Statistika našeho portálu

  • 88 302 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Letiště Brno vítá již 5. ročník výstavy „Kde se létá vzhůru“ stovka fotoobrazů z cyklu OBRAZY Z CEST

04.06.2012 - 30.09.2012 Letiště Brno Tuřany

Od 4. června do 30. září letošního roku bude v prostorách brněnského letiště probíhat pod názvem "Kde se létá vzhůru V" další ročník výstavy velkoplošných fotoobrazů klubu autorů sdruženého internetovým portálem www.obrazyzcest.cz. Obrazy z cest je dlouholetý projekt Dušana Procházky, nadšeného fotografa a cestovatele. Touto výstavou chtějí amatérští autoři podpořit nejen význam…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Letiště Brno Tuřany
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Od 4. června do 30. září letošního roku bude v prostorách brněnského letiště probíhat pod názvem "Kde se létá vzhůru V" další ročník výstavy velkoplošných fotoobrazů klubu autorů sdruženého internetovým portálem www.obrazyzcest.cz. Obrazy z cest je dlouholetý projekt Dušana Procházky, nadšeného fotografa a cestovatele.

Touto výstavou chtějí amatérští autoři podpořit nejen význam brněnského letiště, jako významné dopravní křižovatky, zpříjemnit prostředí ukázkami světů blízkých i vzdálených, ale také poukázat na město Brno i jeho významné firmy. Projekt se uskuteční pod záštitou hejtmana Michala Haška a je dárkem autorů k 10. Výročí firmy Letiště Brno a.s. I letos bude k vidění ve veřejných i neveřejných prostorách letiště včetně zrekonstruované příletové haly.

Vernisáž proběhla 4. června 2012 v 20:00. Příjemným večerem provedl návštěvníky moderátor Petr Holík a vystoupilo zde mnoho hostů, například zpěvačka Zuzana Gamboa, skupina Folk Team, Dolce Trio, soubor Kyjovánek a mnoho dalších. Atmosféru podtrhla ochutnávka vín Jose Lorenza z Kanárských ostrovů a také ochutnávka káv z brněnské zakázkové pražírny Gill’s Coffee Miloše Gilánika.

Hlavní část výstavy se bude nacházet v neveřejném prostoru odletové haly, kde budou vystavena témata "Magic World" (Magický svět), jež představí cestopisné i náladové obrazy z cest po ostrovech Evropy, zemí Asie, Afriky, Austrálie, Severní a Jižní Ameriky. Své práce tu budou vystavovat nejen galeristé portálu www.obrazyzcest.cz, ale i hosté a dopisovatelé, kteří producenta a jeho spolupracovníky oslovili.

Letošní novinkou budou obrázky dětí, vítězů fotosoutěže pořádané internetovým portálem www.obrazyzcest.cz, ze ZŠ Sirotkova ve dvou kategoriích – "Můj let z Brna" a "Moje město, můj kraj". Cílem této soutěže a výstavy je podnítit malé cestovatele k poznávání kultur, jazyků, zájmu o fotografii a podpořit jejich vztah k městu Brnu. Cenu do soutěže, dva cestovní poukazy, věnovala CK Firotour a společnost Propag servis Brno.

Významné je i sponzorské zázemí výstavy, které se podařilo pro akci získat. Hlavními partnery je pojišťovna Generali, CK-Firotour a f. Medicom international. Mezi dalšími partnery nebudou chybět známe brněnské firmy a tradiční partneři výstavy jako BVV, ČSOB, Centrála cestovního ruchu JM, Autodrom Brno, JSC, Humanic, Brother, Renocar, Cardion, Čedok další.

1. ročník výstavy "Kde se létá vzhůru…", který proběhl roku 2008 na brněnském letišti, byl spíše dárkem Letišti Brno k jeho padesátému výročí. Tehdy jí věnoval Dušan Procházka dvacítku obrazů s destinacemi brněnských letů. Pátý ročník výstavy obsahuje téměř stovku obrazů od dvaceti autorů. Loňský ročník byl prvním, který se konal pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje. Pro jeho regionální a vzdělávací význam se rozhodl zaštítit jej i letos.

Veškeré informace o výstavě "Kde se létá vzhůru V", včetně představení celého cyklu Obrazy z cest, naleznete na stránkách www.obrazyzcest.cz.

Mapa

Další akce v okolí

Fauna Hobby Brno - terarijní trhy

30.06.2019 - 30.06.2019
Brno-město

Fauna Hobby Brno - terarijní trhy, setkávání přátel, kolegů a příznivců teraristiky

Den otců ve VIDA! - Brno

16.06.2019 - 16.06.2019
VIDA! science centrum

Tatínci, oslavte svůj den v zábavním vědeckém parku VIDA! Užijte si exponáty uvnitř science centra i v nově otevřené…

Zlatý T-Mobile Olympijský běh - Brno

19.06.2019 - 19.06.2019
Brno

Jak jinak oslavit Olympijský den než pohybem? Vyberte si jeden z 80 závodů po celé České republice, postavte se na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

neděle 16. červen

Dnes má svátek Zbyněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete