Statistika našeho portálu

  • 90 471 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 170 Míst a památek

Legendární Metallica, Queen a The Doors se rozezní Dlabačovem - Praha

03.02.2019 - 07.02.2019 Praha

Začátkem února se kino Dlabačov otřese v základech se záznamy koncertů metalových a rockových hvězd. První nedělní večer diváky rozehřejí skladby jedinečných Queen ve snímku Bohemian Rhapsody. Následovat bude to nejlepší z repertoáru rockové kapely The Doors umocněné atmosférou slavné Hollywood Bowl! A pár dní na to se představí živoucí legenda ze světa metalové hudby, Metallica. Americká skupina zanechala světu nezapomenutelný zážitek v podobě záznamu z epického koncertu ve starořímské aréně ve francouzském Nimes. Nejen fanoušci, kteří se letos chystají na pražský koncert kapely, si tuto přesně deset let starou bezkonkurenční záležitost rozhodně nemohou nechat ujít!

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha
Web
www.dlabacov.cz

Bohemian Rhapsody

Silný snímek oslavuje ikonickou rockovou skupinu Queen, která s talentovaným a nekonvenčním Freddiem Mercurym v čele překonávala hudební standardy a dobývala svět. Snad pozoruhodnější než jejich hudba, je životní příběh samotného frontmana kapely. Kromě pohledu na nezapomenutelné výkony v nahrávacích studiích a na hudebních podiích, se nyní naskýtá příležitost nahlédnout také do soukromí Freddieho Mercuryho, legendy, díky níž se z kapely Queen stal pojem.

  • Režie: Bryan Singer, Dexter Fletcher • Hrají:Rami Malek, Joseph Mazzello, Gwilym Lee, Ben Hardy, Allen Leech

Kdy? neděle 3.2. od 18:30

Cena: 120 Kč

 

The Doors Live At The Bowl ’68

Je 5. červenec 1968 a v losangeleském amfiteátru se odehrává koncert skupiny The Doors, který je jako jediný zachycen kamerami v celé své délce. Fanouškům skupiny se tak nyní po více než 50 letech naskýtá příležitost vidět znovu bubeníka Johna Densmorea, kytaristu Robbyho Kriegera, klávesistu Raye Manzareka a především zpěváka Jima Morrisona v akci. Záznam z koncertu, který je považován za nejlepší vystoupení v historii skupiny, byl poprvé uveden v roce 1987. K padesátiletému výročí kapely ho nově zremastroval zvukař kapely Bruce Botnick. Nyní si tak diváci mohou koncert vychutnat v nové zdigitalizované podobě s prostorovým zvukem, a to včetně dosud nezveřejněných záběrů některých písní. Záznam přináší také autentické rozhovory se členy The Doors poskytnuté těsně před koncertem. Zazní zde mimo jiné, jak si muzikanti vážili vystoupení v Hollywood Bowl.  Skupina i po několika desetiletích stále oslovuje nejen starší generace, ale získává si i nové příznivce z řad mladší populace.

Kdy? neděle 3.2. od 21:00

Cena: 180 Kč

 

Metallica - Francie na jednu noc

Geniální kapela, která má za sebou už neuvěřitelných 38 let hudební tvorby, může svou těžkotonážní hudbu rozbalit kdekoliv a vždy budou moci nadšení fanoušci počítat se silným energickým zážitkem. Koncert v jednom z nejzachovalejších kolbišť gladiátorů na jihu Francie ovšem patří na špici jejich vlastního žebříčku. Vraťme se do červencového večera roku 2009. Z architektonického téměř dva tisíce let starého monumentu, který oplývá tajuplnou atmosférou již za bílého dne, sálá pod rouškou noci přímo magická nálada. Tmu prořezává palba světel a ohňů a za tónů filmové hudby Ennia Morriconeho vchází do arény Hetfield, Hammett, Trujillo a Ulrich. Frontman James Hetfield stojící bezprostředně kousek před davem diváků se energicky opírá do mikrofonu a zbylí členové kapely jsou v tu ránu v plné ráži. Rozjíždí se metalový nářez! Z tehdejší aktuální albové novinky Death Magnetic zazní pouze čtveřice skladeb a následují jen ty nejoblíbenější kousky. Záznam je nasnímán v mimořádné zvukové i grafické kvalitě a díky hojně rozsetým kamerám má divák pocit, jako by byl toho všeho součástí. Nejen fanoušci, kteří tehdy neměli to štěstí atmosféru nasát osobně, mají nyní jedinečnou možnost vychutnat si tento výjimečný zážitek z filmového plátna.  

  • Režie: Stéphane Saunier • Hrají:James Hetfield, Kirk Hammett, Lars Ulrich, Robert Trujillo

Kdy? čtvrtek 7.2. od 21:00

Cena: 180 Kč

 

Kde?

Kino Dlabačov, které pravidelně zařazuje na svůj program zajímavé festivaly a dokumenty, promítá na nejkvalitnější digitální projektor 4K Sony v DCI standardu na plátně o velikosti 11x4,6 metru. Kino najdete na Praze 6 hned vedle OREA Hotelu Pyramida, který je nejlépe dostupný tramvají
č. 22, 23, 25 a 97/ Bus 143 a 194 (zastávka Malovanka) nebo autobusem 149 (zastávka Pod Královkou).

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji na: www.dlabacov.cz.

Další akce v okolí

Signal festival - Praha

10.10.2019 - 13.10.2019
Praha

Signal je festival digitální a kreativní kultury, jehož sedmý ročník se odehraje v historickém centru Prahy od 10. do…

Komentovaná prohlídka: Viktoriánská…

12.10.2019 - 13.10.2019
Muzeum Kouzlo starých…

Přijďte zjistit jako probíhalo těhotenství, porod a výchova dětí ve viktoriánské éře.

Soutěž o účast na výstavě umění u p…

13.10.2019 - 13.10.2019
Náprstkovo muzeum…

Inspirujte se mexickým Día de muertos a zapojte se do soutěže!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 13. říjen

Dnes má svátek Renáta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete