Statistika našeho portálu

  • 88 302 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Křest vinylu se soundtrackem k filmu Bohu žel - Praha

25.06.2018 Tiskárna na Vzduchu, pražské Výstaviště

V pondělí 25. června 2018 od 19.30 proběhne křest vinylu se soundtrackem k dokumentárnímu filmu Bohu žel režiséra Saši Dlouhého. Autorem hudby je Ondřej Skala aka Ježíš táhne na Berlín. Skala vytvořil soundtrack k několika předchozím filmům Saši Dlouhého, například k časosběrnému dokumentu o vzniku a rozkvětu kulturního centra v pražských Vysočanech Trafačka – chrám svobody, snímku liebe Indigo o…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Tiskárna na Vzduchu, pražské Výstaviště
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

V pondělí 25. června 2018 od 19.30 proběhne křest vinylu se soundtrackem k dokumentárnímu filmu Bohu žel režiséra Saši Dlouhého. Autorem hudby je Ondřej Skala aka Ježíš táhne na Berlín. Skala vytvořil soundtrack k několika předchozím filmům Saši Dlouhého, například k časosběrnému dokumentu o vzniku a rozkvětu kulturního centra v pražských Vysočanech Trafačka – chrám svobody, snímku liebe Indigo o performerce Halce Třešňákové či dokumentu Je nám spolu dobře. Deska bude pokřtěna v prostorách Tiskárny na Vzduchu v areálu pražského Výstaviště, kde proběhne také koncert Ježíš táhne na Berlín a pale&coy. Vstup na celou akci je zdarma.

Bohu žel je nový celovečerní dokument režiséra Saši Dlouhého, který po prezentaci na festivalech Jeden svět, Finále Plzeň a fjůžn Bratislava vstoupil 17. 5. 2018 do českých kin. Nabízí nestranný pohled na životy šesti žadatelů o azyl v Česku, které režisér sledoval po dobu čtyř let. Mapuje nejen přístup českých úřadů k azylové politice, ale vyvrací také zaběhlý pohled na uprchlickou tématiku. V létě bude promítán například na festivalu Povaleč či LFŠ Uherské Hradiště.

Ondřej Skala je multimediální umělec a frontman hudebního tělesa Ježíš táhne na Berlín. Narodil se v Praze. Je absolventem ateliéru malby prof. Pavla Nešlehy a poté Stanislava Diviše na VŠUP. Dále absolvoval stipendijní pobyt na ABK v nizozemském Masstrichtu, kde se začal intenzivně věnovat elektronické hudbě. Byl součástí legendárního videomappingového studia the Macula. Dvakrát se jako interpret zúčastnil berlínského Transmedile, koncertoval na Filipínách, v Indonésii, nebo v Mexiku. Jako sound designer momentálně spolupracuje s produkčním studiem freeSaM, taneční skupinou VerteDance, japonským umělcem Nobumichi Asaiem, kreativní platformou Initi, nebo Janem Zajíčkem. 

pale&coy se pohybuje na pomezí synthpopu, alternativního popu, indie nebo urban folku. V roce 2016 vydala debutové EP Urban Foxes, kde zachycuje městskou atmosféru plnou neklidu, nespavosti nebo nočních procházek. Melancholickou elektroniku hraje pale&coy naživo ve dvoučlenné sestavě. V roce 2017 se její skladba Hibernate dostala na kompilaci Jako doma, za kterou bylo toto 2LP nominováno na cenu Vinyla v kategorii Počin roku.

 

Další akce v okolí

CPI Summer Cup - Praha - Chuchle

13.06.2019 - 16.06.2019
Praha

Čtyřdenní parkurové soutěže se uskuteční na závodišti v Praze-Velké Chuchli. Na víkendové dny je připraven také bohatý…

Prohlídka Viktoriánská vdova - Praha

15.06.2019 - 16.06.2019
Muzeum Kouzlo starých…

Viktoriánská vdova a postmortální zvyky staré Anglie: Jak se oblékají vdovy a vdovci? Co je poloviční smutek?…

Den otců v Hard Rock Cafe Praha

16.06.2019 - 16.06.2019
Malé náměstí 3

Nedávno proběhl Den matek a další rodinný svátek doplní Den otců. Ten v letošním roce připadá na neděli 16. června.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

neděle 16. červen

Dnes má svátek Zbyněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete