Statistika našeho portálu

  • 90 977 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Legendy českého bluegrassu v zahradách pivovaru Eggenberg - Český Krumlov

23.08.2012 Český Krumlov

Špičky českého bluegrassu bude možné v Českém Krumlově spatřit 23. srpna v zahradách pivovaru Eggenberg. Od 19.00 hodin vystoupí kapely Druhá Tráva a COP.Pokud se řekne bluegrass, většině českých posluchačů se okamžitě vybaví skupina Druhá tráva a hned potom formace Cop. Milovníky nejen tohoto žánru jistě potěší, že obě kapely bude možné opět spatřit pohromadě na jednom pódiu!Druhá…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Český Krumlov, v zahradách pivovaru Eggenberg
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Český Krumlov
Obec
Český Krumlov

Fotogalerie k článku

Špičky českého bluegrassu bude možné v Českém Krumlově spatřit 23. srpna v zahradách pivovaru Eggenberg. Od 19.00 hodin vystoupí kapely Druhá Tráva a COP.

Pokud se řekne bluegrass, většině českých posluchačů se okamžitě vybaví skupina Druhá tráva a hned potom formace Cop. Milovníky nejen tohoto žánru jistě potěší, že obě kapely bude možné opět spatřit pohromadě na jednom pódiu!

Druhá tráva i Cop patří k ozdobám multižánrových českých a slovenských hudebních festivalů a bez nadsázky se dá říct, že řada jejich skladeb zlidověla. Každá z kapel se během let vydala svou cestou a v současnosti se profilují vlastním osobitým zvukem a repertoárem. Během společného vystoupení si však na chvíli svoje role vymění. "Druhá tráva totiž nacvičila něco z repertoáru Copu a Cop pak něco od Druhé trávy. Závěr koncertu bude navíc patřit velkému finále, během kterého se na pódiu objeví muzikanti obou kapel," popisuje manažer Druhé trávy David Němeček.

Hudebníci Copu i Druhé trávy se už před několika lety potkali společně ve studiu během natáčení alba Dueling Fingers, což byl projekt banjistů Luboše Maliny (DT) a Martina Fridricha (Cop), Přestože je album převážně instrumentální, jeho ozdobou je píseň Záchranná mise (Rescue Mission) od Krise Kristoffersona, kterou si společně "vystřihli" frontmani obou kapel Robert Křesťan a Míša Leicht.

"Nápad uskutečnit společná vystoupení inicioval před časem právě Míša Leicht z Copu a Robertovi se nápad zalíbil. Ihned po krátkém společném turné v předvánočním období bylo jasné, že nezůstane jen u těchto několika málo koncertů. Zájem posluchačů i pořadatelů je velký," doplnil David Němeček.

Obě kapely si můžete přijít poslechnout ve čtvrtek 23. srpna do pivovarských zahrad.

Vstupné

na osobu činí v předprodeji 180,- Kč, na místě 230,- Kč. Vstupenky na Infocentru Český Krumlov, vstupenky@ckrumlov.cz, +420 380 704 621 nebo http://www.ckrumlov.cz/tickets/.

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Svatomartinské hodování - Český Kru…

11.11.2019 - 11.11.2019
Český Krumlov

Jedenáctý den listopadu přijíždí dle tradice Martin na bílém koni a přiváží se sebou nejen první sníh, ale také první…

Festival vína - Český Krumlov

23.11.2019 - 23.11.2019
Český Krumlov

Vytříbená domácí i zahraniční vína, nejen lokální gastronomické speciality, setkání se znalci vína, jedinečné kulisy…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 11. listopad

Dnes má svátek Martin

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete