Statistika našeho portálu

  • 90 655 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 171 Míst a památek

Křest a autogramiáda: Ivan Langer - Sochobásně v Síti

29.11.2018 Praha

Pokřtěte spolu s autorem Ivanem Langerem a hercem a politikem Milanem Kňažkem coby kmotrem novou knihu politických glos, postřehů a šlehů "Sochobásně v Síti". Ve čtvrtek 29.11. od 16.00 v knihkupectví Luxor v OC Nový Smíchov (Praha 5-Anděl). Těšíme se na vás!

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Knihkupectví Luxor - OC Nový Smíchov, 2. patro, Plzeňská 8, Praha 5-Anděl
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Ve čtvrtek 29. listopadu 2018 proběhne slavnostní křest nové knihy a také vernisáž výstavy Ivana Langera – kniha i výstava nesou shodný název "Sochobásně v Síti". Kniha je v pořadí třetí antologií trefných poznámek a poeticko-politických glos a "šlehů", které Ivan Langer publikoval v uplynulém roce na svém profilu v sociální síti Facebook a kterými výstižně i provokativně komentoval aktuální politické a celospolečenské události a kauzy.

Kniha "Sochobásně v Síti" navazuje na dva úspěšné Langerovy tituly V Síti (2016) a V Síti 2 (2017). Chronologicky jsou v ní řazeny autorovy nejzajímavější a nejdiskutovanější facebookové statusy z uplynulého roku. Pro osvěžení paměti čtenáře jsou vybrané glosy doplněné o QR kódy, které odkazují na související články v online médiích.

"Sochobásně v Síti jsou víc, než jen kniha, víc, než katalog facebookových statusů. Je to koláž vzpomínek, prožitků a myšlenek. A také svérázná reflexe doby, v níž žijeme," říká Ivan Langer. Zatímco předchozí dvě knihy provázely jeho kresby, v aktuální knize autor představuje novou uměleckou formu: "Obohacuji jazyk český o nový pojem SOCHOBÁSEŇ. Spojuje v sobě obsah a formu slov, je koláží sarkasmu i jizlivosti, bolesti, smutku a laskavosti, naděje i pocitu ztracenosti, zkratky i lyrické epičnosti. SOCHOBÁSNĚ jsou podnětem k zamyšlení, kdo jsme, co si přejeme, kde jsme a kam jdeme. Přejí si zneklidnit, povzbudit, probudit i pobavit."

152 stránková kniha v atypickém podlouhlém formátu zachycuje Sochobásně na fotografiích. Naživo budou díla prezentována nejprve při soukromé vernisáži, dvě Sochobásně uvidí také účastníci veřejného křtu a autogramiády. Široká veřejnost bude mít možnost je shlédnout v první polovině roku 2019, kdy se díla formou putovní výstavy představí v několika městech České republiky.

Další akce v okolí

Degustační festival Velká Polívková…

21.10.2019 - 24.10.2019
Pěší zóna Anděl, Praha

Oblíbené polévky nejlepších kuchařů ochutnáte letos až na podzim u stanice metra Anděl. Koupí polévky si nejen…

Klavírní recitál - Chopin, Schubert…

24.10.2019 - 24.10.2019
Rudolfinum (Dům umělců)

Klavírní recitál, který dává vyniknout virtuozitě tohoto nástroje.

Korzo na Pragovce / Young American …

24.10.2019 - 24.10.2019
Pragovka Gallery

Pragovka Gallery a The White Room Vás srdečně zve na komentovanou prohlídku k výstavě Young American / Pragovka Gallery…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 24. říjen

Dnes má svátek Nina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete