Statistika našeho portálu

  • 98 459 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Křest vinylu WWW Neurobeat + support: Vision of 1994 - Praha

15.10.2021 Praha

Kulturní platforma GOODGOOD a CAMP (Centrum architektury a městského plánování) vás zvou na další díl cyklu Soundtrack of Prague, na kterém 15.10. vystoupí pražská kapela WWW Neurobeat. Ta zde pokřtí vinyl jejich první desky Neurobeat z roku 2006. 15 let od vydání této desky, která byla také první releasem u vydavatelství Bigg Boss.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Pražská kapela WWW Neurobeat vydává na vinylu svou první desku Neurobeat z roku 2006. Stává se tak 15 let od vydání tohoto alba, které bylo také prvním releasem vydavatelství Bigg Boss. Jejich debut byl ve své době žánrově velmi průkopnický, kombinoval progresivní elektroniku a experimentální rap. Abstraktní a surrealistické pohledy na město a městský život reflektoval v textech a ve vizuální podobě hudebník Ondřej Anděra a výtvarník Lubomír Typlt, který je regulérním členem kapely i když nevystupuje na pódiích.

Historie WWW sahá až do poloviny devadesátých let, kdy kapela byla jedním z průkopníků hip-hopu v ČR. Od té doby je neodmyslitelně spjata s městskou kulturou a to až do současnosti, kdy si jejich hudba nadále a nesmlouvavě razí svůj vlastní žánr s výrazným vizuálním kontextem.

"Se zuřivou radostí dávám na vědomí, že v říjnu 2021 vychází na VINYLU naše první studiové album Neurobeat (remasterované pro vinyl)! Cesta k tomuto albu, které uvedlo v život náš výsostně vlastní hudební svět a které předurčilo náš hledačský směr až do současnosti, byla dlouhá. Tento říjen tak po patnácti letech od svého prvního vydání rozezní Neurobeat poprvé jehly gramofonů v podobě VINYLU. A tak… sběratelé, radujte se…," uvádí Ondřej Sifon Anděra z hudební skupiny WWW Neurobeat.

Křest vinylu proběhne 15. 10. 2021 na speciálním audiovizuálním vystoupení v rámci Soundtrack of Prague v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Vstupenky na akci je možné zakoupit na GoOut.

Vinyl je možné zakoupit na stránkách Shop.biggboss.cz za 690 Kč.                                                                                      

O WWW Neurobeat

Kapela WWW vznikla v Praze na počátku devadesátých let, tedy v období pádu komunistického režimu v tehdejším Československu. WWW byla jednou z prvních kapel experimentujících s rapem v ČR. V pozdějších letech začala pracovat s živými nástroji a odklonila se od klasické rapové produkce. V roce 2000 WWW přerušila činnost a její členové se věnovali svým dalším povoláním - zakládající hudebník WWW Ondřej Anděra je filmový režisér a textař Lubomír Typlt je malíř. WWW se vrátili na scénu s debutovým albem Neurobeat v roce 2006 pod nezávislým labelem BiggBoss.

Hudba WWW originálně slučuje postupy hiphopu, industriálu, elektroniky a volné skladby. Texty Lubomíra Typlta provokují posluchače, aby namáhal svou představivost, jejich naléhavost umocňuje široká škála básnických a fonetických prostředků. Texty Ondřeje Anděry využívají rytmické možnosti jazyka v abstraktní rovině. WWW byli několikrát headlinery velkých hudebních festivalů v Čechách a na Slovensku, například Colours of Ostrava a Pohoda Festival.

Další akce v okolí

SOČR: Inaugurační koncert Petra Pop…

03.10.2022 - 03.10.2022
Rudolfinum (Dům umělců)

pondělí 3. 10. 2022 | 19.30 hodin | Rudolfinum Johannes Brahms: Koncert pro housle a orchestr D dur, op.…

Divadelní příběh Suprhírous - Praha

06.10.2022 - 06.10.2022
Pasáž Jalta, Václavské…

Vychutnejte si zábavnou parodii, která prověří síly nejznámějšího komiksového universa!

SOČR: Queyras hraje Dvořáka - Praha

10.10.2022 - 10.10.2022
Rudolfinum (Dům umělců)

pondělí 10. 10. 2022 | 19.30 hodin | Rudolfinum Bohuslav Martinů: Skála, H 363 Igor Stravinskij: Symfonie o třech…

Koncert: Il Divo uctí památku zesnu…

10.10.2022 - 10.10.2022
Praha

Fanoušky věhlasné nadnárodní skupiny Il Divo zasáhla před necelým rokem zdrcující zpráva. Ve věku 53 let zemřel v…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 3. říjen

Dnes má svátek Bohumil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete