Statistika našeho portálu

  • 92 570 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Letiště Brno vítá již 5. ročník výstavy „Kde se létá vzhůru“ stovka fotoobrazů z cyklu OBRAZY Z CEST

04.06.2012 - 30.09.2012 Brno

Od 4. června do 30. září letošního roku bude v prostorách brněnského letiště probíhat pod názvem "Kde se létá vzhůru V" další ročník výstavy velkoplošných fotoobrazů klubu autorů sdruženého internetovým portálem www.obrazyzcest.cz. Obrazy z cest je dlouholetý projekt Dušana Procházky, nadšeného fotografa a cestovatele. Touto výstavou chtějí amatérští autoři podpořit nejen význam…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Letiště Brno Tuřany
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Od 4. června do 30. září letošního roku bude v prostorách brněnského letiště probíhat pod názvem "Kde se létá vzhůru V" další ročník výstavy velkoplošných fotoobrazů klubu autorů sdruženého internetovým portálem www.obrazyzcest.cz. Obrazy z cest je dlouholetý projekt Dušana Procházky, nadšeného fotografa a cestovatele.

Touto výstavou chtějí amatérští autoři podpořit nejen význam brněnského letiště, jako významné dopravní křižovatky, zpříjemnit prostředí ukázkami světů blízkých i vzdálených, ale také poukázat na město Brno i jeho významné firmy. Projekt se uskuteční pod záštitou hejtmana Michala Haška a je dárkem autorů k 10. Výročí firmy Letiště Brno a.s. I letos bude k vidění ve veřejných i neveřejných prostorách letiště včetně zrekonstruované příletové haly.

Vernisáž proběhla 4. června 2012 v 20:00. Příjemným večerem provedl návštěvníky moderátor Petr Holík a vystoupilo zde mnoho hostů, například zpěvačka Zuzana Gamboa, skupina Folk Team, Dolce Trio, soubor Kyjovánek a mnoho dalších. Atmosféru podtrhla ochutnávka vín Jose Lorenza z Kanárských ostrovů a také ochutnávka káv z brněnské zakázkové pražírny Gill’s Coffee Miloše Gilánika.

Hlavní část výstavy se bude nacházet v neveřejném prostoru odletové haly, kde budou vystavena témata "Magic World" (Magický svět), jež představí cestopisné i náladové obrazy z cest po ostrovech Evropy, zemí Asie, Afriky, Austrálie, Severní a Jižní Ameriky. Své práce tu budou vystavovat nejen galeristé portálu www.obrazyzcest.cz, ale i hosté a dopisovatelé, kteří producenta a jeho spolupracovníky oslovili.

Letošní novinkou budou obrázky dětí, vítězů fotosoutěže pořádané internetovým portálem www.obrazyzcest.cz, ze ZŠ Sirotkova ve dvou kategoriích – "Můj let z Brna" a "Moje město, můj kraj". Cílem této soutěže a výstavy je podnítit malé cestovatele k poznávání kultur, jazyků, zájmu o fotografii a podpořit jejich vztah k městu Brnu. Cenu do soutěže, dva cestovní poukazy, věnovala CK Firotour a společnost Propag servis Brno.

Významné je i sponzorské zázemí výstavy, které se podařilo pro akci získat. Hlavními partnery je pojišťovna Generali, CK-Firotour a f. Medicom international. Mezi dalšími partnery nebudou chybět známe brněnské firmy a tradiční partneři výstavy jako BVV, ČSOB, Centrála cestovního ruchu JM, Autodrom Brno, JSC, Humanic, Brother, Renocar, Cardion, Čedok další.

1. ročník výstavy "Kde se létá vzhůru…", který proběhl roku 2008 na brněnském letišti, byl spíše dárkem Letišti Brno k jeho padesátému výročí. Tehdy jí věnoval Dušan Procházka dvacítku obrazů s destinacemi brněnských letů. Pátý ročník výstavy obsahuje téměř stovku obrazů od dvaceti autorů. Loňský ročník byl prvním, který se konal pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje. Pro jeho regionální a vzdělávací význam se rozhodl zaštítit jej i letos.

Veškeré informace o výstavě "Kde se létá vzhůru V", včetně představení celého cyklu Obrazy z cest, naleznete na stránkách www.obrazyzcest.cz.

Mapa

Další akce v okolí

Mezinárodní veletrh: Styl a Kabo - …

22.02.2020 - 24.02.2020
Brno

Mezinárodní veletrhy módy, obuvi a koženého zboží STYL a KABO jsou jediným místem koncentrace poptávky a nabídky v…

Chovatelská burza Aquatera - Brno

23.02.2020 - 23.02.2020
Kongresové centrum BVV,…

Chovatelská burza pro širokou veřejnost. Na burze naleznete akvarijní ryby, rostliny, krmiva, terária, terarijní…

Motosalon v Bvv - Brno

05.03.2020 - 08.03.2020
Brněnské veletry a…

Motosalon bude v roce 2020 opět v Brně. Těšte se na premiéry nových modelů, stovky motorek a čtyřkolek a skvělý…

Dny elektronové mikroskopie - Brno

11.03.2020 - 15.03.2020
Brno

Chtěli byste detailně prozkoumat povrch hlavičky zápalky nebo kuličku pepře? Abyste byli opravdu důslední, zkoumané…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 23. únor

Dnes má svátek Svatopluk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete