022 - Olomouc

15.09.2022 - 16.09.2022
Olomouc

Třetí ročník dvoudenního putovního festivalu Energie pro kulturu se vydává do 9 českých regionálních měst a opět…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 12. srpen

Dnes má svátek Klára

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete