Statistika našeho portálu

  • 96 101 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Kutnohorské hodování a veteran rallye

22.08.2015 - 23.08.2015 Kutná Hora

KUTNOHORSKÉ HODOVÁNÍ A VETERAN RALLYE SE USKUTEČNÍ O VÍKENDU 22. – 23. SRPNA 2015V historicky významném městě Kutná Hora proběhne v sobotu 22. srpna a v neděli 23. srpna několik zajímavých akcí. Jednou z nich je oblíbené Srpnové hodování, které představí kvalitní české potraviny nesoucí národní značku kvality KLASA.Tuto značku uděluje ministr zemědělství výrobkům, které splní náročná kritéria, na…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

KUTNOHORSKÉ HODOVÁNÍ A VETERAN RALLYE SE USKUTEČNÍ O VÍKENDU 22. – 23. SRPNA 2015

V historicky významném městě Kutná Hora proběhne v sobotu 22. srpna a v neděli 23. srpna několik zajímavých akcí. Jednou z nich je oblíbené Srpnové hodování, které představí kvalitní české potraviny nesoucí národní značku kvality KLASA.

Tuto značku uděluje ministr zemědělství výrobkům, které splní náročná kritéria, na dobu tří let. Prodej a ochutnávky potravin značky KLASA doplní dobové stánky s tradičními specialitami nebo řemeslnými výrobky.
 
Ve stejném termínu se uskuteční sedmý ročník prestižního mezinárodního závodu historických vozidel, v němž změří své síly automobiloví veteráni, vyrobení do roku 1936 včetně, nejen z České republiky, ale také z Francie, Německa či Rakouska. Záštitu nad závodem převzalo Národní technické muzeum.

Dvoukolový závod do vrchu Kaňk se pojede v sobotu 22. a v neděli 23. srpna od 10.00 a 10.45 hodin. Start je již tradičně v Lorecké ulici v Kutné Hoře, cíl na kruhovém objezdu v obci Kaňk. Auta jsou výkonově naprosto rozdílná, proto se jedná o tzv. jízdu pravidelnosti, v níž se snaží závodníci zajet všechna kola ve stejném čase. Každý den se pojedou dvě jízdy a porovnány budou všechny čtyři časy. Vítězí ten, jehož časy se nejvíce blíží prvnímu zajetému.

Posádky historických vozů se také letos vypraví na spanilou jízdu v sobotu v 14.30 hodin z Kutné Hory do hutě Jakub v Tasicích (kulturní památka, jedna z nejstarších skláren u nás, funguje od roku 1796), odkud se vrací zpátky do Kutné Hory.

O víkendu 22. – 23. srpna 2015 čeká na návštěvníky také bohatý doprovodný program, který se koná na Palackého náměstí v Kutné Hoře.

Generálním partnerem Srpnového hodování a Veteran rallye Kutná Hora 2015 je národní značka kvality KLASA, partnerem je Generali Pojišťovna, DORLAND a Česká spořitelna. Akce se koná za podpory Města Kutná Hora.

Více informací o Srpnovém hodování, závodu a doprovodném programu naleznete na  http://www.veterani-kh.cz/.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 23. září

Dnes má svátek Berta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete