Statistika našeho portálu

  • 87 778 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

Křest a autogramiáda: Ivan Langer - Sochobásně v Síti

29.11.2018 Knihkupectví Luxor - OC Nový Smíchov, 2. patro, Plzeňská 8, Praha 5-Anděl

Pokřtěte spolu s autorem Ivanem Langerem a hercem a politikem Milanem Kňažkem coby kmotrem novou knihu politických glos, postřehů a šlehů "Sochobásně v Síti". Ve čtvrtek 29.11. od 16.00 v knihkupectví Luxor v OC Nový Smíchov (Praha 5-Anděl). Těšíme se na vás!

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Knihkupectví Luxor - OC Nový Smíchov, 2. patro, Plzeňská 8, Praha 5-Anděl
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Ve čtvrtek 29. listopadu 2018 proběhne slavnostní křest nové knihy a také vernisáž výstavy Ivana Langera – kniha i výstava nesou shodný název "Sochobásně v Síti". Kniha je v pořadí třetí antologií trefných poznámek a poeticko-politických glos a "šlehů", které Ivan Langer publikoval v uplynulém roce na svém profilu v sociální síti Facebook a kterými výstižně i provokativně komentoval aktuální politické a celospolečenské události a kauzy.

Kniha "Sochobásně v Síti" navazuje na dva úspěšné Langerovy tituly V Síti (2016) a V Síti 2 (2017). Chronologicky jsou v ní řazeny autorovy nejzajímavější a nejdiskutovanější facebookové statusy z uplynulého roku. Pro osvěžení paměti čtenáře jsou vybrané glosy doplněné o QR kódy, které odkazují na související články v online médiích.

"Sochobásně v Síti jsou víc, než jen kniha, víc, než katalog facebookových statusů. Je to koláž vzpomínek, prožitků a myšlenek. A také svérázná reflexe doby, v níž žijeme," říká Ivan Langer. Zatímco předchozí dvě knihy provázely jeho kresby, v aktuální knize autor představuje novou uměleckou formu: "Obohacuji jazyk český o nový pojem SOCHOBÁSEŇ. Spojuje v sobě obsah a formu slov, je koláží sarkasmu i jizlivosti, bolesti, smutku a laskavosti, naděje i pocitu ztracenosti, zkratky i lyrické epičnosti. SOCHOBÁSNĚ jsou podnětem k zamyšlení, kdo jsme, co si přejeme, kde jsme a kam jdeme. Přejí si zneklidnit, povzbudit, probudit i pobavit."

152 stránková kniha v atypickém podlouhlém formátu zachycuje Sochobásně na fotografiích. Naživo budou díla prezentována nejprve při soukromé vernisáži, dvě Sochobásně uvidí také účastníci veřejného křtu a autogramiády. Široká veřejnost bude mít možnost je shlédnout v první polovině roku 2019, kdy se díla formou putovní výstavy představí v několika městech České republiky.

Další akce v okolí

Příběh krajiny ve službách národa -…

02.04.2019 - 18.08.2019
Národopisné muzeum…

Panelová výstava představuje návštěvníkům prostřednictvím bohatých sbírek Národního muzea téma krajiny, jež nabývala ve…

Ťukněte si s námi - Praha

04.04.2019 - 27.06.2019
Praha

Přijďte si zastepovat

Chřestové překvapení - Praha

01.05.2019 - 31.05.2019
Praha

Ochutnejte naše chřestové speciality

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Tip na dovolenou v autokempu

Pokud patříte mezi ty, kteří už nyní dopředu plánují svou letní dovolenou, zkuste se nechat inspirovat rozkošnou dovolenou na Rozkoši v autokempu Rozkoš.

Více na stránce Rozkošná dovolená na Rozkoši.

Kategorie

čtvrtek 23. květen

Dnes má svátek Vladimír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete