Statistika našeho portálu

  • 91 079 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

LOVOSICKÝ ŽAFEST 2012

10.08.2012 - 12.08.2012 Lovosice

Vážení přátelé,je to tak, přípravy na 7. ročník multikulturního festivalu Lovosický Žafest jsou ve finále a my už víme, na jaké hudební lahůdky se letos můžete těšit.Páteční program se tradičně ponese ve stylu reggae a ska, ale také dub a soul. Na úvod festivalu vystoupí pražská kapela Confessions Roots Reggae Band se svým zpěvákem MC Jahkoko z Nigérie. Vystřídají je severočeští reggae matadoři…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Vážení přátelé,
je to tak, přípravy na 7. ročník multikulturního festivalu Lovosický Žafest jsou ve finále a my už víme, na jaké hudební lahůdky se letos můžete těšit.

Páteční program se tradičně ponese ve stylu reggae a ska, ale také dub a soul. Na úvod festivalu vystoupí pražská kapela Confessions Roots Reggae Band se svým zpěvákem MC Jahkoko z Nigérie. Vystřídají je severočeští reggae matadoři Uraggan Andrew & Reggae Orthodox. Do rytmu ska a soulu nás rozhoupe oblíbená pražská partička Discoballs, přední čeští představitelé tohoto stylu, kteří jsou také velmi oblíbení v zahraničí. Následovat bude opět návrat k reggae a to díky vystoupení zpěváka, producenta, MC, DJ v jedné osobě Mr.Cocomana a jeho koncertní kapely Solid Vibes. Na festival navíc dorazí se s speciálním hostem, kterým není nikdo jiný než známý MC Dr.Kary. Na závěr pátečního večera nás čeká atmosférické dub – reggae v podání Dub Artillery, jedné z nejlepších tuzemských skupin ve svém žánru.

Sobotní program Žafestu začne jako každý ročník divadelně. Improliga z Prahy je malinko o sportu, ale především o divadle. Dva týmy se navzájem utkávají v improvizacích na divácká témata. O hudební začátek sobotního dne se postará litoměřická pop – rocková kapela Nestel Postel. Následovat budou Sek jsi bombónky, kteří svoji produkci sami charakterizují jako "funky-hop-ska-jazz-latin pouliční vlastní voříšek" :-) Na pomezí žánrů nás dostane vystoupení hudebního skladatele, zpěváka, hráče na klavír, kytaru a baskytaru, textaře Petra Wajsara, který si připravil vystoupení jen pro Žafest. Jeho tvorba sahá od symfonické koncertní hudby přes hudbu komorní až k jazzovým kompozicím a populární hudbě. Po něm pódium opanují svérázné hip-hopové děvy Čokovoko, které o sobě prohlašují, že jsou "nejsyrovější a nejznámější z hudebně nenadaných kapel v Brně." Dále vystoupí jeden z nejoriginálnějších českých projektů, electro šansoniér a testosteronový mág Bruno Ferrari se svojí neopakovatelnou show. Ve stylu electro popu bude i nadále pokračovat pražské duo Cartonnnage. V Ostravě působící pětičlenná formace hrající progresivní rytmickou elektroniku s prvky world music, Evolution Dejavu, zpestří sobotní večer škálou netradičních nástrojů a zvuků z celého světa (djembe, darbuka, perkuse, dhondo atd.). Letošní program Žafestu bude svojí "funny music” uzavírat kapela El Gaučo, v jejíž tvorbě se míchají prvky folku, ska, raggae, funky, swingu, a ostatních typů hudby.

Samozřejmou součástí festivalu je výtvarný stan, kde budete mít možnost se zúčastnit některého z workshopů nebo se jen pokochat výtvory ostatních. Stanování je zajištěno v těsném sousedství areálu a vykoupat se budete moci na nedalekém městském koupališti nebo v Labi.

Těšíme se na návštěvu
Vaše žabky

Mapa

Další akce v okolí

Rozsvícení vánočního stromu - Litom…

06.12.2019 - 06.12.2019
Litoměřice

Tradiční rozsvícení vánočního stromu v Litoměřicích.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 14. listopad

Dnes má svátek Sáva

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete