Statistika našeho portálu

  • 86 151 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 154 Míst a památek

Konference LambdUp - Praha

13.09.2018 Praha

Konference LambdUp představí světové lídry funkcionálních jazyků v PrazePopularizátor vědy v programování Philip Wadler, tvůrce Fable compileru Alfonso Garcia-Caro, softwarový inženýr z NoRedInk Ju Liu nebo autor knihy "Elixir in Action" Saša Jurić patří mezi potvrzené řečníky druhého ročníku LambdUp. Letošním tématem této konference, která se obecně věnuje funkcionálnímu programování, budou…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Konference LambdUp představí světové lídry funkcionálních jazyků v Praze

Popularizátor vědy v programování Philip Wadler, tvůrce Fable compileru Alfonso Garcia-Caro, softwarový inženýr z NoRedInk Ju Liu nebo autor knihy "Elixir in Action" Saša Jurić patří mezi potvrzené řečníky druhého ročníku LambdUp. Letošním tématem této konference, která se obecně věnuje funkcionálnímu programování, budou jazyky ClojureScript, Elixir, Elm, F# a Reason a jejich propojení s objektově-orientovaným programováním. LambdUp se uskuteční 13. září 2018 v Praze.

LambdUp již po druhé reaguje na celosvětový trend vývoje ve funkcionálním programování a přiveze do Prahy světové lídry jednotlivých jazyků. Naváže tak na první ročník, který proběhl 6. prosince 2017, a splnil misi propojit na jednom místě více jak 155 vývojářů z různých mezinárodních komunit funkcionálních jazyků. Dále představil sedm obsahově kvalitních přednášek, uvedl dva workshopy a v neposlední řadě vytvořil prostor pro nalezení inovativních řešení a změnu zaběhlých paradigmat.

Organizátoři LambdUpu pro tento rok rozšiřují zaměření na jednotlivé jazyky. Zatímco se minulý ročník věnoval především Elixiru, F#, Clojure, budou nyní přidány minimálně Elm a "ReasonML. "Vzhledem k faktu, že většina vývojářů v ČR píše především v objektově orientovaných jazycích a o funknionálním programování má většinou jen malé povědomí, rozhodli jsme se jim ho přiblížit jak z teoretického, tak praktického hlediska. Mimo čistě backendových přednášek si na své přijdou i front-end vývojáři. ReasonML a Elm totiž hýbou front-endovou komunitou, a právě proto na LambdUpu nebudou chybět," říká Antonín Hackenberg, garant obsahu, a dodává "věříme, že tímto způsobem ukážeme vývojářům důvody a výhody, proč by se jejich pozornost měla ubírat právě tímto směrem a jak jim již nyní může vypomoci v jejich každodenní činnosti."

Pozvání do Prahy tentokrát přijal popularizátor vědy v programování Philip Wadler, tvůrce Fable compileru Alfonso Garcia-Caro, softwarový inženýr Ju Liu nebo autor knihy "Elixir in Action" Saša Jurić a další řečníci, jejichž jména budou odhalena později.

Hlavním organizátorem konference je digitální agentura Blueberry ve spolupráci se společností CN Group a obsahovými garanty jsou čeští lídři jednotlivých funkcionálních komunit např. Prague Lambda, FSharping či Elm Prague.

Další akce v okolí

Světlo a život - Praha

06.01.2019 - 24.02.2019
Nová budova Národního…

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava…

Světlo a život - Praha

06.01.2019 - 24.02.2019
Nová budova Národního…

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava…

Kluziště na Letné - Praha

31.01.2019 - 24.02.2019
Letná

Hlavní město Praha pokračuje ve svém již tradičním projektu Kluziště Letná. Zahájení letošní bruslařské sezony, na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete