Statistika našeho portálu

  • 87 808 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

Korzo Pragovka / Sandoz Experience - Praha

21.03.2019 Praha

Pragovka Gallery a The White Room Vás srdečně zvou na další korzování po Pragovce, jehož podtitulem je SANDOZ EXPERIENCE. Součástí bude Přednáška Víta Pokorného, promítání filmů z archivu společnosti Sandoz, ale také kurátorská prohlídka, setkání s umělci a samozřejmě trocha korzování po Pragovce. Korzo je součástí doprovodného programu FEBIOFEST.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

V rámci výstavy A Girl Named Sandoz proběhne přednáška Víta Pokorného, který se zabývá výkladem psychedelických zkušeností.
Jako součást SANDOZ Experience budou promítnuty filmy, jež vznikly během 50. a 60. let v rámci Cinémathèque Sandoz, která měla ve farmaceutické společnosti Sandoz na starost produkci specifických uměleckých děl s překvapivými výtvarnými kvalitami, které tematizovaly změněné stavy vědomí. Následovat bude rozhovor kurátorky Kláry Vavříkové a Ley Petříkové nejen o vzniku a původu vystavených uměleckých děl, ale také o výzkumu filmů produkovaných v minulosti společností Sandoz. Lea bude odpovídat na dotazy ohledně výzkumu, konkrétních promítaných filmů i jakým způsobem ji tento výzkum otevřel inspirační zdroje k její vlastní umělecké práci.

Na program spojený s tematikou výstavy A girl named Sandoz volně naváže kurátorská prohlídka výstavy Nikdy to nebylo, pořád to je Kataríny Gatialové. Přiblíží jednotlivá díla a jejich propojení v kontextu projektu o utopických vizích a umění, jakožto formativním prostředí pro utopie.

Jako doprovodný program k výstavě Patrik proběhne setkání s umělkyní. Veronika Přikrylová uvede návštěvníky do kontextu vzniku svého projektu.

Další akce v okolí

Introducing Viktor Dedek: Místo rod…

01.03.2019 - 31.07.2019
Praha

Věčný snílek a občasný podfukář, Viktor Dedek, je donkichotským režisérem vícehlasých, paralelních světů, uvízlých v…

Příběh krajiny ve službách národa -…

02.04.2019 - 18.08.2019
Národopisné muzeum…

Panelová výstava představuje návštěvníkům prostřednictvím bohatých sbírek Národního muzea téma krajiny, jež nabývala ve…

Stín bodu - Praha

06.04.2019 - 06.06.2019
Kolbenova 34a, Praha 9,…

Pragovka Gallery a The White Room is Vás dovolují srdečně pozvat na výstavu Daniela Hanzlíka a Jaroslava Prokeše…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Tip na dovolenou v autokempu

Pokud patříte mezi ty, kteří už nyní dopředu plánují svou letní dovolenou, zkuste se nechat inspirovat rozkošnou dovolenou na Rozkoši v autokempu Rozkoš.

Více na stránce Rozkošná dovolená na Rozkoši.

Kategorie

sobota 25. květen

Dnes má svátek Viola

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete