Statistika našeho portálu

  • 88 556 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Má vlast - baletní představení - Praha

27.06.2018 - 28.06.2018 Praha

Praha pořádá speciální baletní ztvárnění Mé vlasti. Pro veřejnost bude zcela zdarma Letošní rok patří v mnoha ohledech oslavám vzniku Československa, a právě na jednu z nejdůležitějších akcí se můžete těšit už na konci června. Bratři Bubeníčkové vytvořili speciálně pro Prahu baletní inscenaci Má vlast. Vstup je navíc zdarma. Neměli byste však váhat, počet míst na sezení je omezen na 400, pro…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Praha pořádá speciální baletní ztvárnění Mé vlasti. Pro veřejnost bude zcela zdarma Letošní rok patří v mnoha ohledech oslavám vzniku Československa, a právě na jednu z nejdůležitějších akcí se můžete těšit už na konci června. Bratři Bubeníčkové vytvořili speciálně pro Prahu baletní inscenaci Má vlast. Vstup je navíc zdarma. Neměli byste však váhat, počet míst na sezení je omezen na 400, pro ostatní diváky budou připraveny velkoplošné obrazovky. Stoleté výročí vzniku Československa s sebou nese obrovskou příležitost k ukázce toho nejlepšího z naší historie. Na dva červnové večery se tak promění Staroměstské náměstí v centrum kultury.

Ve dnech 27. a 28. června od 20:15 hodin se můžete těšit na mimořádné představení ve formě baletního díla na hudbu Bedřicha Smetany Má vlast. Celá choreografie vznikala pod drobnohledem profesionálů a má za úkol připomenout naši slavnou historii. Jedinečné dílo, které bude pro diváky zdarma, připravili Jiří Bubeníček, který je současně také režisérem a dramaturgem celé inscenace, a jeho bratr Otto Bubeníček, který se podílí i na návrhu kostýmů. Oba mají k Praze velice vřelý vztah, o čemž svědčí i Cena hl. m. Prahy, kterou oba získali v květnu 2017. Navíc jde o jedinou akci k oslavám výročí, kterou přímo pořádá Magistrát hlavního města Prahy.

Další akce ke 100 letům Československa pražský magistrát podporuje prostřednictvím grantů. "Jedná se o zcela mimořádný projekt, který významně přispěje svojí uměleckou hodnotou k oslavám výročí republiky," uvedla primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová. "Cyklus šesti symfonických básní je dílo, které je zvoleno pro tuto příležitost příznačně. Bedřich Smetana složil Mou vlast v době dozvuků českého národního obrození, které bylo později završeno vyhlášením samostatného československého státu," doplnila pražská primátorka. Hudební doprovod zazní z nahrávky České filharmonie a Staroměstské náměstí poskytne všem návštěvníkům jedinečnou historickou kulisu, na kterou jen tak nikdo nezapomene. Náročnost projektu souvisí také s výběrem tanečníků z celého světa, kteří předvedou to nejlepší. Návštěvníci budou mít k dispozici 400 židlí k sezení, zájemci o ně by měli přijít včas. Pro ostatní diváky budou na náměstí připraveny velkoplošné obrazovky a inscenaci bude navíc ve středu živě vysílat Česká televize. Obě představení by měla trvat přibližně hodinu a dvacet minut.

Další akce v okolí

The Backbeat Beatles /UK/ v Praze

26.06.2019 - 26.06.2019
Divadlo Hybernia

The Backbeat Beatles, přední světový tribute band, poprvé vystoupí v Praze.

Šansony na tvrzi - Praha

26.06.2019 - 26.06.2019
Praha

Šansony na tvrzi. 26.6.2019 od 18.00

Koncert Báry Polákové ve Žlutých lá…

26.06.2019 - 26.06.2019
Praha

Bára Poláková, držitelka pěti cen Anděl, se s moderním popovým zvukem a svébytnou poetikou vymyká všem kategoriím. Hity…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

středa 26. červen

Dnes má svátek Adriana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete