Statistika našeho portálu

  • 86 153 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 154 Míst a památek

Křest vinylu se soundtrackem k filmu Bohu žel - Praha

25.06.2018 Tiskárna na Vzduchu, pražské Výstaviště

V pondělí 25. června 2018 od 19.30 proběhne křest vinylu se soundtrackem k dokumentárnímu filmu Bohu žel režiséra Saši Dlouhého. Autorem hudby je Ondřej Skala aka Ježíš táhne na Berlín. Skala vytvořil soundtrack k několika předchozím filmům Saši Dlouhého, například k časosběrnému dokumentu o vzniku a rozkvětu kulturního centra v pražských Vysočanech Trafačka – chrám svobody, snímku liebe Indigo o…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Tiskárna na Vzduchu, pražské Výstaviště
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

V pondělí 25. června 2018 od 19.30 proběhne křest vinylu se soundtrackem k dokumentárnímu filmu Bohu žel režiséra Saši Dlouhého. Autorem hudby je Ondřej Skala aka Ježíš táhne na Berlín. Skala vytvořil soundtrack k několika předchozím filmům Saši Dlouhého, například k časosběrnému dokumentu o vzniku a rozkvětu kulturního centra v pražských Vysočanech Trafačka – chrám svobody, snímku liebe Indigo o performerce Halce Třešňákové či dokumentu Je nám spolu dobře. Deska bude pokřtěna v prostorách Tiskárny na Vzduchu v areálu pražského Výstaviště, kde proběhne také koncert Ježíš táhne na Berlín a pale&coy. Vstup na celou akci je zdarma.

Bohu žel je nový celovečerní dokument režiséra Saši Dlouhého, který po prezentaci na festivalech Jeden svět, Finále Plzeň a fjůžn Bratislava vstoupil 17. 5. 2018 do českých kin. Nabízí nestranný pohled na životy šesti žadatelů o azyl v Česku, které režisér sledoval po dobu čtyř let. Mapuje nejen přístup českých úřadů k azylové politice, ale vyvrací také zaběhlý pohled na uprchlickou tématiku. V létě bude promítán například na festivalu Povaleč či LFŠ Uherské Hradiště.

Ondřej Skala je multimediální umělec a frontman hudebního tělesa Ježíš táhne na Berlín. Narodil se v Praze. Je absolventem ateliéru malby prof. Pavla Nešlehy a poté Stanislava Diviše na VŠUP. Dále absolvoval stipendijní pobyt na ABK v nizozemském Masstrichtu, kde se začal intenzivně věnovat elektronické hudbě. Byl součástí legendárního videomappingového studia the Macula. Dvakrát se jako interpret zúčastnil berlínského Transmedile, koncertoval na Filipínách, v Indonésii, nebo v Mexiku. Jako sound designer momentálně spolupracuje s produkčním studiem freeSaM, taneční skupinou VerteDance, japonským umělcem Nobumichi Asaiem, kreativní platformou Initi, nebo Janem Zajíčkem. 

pale&coy se pohybuje na pomezí synthpopu, alternativního popu, indie nebo urban folku. V roce 2016 vydala debutové EP Urban Foxes, kde zachycuje městskou atmosféru plnou neklidu, nespavosti nebo nočních procházek. Melancholickou elektroniku hraje pale&coy naživo ve dvoučlenné sestavě. V roce 2017 se její skladba Hibernate dostala na kompilaci Jako doma, za kterou bylo toto 2LP nominováno na cenu Vinyla v kategorii Počin roku.

 

Další akce v okolí

Světlo a život - Praha

06.01.2019 - 24.02.2019
Nová budova Národního…

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava…

Světlo a život - Praha

06.01.2019 - 24.02.2019
Nová budova Národního…

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava…

Obrazy Kamila Lhotáka na Pražském h…

08.01.2019 - 28.02.2019
Hrad II. nádvoří 198,…

Od 8. ledna do 28. února 2019 jsou v Obrazárně Pražského hradu na II. nádvoří vystaveny dva obrazy Kamila Lhotáka,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete