Statistika našeho portálu

  • 98 868 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Masopust v muzeu 2018 - Vrchlabí

13.02.2018 Vrchlabí

Atlas Česka zve malé i velké návštěvníky na jedinečnou zábavně-vzdělávací akci "Masopust v muzeu", konající se pravidelně během února v Krkonošském muzeu ve Vrchlabí. Největším lákadlem a tou nejlepší pozvánkou je nejen samotná bohatá expozice zdejšího muzea, ale i bohatý program zaměřený na tradice a zvyky pohádkové oblasti Krkonoš.Na co se můžete těšitZvláště děti navštěvující mateřské a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Vrchlabí
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Trutnov
Obec
Vrchlabí

Fotogalerie k článku

Atlas Česka zve malé i velké návštěvníky na jedinečnou zábavně-vzdělávací akci "Masopust v muzeu", konající se pravidelně během února v Krkonošském muzeu ve VrchlabíNejvětším lákadlem a tou nejlepší pozvánkou je nejen samotná bohatá expozice zdejšího muzea, ale i bohatý program zaměřený na tradice a zvyky pohádkové oblasti Krkonoš.

Na co se můžete těšit

Zvláště děti navštěvující mateřské a základní školy ocení nápaditý a poutavý průběh akce konané v rámci projektu "Zahrady živé kultury". Erudovaní pracovníci muzea je poutavou formou seznámí se všemi důležitými informacemi o vzniku a vývoji masopustních oslav v našich zemích, přičemž následnými hrami a soutěžemi si  své nově nabyté vědomosti budou moci ověřit v praxi. Chybět nebudou ani stále populárnější workshopy, zaměřené na výrobu vlastních masopustních masek či ochutnávka tradičních krkonošských specialit, pojících se k období před vypuknutím půstu. Zajisté si pochutnáte na sladkých koblížcích, koláčcích či některé ze zabijačkových specialit.

Masopust ve zdejším muzeu je zkrátka lákavou alternativou pro strávení příjemného odpoledne, kdy se ti menší dozví zábavnou formou spoustu nových informací a jejich rodiče pak zavzpomínají na radostné časy jejich mládí.

Masopust 2018

 

Pátý ročník obnovených masopustních tradic, který pořádá muzeum se spolkem Na Dvoře. Vyrobte doma nebo s námi masky a zapojte se do průvodu. Za doprovodu řízné muziky půjdeme za starostou vyzvednout klíče od města a poté nás na náměstí čeká satirické divadelní představení, temat ická hra pro malé i velké a spousta dalšího veselí! Nejlepší masky budou oceněny.

 

Výroba masopustních čepic: od 14 hodin v č. p. 222
Start průvodu: v 15.30 od historických domků

 

Těšíme se na vás!

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete