Statistika našeho portálu

  • 94 752 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Krajské muzeum Cheb

15.11.2012 - 06.01.2013 Cheb

Poslední výstava letošního roku připravená pro návštěvníky Muzea Cheb představí na bohatých sbírkách Národopisného oddělení Národního muzea lidovou kulturu západních Čech, tedy oblasti od Domažlicka přes Klatovsko, Plzeňsko a Tachovsko po Chebsko. Západní Čechy jsou oblastí, jejíž život se po staletí utvářel díky těsnému prolínání dvou národnostních kultur, české a německé, které tu vedle sebe…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Krajské muzeum Cheb
Oblast
Severozápad
Kraj
Karlovarský kraj
Okres
Cheb
Obec
Cheb

Fotogalerie k článku


Poslední výstava letošního roku připravená pro návštěvníky Muzea Cheb představí na bohatých sbírkách Národopisného oddělení Národního muzea lidovou kulturu západních Čech, tedy oblasti od Domažlicka přes Klatovsko, Plzeňsko a Tachovsko po Chebsko. Západní Čechy jsou oblastí, jejíž život se po staletí utvářel díky těsnému prolínání dvou národnostních kultur, české a německé, které tu vedle sebe žily v těsném kontaktu, ale přesto si jednotlivé regiony utvořily vlastní životní styl, který se nejlépe odráží právě v lidovém umění. Pro oblast Chebska jsou ve výstavě využity etnografické sbírky Muzea Cheb.

Výstava, kterou budou moci návštěvníci shlédnout v Muzeu Cheb, byla poprvé prezentována v roce 2010 v Poutním muzeu v Neukirchenu beim Heiligen Blut. V Chebu si budou moci návštěvníci prohlédnout od 16. listopadu do 2012 do 6. ledna 2013. Vernisáž výstavy bude ve čtvrtek 15. listopadu v 17.30 hodin. V programu vystoupí paní Berta Růžičková z Nejdku a pěvecký sbor Cubitus z Lokte.
-

Otevřeno

denně mimo pondělí a úterý od 9.00 do 17.00 hodin

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 23. leden

Dnes má svátek Zdeněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete