Statistika našeho portálu

  • 95 236 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 193 Míst a památek

Kurz otevírání ústřic

28.11.2012 - 04.12.2012 Praha

Zveme Vás na ojedinělý kurz v Praze. Náplň kurzu: Nadcházející období od podzimu až do konce zimy patří ústřicím. Ústřicím jsou přisuzovány afrodiziakální účinky a obsahují řadu výživných a pro zdraví prospěšných látek. V kurzu se dozvíte něco o ústřicích, jak a kde rostou, jak a kde u nás ústřice vybírat, prakticky si vyzkoušíte, jak ústřice správně a bezpečně otevírat a jak a s čím si je…

Adresa a kontaktní informace

Zveme Vás na ojedinělý kurz v Praze.

Náplň kurzu: Nadcházející období od podzimu až do konce zimy patří ústřicím. Ústřicím jsou přisuzovány afrodiziakální účinky a obsahují řadu výživných a pro zdraví prospěšných látek. V kurzu se dozvíte něco o ústřicích, jak a kde rostou, jak a kde u nás ústřice vybírat, prakticky si vyzkoušíte, jak ústřice správně a bezpečně otevírat a jak a s čím si je nejlépe vychutnat. Osvědčené recepty si pak můžete jednoduše připravit i doma a překvapit své blízké třeba na Silvestra. Z kurzu si odnesete nejen bezpečný nerezový nůž na otevírání ústřic, ale hlavně chuťový zážitek a jistotou v tom, jak správně konzumovat ústřice. Lektor: PhDr. Petr Pešek , šéfkuchař a společník bistra Rybárna.net Zkušenosti s ústřicemi získal v nejlepší londýnské restauraci na ústřice http://www.jsheekeyoysterbar.co.uk/reviews/, kde mu denně prošlo rukama přes sto ústřic.

Termín konání kurzu: • středa 28.11.2012 od 17.30 (cca 1 hodinu) • úterý 4.12.2012 od 17.30 (cca 1 hodinu) • Jste skupina tří osob a více? Navrhněte si termín, který by Vám vyhovoval.

Místo konání kurzu: Bistro Rybárna.net,(v prostoru jídelny). Pankrácká tržnice, Na Pankráci 1600/82, Praha 4 Zaváděcí cena: 690,- pro jednoho účastníka 790,- účast v páru (nejsme plátci DPH) V ceně za kurzu (resp. pro jednu osobu či pár) je zahrnuto: • Vedení odborníkem na rybí kuchyni • Nerezový nůž na otevírání ústřic • 4 kusy různých druhů čerstvých francouzských ústřic • Recepty, suroviny a dipy k ústřicím Maximální počet účastníků v kurzu je 10 osob, kurz uskutečníme při minimálním počtu 3 osob. Pokud se chcete zúčastnit, zašlete závaznou přihlášku formou e-mailu na rybarna.net@email.cz. V e-mailu uveďte, zvolený termín kurzu, Vaše jméno a kontakt na Vás. Zvolte také způsob platby – buď bankovním převodem (zašleme Vám podklady k platbě) nebo v hotovosti (kurzovné prosím uhradte u nás v bistru co nejdříve, nejpozději však v den konání kurzu. Veškeré údaje o Vaší osobě použijeme výhradně pro zpracování přihlášky na tento kurz a v žádném případě nebudou poskytnuty třetí straně.

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Online: Oslavte Mezinárodní den bal…

17.05.2021 - 24.05.2021
Praha

Přepravce GLS se letos opět zapojí do neoficiálních celoevropských oslav Mezinárodního dne balíků. Pro letošní rok si…

Online: Jak řešit konflikty s dětmi…

18.05.2021 - 18.05.2021
Praha

Poznejte principy efektivní výchovy a naučte se řešit konflikty tak, aby nikdo nezůstal poražený!

Online: Tradiční suroviny a jídla n…

23.05.2021 - 23.05.2021
Praha

Významná etnoložka a historička, Katarína Nádaská, nám již tradičně ve své fascinující online přednášce hlubokou lžící…

Veggie Náplavka NOW - Praha

20.06.2021 - 20.06.2021
Praha

20.6.2021 od 10 do 19:00 hodin.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 17. květen

Dnes má svátek Aneta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete